Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Ondra16

Opravdu věrný typ blba! Někoho jako je Quentin neuvidíte každej den. Naprosto dokonalé, takže to nejde jinak než s plným hodnocením. Neznám nikoho, kdo by se nezasmál. ()

Rudinsky

Ikonografický exkurz dvoch francúzskych klasikov, z ktorých jeden súka "štandardné" trademarky, zatiaľ čo druhý, merde, asi strávil všetky osudové a tragické postavy, a jeho výkon absolútneho debila je natoľko presvedčivý a úprimný, že napriek otravnosti jeho postavy si ju jednoducho zamilujete. Francúzsky pantomimický, perspektívou vyšperkovaný humor nikdy neumrie. ()

bruceman7

Dle mého názoru jedna z nejlepších evropských komedií vůbec. Reno a Depardieu jsou neuvěřitelná dvojka. Rozhodně stojí za podívání. 80% ()

Dánek

Naprosto luxusní komedie, při který jsem se válel smíchy všude po místnosti :). Hlavně první půlka filmu je neskutečně nabitá hláškama, že to snad ani víc nejde! 100% ()

dudyvan

U této komedie se opravdu držet huba nedala,tato komedie byla nadmíru vtipná a určitě ji doporučuji jak Jean Reno tak Gérard Depardieu podali dokonalý výkon dávám 85% ()

Torimmer

Krimi komedie jak má být! Ze všech francouzských filmů je pro mě Drž hubu! tím nejlepším a taky si troufám říct, že patří mezi mé nejoblíbenější komedie ze všech, co sem viděl. Skvělý herecký koncert Gérarda Depardieu a Jeana Reno. Obrazově je to vlastně z větší části komornější a má to jednoduchou krimi zápletku, ale je to přece hlavně komedie, která se má brát s nadhledem a tyhle prvky k tomu patří. Drž hubu! je komedie, která perfektně zabaví (hlavně G. Depardieu hraje takového blbce, až se tomu člověk zasměje, nicméně i J. Reno někdy prohodí super hlášku), tím pádem nevidím nikde chybu. ()

Kuny27

"bůůůů- krááva... bůůů,prrr- kráva která prdí " Tohle je jedna znejlepších komedii co jsem kdy viděl, řežu se smíchy.. pokaždý ()

adam9

Srdcovka.Tuto dvojku si můžu pustit i 4krát do roka a vždy se budu bavit. "Jmenuju se Kentán a jsem z Montaži" aneb největší debil na světě. :D Pro mě jednoznačně nejlepší věc, co mi kdy Francie doposud nabídla a zařadil bych ji mezi mé vůbec nejoblíbenější filmy, jestli není vůbec ten nejlepší. ()

simbaslon

Ačkoliv nejsem velký fanoušek francouzských komedií ani Gerearda Depardieua, tento film se mi líbil. Jean Reno i Depardieu ze sebe vymáčknou opravdu to nejlepší, scénář je napsán velmi vtipně a děj rychle utíká. ()

Evonichna

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších francouzských filmů. Některé scény jsem si musela vracet, protože napoprvé jsem chytla takový záchvat smíchu, že to prostě jednou nestačilo (např. Furioso, půlprdeláč :)) ()

Zagros

Další z mnoha a mnoha výtečných francouzských komedií. Tahle je založena především na výrazu tváře dvou hlavních představitelů a na jejich praštěných dialozích. Dvojice Jean Reno a Gérard Depardieu to zahrála parádně. Občas si dvě velké hvězdy nesednou, tady to ovšem vyšlo skvěle a oba pánové se výtečně doplňovali. O nějaký bláznivý příběh tady vůbec nejde. Ten slouží jen k tomu, aby pospojoval jednotlivé vtipné situace a gagy. Některé z nich jsou perfektní, něco je trochu slabší, ale v celku jde o skvělou komedii na zvednutí nálady. Navíc to funguje i opakovaně… čtyři hvězdy. ()

Rssa

Super dvojka kriminálníků, komedie takřka pro každého a každý se zasměje...v době dnešních francouzských komedií jako je Rrrrr a Taxi se to musí ocenit ještě více. 70 % ()

Milan25

Skvělá francouzská komedie s perfektním Jeanem Renem. Hromada povedených ftípků a akcí, navíc Gérard Depardieu v roli mentálně slabšího je skvělý. ()

noby

Francouzská komedie nejlepšího ražení jako ze staré školy, tažená dvojicí skvělých postav, ztvárněných dvojicí skvělých herců. Jen víc takových. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)