Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

No... Já nevím. Nemám moc ráda Joaquina Phoenixe a John Travolta už také není to co býval. Neviděla jsem sice úplný začátek filmu, ale všechny postavy mi přišly totálně nesympatické a děj místy dost hluchý. Konec mě opravdu zarazil, protože jsem čekala typickou Ameriku. Jinými slovy "Vydrž, jdu pro tebe"... "Chlapy, nežádám vás, abyste šli se mnou." ... "Jdeme s vámi, pane!" Avšak nic takového se nekonalo. Navíc... Já brečím skoro u všeho, ale tady ani náhodou. Mohl to být moc pěkný film, místo toho vznikl pouhý průměr. Scény s ohněm jsou super, ale to je tak všechno - 2,5*. ()

misterz

Óda na hasičské remeslo. Na film sa však nepozerá zle, vyžaruje z neho príjemná odpočinková energia. Jednotlivé akčné scénky pri hasení ohňa sú dostatočne napínavé aj emočne zaujímavé. Na druhú stranu, J. Phoenix tentoraz nijak zvlášť neohúril, svoju postavu síce zvládol, ale akosi bez života, mdlo a fádne. Na kvalite filmu to žiaľ dosť uberá. Jediný, kto výraznejšie herecky zaujal bol Travolta, len škoda, že sa mu nedostalo viac priestoru. U mňa nadpriemer s odretými ušami. 70/100 ()

mzss1

Je to perfektní drama o hasičích, lepší nemůže ani být. Herec Joaquin Phoenix hrál skvěle. To samé platí o Travoltovi, který hrál velitele hasičů. Je skvělé ve filmu pozorovat jak se z nezkušeného hasiče stává vynikjící hasič a skvělý otec od rodiny. Film je založen hlavně na flashbacích. Hudba je naprosto dokonalá, vystihuje emoce. Závěrečný proslov od Travolty velmi dojemný. Film nemá ani jednu chybu. 100% = ***** ()

Legas

Oslava hasičů podle klasické hollywoodské šablony se spoustou srdceryvných scén. Film hlásá, že být hasičem je prima. Zachráníte spoustu životů a stanete se hrdinou. Také jde ale o život. Všem těmto tématům se film poctivě věnuje, ale pro mnohé poněkud nešťastným způsobem. Ve filmu se hasiči příliš často poplácávají po ramenou při společných večírcích a slavnostní pohřeb je také častým výjevem filmu. Ptám se: Nešlo by to jinak? Určitě ano! Film doporučuji těm, kteří mají rádi filmy o hrdinech (nebo přímo o hasičích - jako třeba Oheň) a kteří jsou ochotni Okrsku 49 odpustit jeho hollywoodské neduhy. V tom případě si můžete přihodit 1 hvězdičku navíc. ()

swamp

Film jsem původně bral jako jeden z dalších filmů o tom, jak si přírodní živel zahrává s lidskými životy. Pak mě ale nadchly herecké výkony ostříleného Travolty a "méně zkušeného" Phoenixe..a samozřejmě krása Jacindy Barrett! :) Skrze pomalejší (a místy i vtipný) začátek jsem se po chvíli sžil s postavami..jejich utrpení v podobě zranění nebo smrti přátel..postaveno v protiklad k satisfakci v podobě zachráněných obětí. Zkrátka..je to film, který se zabývá mnohem větší "akcí" než je jeden výjezd..a tou akcí je život! ()

Slarque

Pocta (nejen baltimorským) hasičům se téměř topí v patosu a herci v čele s jinak výborným Joaquinem Phoenixem nemají co hrát. Ještě to ale není tak strašné, jako o pár let později ve filmové mohyle Olivera Stonea jménem World Trade Center. Pozici nejlepšího filmu o požárnících – Howardova Ohně tohle rozhodně nemůže ohrozit. ()

WANDRWALL

Nechytlo mě to, tak jsem to jen prolítnul a PROTO DÁVÁM JEN JEDNU HVĚZDIČKU, však jiní dají jak to cítí a vidí a dílu nebude ublíženo. ()

Chrustyn

Filmů o hasičích moc není, tudíž měl tento velkou šanci stát se kvalitní podívanou. Avšak tuto šanci promrhal. Ve filmu se takřka nic neděje a ve většině případu sledujete spíše rodinný život hasičů než záběry z jejich zásahů. "Oheň" tedy stále zůstává nejlepším filmem o hasičích. ()

klerik

Tak ako majú životopisné filmy už niekoľko rokov takmer ten istý príbeh, tak aj tie o chlapcoch v uniformách sa príliš nelíšia. Posádka nie je síce nijako výrazná, ale má v sebe slušný emocionálny základ, až máte pocit, že patríte do rodiny. Páčilo sa mi značné barbarstvo pri zaobchádzaní s hereckými hviezdami ako aj budovanie chlapského priateľstva. OHEŇ bol lepší a ZÁCHRANÁRI zábavnejší, napriek tomu to mne osobne vychádza na rovnaké štyri šutre... ()

korbitch22

další z řady průměrných amerických dramat,dojíždějcí na vyhaslé herce a nudné téma,dámy a pánové na hasiče ve filmu bohužel sere pes. ()

Zazie

Vlastně film o práci. Kolegové hasiči řeší problémy v práci i doma, někdy zajdou společně na pivko, když není co dělat, je čas na vtípky... Jen ta práce hasičů je o dost dramatičtější a nebezpečnější, než když se plní plán ve fabrice. Travolta mile překvapil. ()

jojinecko

Prekvapivo dobrý snímok, ktorý si vyslovene pýtal scény plné klišé a "amerického" hrdinstva. Na moje veľké prekvapenie sa nič podobného nekonalo, tvorcom sa podarilo balansovať medzi klišé a skutočnými emóciami tak dokonale až ma oblbli a ja som na záver bol normálne smutný ako to celé dopadlo. Prekvapivo výborne natočené, prekvapivo výborné herecké výkony (ďalšia mimoriadne silná rola pre Phoenixa), prekvapivo nápaditý a pekný scenár. Ľudský film o hrdinoch, ktorý nie je sentimentálny...to sa cení! ()

sharky

85%Drama o životě požárníků, které překvapivě místo patosu (snad kromě posledních pěti minut) a záběrů na vlajku, ukazuje scény plné humoru, lidskosti a opravdových emocí. Navíc filmu dost pomáhá nehollywoodský konec a úžasné vizuální efekty, které vás vtáhnou do nitra plamenů. Joaquin Phoenix i John Travolta jsou dost nevýrazní, ale o to víc vynikne skvělá Jacinda Barrett v roli ženy hlavního hrdiny. ()

poz3n

Syrově ale zároveň s citem, tak to na mě působí. Tenhle film mám moc rád, pokaždý mě dojme a pokaždý si uvědomim velikost těchhle lidí. ()

borsalino

Typický americký koukáč s velkými, chrabrými, mužnými a skromnými hrdiny, kteří pro blaho druhých udělají téměř cokoliv, dokonce i položí svůj život. K tomu patetické proslovy cynického, drsného, ale spravedlivého a chápavého šéfa, kýbl emocionálních výlevů, legie uplakaných, ale pyšných manželek, to všechno zašlapává celkem pěkný námět do země. Film tak nepůsobí vůbec pravdivě, nepohltil mě, nepředal mi žádnou myšlenku či poslání. Prostě přišel, odešel a nezanechal zhola nic. Rozhodně nepochybuji, že práce hasiče je těžká po všech stranách a hasičům právem náleží obdiv a poděkování, ale upřímně pochybuji, že by film měl s realitou mnoho společného. ()

ARI50

Nejde ani o akce v ohni ale poctu požárníkovy a jeho silném příběhu. Cely film doprovází super herci, s dávkou humoru a neúprosný živel který bohužel je velmi důležitý a dokáže vzít to nejcennější. Když vidíte tu beznaděj zastaví se vám dech, oči zůstanou na obrazovce a vy jen pozorujete tu napínavou dramatickou chvíli která vás do kolen dostane. ()

Beastmaster4

Film, který má rozhodně co ukázat. Po lidské stránce, je nám příběh předkládán v dojemném duchu. Ukazuje nám člověka, který miluje svou práci hasiče a v kterém bojuje věrnost rodině s touhou zachraňovat lidské životy. Prolínání minulosti s přítomností filmu rozhodně svědčí, děj tak získává dramatičtější kouzlo a drží diváka v napětí. Bohužel je z filmu cítit americká pýcha, kterou z podobných filmů nedokáží nikdy vypustit, nebo spíše nechtějí. Nebýt vše tak nabubřelé "americkým" smyslem pro čest a zbytečně zviditelňovanou odvahou, mohlo to být o fous lepší, alespoň pro mě, jako evropského diváka. ()

Lacike

Vzhľadom na určité aktuálne udalosti u nás som dostal chuť pozrieť sa na to jak pracujú profesionálni amerikánski filmoví hasiči. Znázornenie ich postupov je ok. Celkom zaujímavé a na filmové pomery sa nejedná o nejaké extrémne zveličené kúsky. Ale po ostatných stránkach to je celkom nuda. Film sa sústredí na vykreslenie obyčajného života hasiča. Čo robí v robote, keď nie je v teréne a hlavne jak tá nebezpečná práca ovplyvňuje jeho rodinu. A práve táto línia, ktorá má byť nosnou je taká nemastná neslaná. Postavy si ma ničím nezískali. Väčší priestor má len Phoenix a Travolta. Ostatní sú len do počtu. Travolta ako šéf tej jednotky mal občas zábavnú scénu alebo chvíľu keď rozdával múdre rady, ale Phoenix pôsobil celý čas znudene a bolo mi jedno či to na konci prežije alebo nie.Čo sa týka hasičskej tématiky, tak je u mňa stále vrcholom žánru akákoľvek epizóda zo seriálu Third Watch, ktorá sa venovala hasičom jak po akčnej stránke, tak čo sa týka vykreslenia postáv a náročnosti tohto povolania. 5/10. ()

Dale

Ako človek, ktorý je z hasičskej rodiny (a aj sám som sa tomu určitý čas venoval) môžem vyhlásiť, že toto je zatiaľ najrealistickejší film o požiarnikoch. Oproti takému Backdraftu je v tomto smere o niekoľko tried lepší. Škoda slabšieho deja, ktorý je navyše dosť nešťastne rozsekaný na flashbacky. Príbeh nie je natoľko silný, aby vás dokázal vtiahnuť, ide len o čriepky života jedného obyčajného človeka, kde nechýbajú napínavé momenty, no prevládajú skôr tie nudnejšie. Tvorcom však išlo hlavne o to, aby vzdali hold ľuďom, ktorí si zvolili toto neľahké povolanie, a to sa im podarilo veľmi dobre. ***1/2 ()