Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

Akinaz

Jednoznačně nejlepší film o hasičích, jaký jsem kdy viděla... Joaquin Phoenix a John Travolta tu předvádí herecký koncert, kterému se nedá absolutně nic vytknout. Příběh se pomalu, ale jistě zavrtává pod kůži diváka a hudba emotivnost filmu prohlubuje. Nemohla jsem dát jinak než plný počet. ()

Tereza11

Průměrný film jak vystrizeny z roku 1999😁 hrdinske momenty nejsou nejak prepalene,coz zejmena ocenuji,ale jinak se cely film toci okolo jedne velke hasicske rodiny,konkretne hlavne okolo Jacka Morrisona,chtě,nechtě se nam z mladeho culika co neunese hadice stane ostříleny hasič,který je ochoten riskovat pro karieru vse....a jeho manzelka je tak americky lidska,že je hrdà,až téměř k slazám na jackovu profesi...ale tak dlouho se chodi s hadici pro vodu,az zpuchří... A Travolta?kde jen ty loňské sněhy jsou.... ()

Benoit

Emočně jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděl a v tomhle případě i zažil, jelikož se ve mě po celou dobu praly veškeré emoce. Detailní náhled na práci hasičů vás donutí hodně přemýšlet a vážit si i maličkostí. V tomto ohledu slovo "hrdina" dostává ten správný a jedinečný význam, protože nic křehčího než život, zkrátka neexistuje. Snímek odkazuje i na druhou, pro mnohé nejdůležitější věc na světě, kterou je rodina. Na konci jsem už ani nedýchal. ()

andydufrsn

Malý kousek, typicky amerického, sentimentu se filmu nevyhýbá, ale jinak to bylo dobré. Mám pro herectví Joaquina Phoenixe slabost, takže budu možná ne úplně objektivní. Ale musím říct dobré. Hasiči jsou první na ráně a všechno odskáčou, a v tomhle snímku je to dobře ukázáno, byť s tím zmíněným patosem. ()

T1000

Film nepříliš známý a na můj vkus nedoceněný. Příběh z hasičského prostředí, který je velmi emotivní skvěle pojaté pomocí flashbacků, které ukazují, jak se z nováčka stává zkušený mazák, jenž zachraňuje v těch nejnebezpečnějších požárech. Co film sráží k naproste dokonalosti je výkon Travolty, ale když se do filmu takzvaně „zažerete“ tak vám je to úplně jedno. Závěrečná scéna, když mu říká svá poslední slova mě dostala, což se nestává moc často. Skvělá písnička na závěr (Shine Your Light) při pohřbu, který umí udělat snad jen Amíci ať už vojáků nebo právě svým hasičům oni si totiž těchto mužů váží a ví, že za ně pokládají život. Tento film mě znovu přesvědčil o velmi náročné, a hlavně nebezpečné práci všichni hasiči mají můj obrovský respekt. ()

vinson003

Žoakýn opět ve výborné formě, tentokrát trochu jednoduchého, ale o to snaživějšího hasiče, dávám sedmdesát, protože je to tedy pocta požárníkům, pohodová parta, které vládne travolta, starý měkkouš, žije život jako klasičtí jednodušší křupíci...peprné je hlavně druhé rande Žoakýna, kdy svou, vcelku pěknou starou, přitáhne do hospody, kde sedí celý jeho band a na závěr jsou všichni opilí a nahatí...ta holka byla skutečné eso, protože zachovala vcelku dekorum...jsou to tři, takže nepovinné... ()