Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

LeePriest

Poprvé jsem si pana Joaquina Phoenixe všiml v Gladiátorovi od Ridleyho Scotta, kde hrál hlavní zápornou postavu. Když jsem pak tentýž obličej uviděl v roli hodného hasiče, byl to pro mě nejdřív až mírný šok :-) ()

tomino28

Je fajn, že se někdo taky soustředil na nelehké hasičské řemeslo, které je bezesporu stejně záslužné, jako to policejní nebo záchranářské. Bohužel se to ale neobešlo bez jedné standardní porce americké dávky patosu. Z toho jsem měl při ubíhajícím čase obavy. Přesto je zpracování a herecké obsazení a výkony na takové úrovni, že se jedná o důstojný a příjemný filmový zážitek. ()

kollik

O tomto filme som cital niektore hrozne kritiky, ale musim sa priznat, ze ma celkom prijemne prekvapil. Je to skor oslava poziarnikov, niekedy trosku pateticka, alevcelku slusny film ()

chandler

Film pro mě byl velkým překvapením.Sem tam se objevůje klasický americký patos,ale to vše překonávají přesvědčivé výkony Johna Travolty a Joaquina Phoenixe a také akční scény.Film ukazuje na velkou odvahu hasičů a riskantnost jejich práce.Na konci jsem uronil i slzičku ()

Karja

Hmmm. Část životního příběhu jednoho hasiče, který se z nováčka vypracuje na ostříleného a docela váženého člena sboru. Divák se tam sice proplétá mezi přítomností a minulostí, ale i tak je to oku lahodné americké akční drama, i když více napětí než toho jednoho ústředního by taky neškodilo. Taky si neodpustím srovnání s filmem Oheň od režiséra Rona Howarda, který mi přijde alespoň o celou jednu pořádnou hvězdičku lepší a zajímavější, i co se týče hvězdného obsazení. ()

Chandy

Dlhú dobu som nechával 4* a bral som to v pohode. Ale film ktorý vo mne nechá ten istý dojem pri piatom pozretí, ako keď som ho pozeral prvý raz- so slzami musí prísť aj lepšie hodnotenie! ()

montel

Jack Morrison (Joacquin Phoenix) je mladý hasič, který přichází coby absolvent na okrsek 49. Zde prochází všemi úskalími přes obrovské požáry i úmrtí kamaráda. Největší obavy má bezesporu jeho rodina, ale Jack je plně rozhodnut plnit své úkoly i přes nebezpečí ztráty života...Koho baví filmy typu Oheň, World Trade Center atd. neměl by zapomenout i na neméně lepší Okrsek. 70% ()

David2309

Velmi hezky udělané.Hasiči mají muj obdiv,nicméně bych si rád přečetl názor právě HASIČE na tento film.Na mě to občas působilo tak nějak přeslazeně.Ovšem to jsem srovnával s TROPA de ELITE. ()

Pythonator

Tak dlouho si hrál s ohněm, až nakonec uhořel. To se přece dalo čekat a vůbec to nemuselo trvat 105 minut. Pro statečné požárníky ovšem skvělý film, pro žháře jakbysmet. ()

SantaCruz

Šikovný režisér (asi vyjímka), šikovnější kameraman (asi kámoš rejži), výborné obsazení - spravedlivý Travolta, nevybouřený Phoenix a favoritka Jacinda, škoda nevhodných a početných nehod, které uškodily filmu, a vrchol toho byl pro mě konec - s usměvavou Jacindou :( ()

Breaker

Drsný pohled na těžkou práci hasičů a zárověň pohled do soukromého, na jednu stranu šťastného, ale i citlivého a strachem nabitého života jednoho z nich ... Film není ale ničím vyjímečný ... ()

J.o.h.n.ny

Víc jak za 3 to není. Ovšem kdyby se scénarista zaměř spíše na psychologii hl. hrdiny a ty požáry sesmolil do jednoho velkého plného nehod a výher. Pak bych si i možná na konci poplakal. Ovšem kdyby.... jinak ty legrácky na hisické stanici jsou super, ty požáry mě moc nebrali. vypadalo to jakoby se ten film točil kvůli hasení požárů. což už pak byla nuda. ()

Danoid

Od tohoto filmu jsem hodně očekával, ale dostalo se mi neuvěřitelně klišoidního příběhu. Ten scénář jede až trapně podle šablony plné těch nejotřepanějších nápadů a pohledů na život hlavních postav, s tak hrozným stylem podání režiséra, až se mi z toho dělalo špatně. Takhle neinvenční scénář způsobil, že sem si nevytvořil k hlavnímu hrdinovi a jeho rodině a kamarádům žádný vztah a smutné okamžiky mě nechávaly chladným. Jinak akce je natočena poměrně dobře, po technické stránce nemám filmu moc co vytknout. ()

techniksen

Veľmi príjemný film, no dalo sa z toho vyťažiť ešte niečo viac. Tak či tak sa tu jedná o päť hviezdičkovú vec, kedže mám rád tieto "hrdinské filmy". John Travolta nám tu dokazuje, že je opravdu skvelí herec. ()