Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

nikus120

Určite si nabudúce pripravím vreckovky. Neviem prečo ale máloktorý film so mnou zamáva ako tento. Veľmi zaujímavo je spracovaný dej tým že sa prítomnosť prelína z minulosťou. Veľmi dobré obsadenie ale aj scenár. Určite nie je jeden z tých filmov, pri ktorých vypnem tv a na druhý deň neviem o čom bol. Výborné obsadenie, dej a prostredie- hodnotím len kladne. ()

kubilov

Hmm.. nevim, filmy o hasičích mě moc neberou a akčními scénami s ohněm taky nejsem fascinován, tak proč se vůbec na Ladder 49 dívat? Kvůli Joaquinovi, který předvádí další ze svých parádních výkonů, kvůli Johnovi, který pro změnu předvádí svou klasickou "šéfovskou" pózu, a kvůli humoru, jenž se do jinak poměrně vážného filmu až překvapivě dobře hodí. K tomu si stačí přidat i docela fajn romantickou linii s pěknou Jacindou Barrett a vznikne tak, sice průměrný ale zato příjemný jednodušší film. ()

Odpocivadlo

Čakal som totálnu tutovku, myslel som si že ma nič nemôže prekvapiť, ale asi po 10 minutach sledovania som bol presvedčený že toto je výnimočný film. Veľa z toho bol výkon Joaquina Phoenixa, ten to zahral výborne, celý retrospektívny pohľad tam proste sadol. Koniec ma ale dostal, hasič v nebezpečnej situácii kedy sa retrospektívne vraciame k jeho začiatkom a veľkým životným udalostiam to proste muselo skončiť dobre!! Ale neskončilo to až tak celkom dobre. ()

Derseus

Když jsem viděl hlavní dvojici herců John Travolta a Joaquin Phoenix dostal jsem bohužel vysoké očekávání. Neříkám ze příběh je špatný, ale zpracování strašně, kameru by lépe zvládl student FAMU s IPhonem. Škoda nevyužitého potenciálu filmu. Horší 3 z 5. ()

Ellush

Původně jsem se na to chtěla podívat už jen proto, že v tom hraje Joaquin Phoenix. A nelituji toho, děj nenudí a je smysluplný, herci jsou poměrně přesvědčiví a přiznávám, že i ta slzička ukápla... ()

LucMosss

Co si budeme povídat... Kdyby nebylo takového konce, film u většiny diváků neuspěl. Uznávám, bylo to klišé, ovšem jedno z těch vyčnívajících! ()

rytir1

Oheň je sice jen jeden, ale také jen Backdraft může být o hasičích lepším filmem. Netřeba více dodávat. Snad jen výkony Phoenixe a Travolty, výborná volba obsazení. ()

imaginer21

Na první pohled relativně sterilní příběh, který zaujmue zejména ve své době ne až tak obyklou formou paralelního vyprávění. Když se ale po shlédnutí nad vším člověk zamyslí, je skutečně ohromen sílou ducha lidí, kteří se dobrovolně řítí do hořící budovy, zatímco ostatní z ní utíkají. Film, který nenuceně vypráví o skutečném hrdinství i jeho ceně pro hrdinu samotného. Čistých 80 procent. ()

DansteR

" People are always asking me how is it that firefighters run into a burning building when everyone else is running out. Courage is the answer."...Film postavený na hercích a na příběhu "Jak to chodí u hasičů" Phoenix i Travolta drží film ještě víš než kdyby tam nebyli, pocta tímto filmem všem hasičům ještě zlepšuje celkový dojem a o onom zajímavém konci ani nemluvě. Co jediné může mírně kazit dojem je ta Hollywoodská akce a jednosměrný "hrdinský" pohled na celý problém. I tak to ale stačí na 4* ()

Etherium

Smutný príbeh tak dobre spracovaný, myslel som, že to bude len o ohni, ale ten príbeh a réžia + herci (Travolta napr.) tak to bolo solídne dielko, a niektoré scény z ohňom aj dosť dobre natočené. ()

pokormar

Řeknu to krátce - film se mi líbil. Je zajimavé pozorovat film "od zadu" a postupně se dopátrat k finále. Sice ano, je to klasický "americký hasičský film", který ale přeci jen má v sobě nádech, čeho si víc. Joaquin je příjemný herec, který svou roli zvládl opravdu výborně. Nesmím opomenout i Johna Travoltu, kterého jsem, po delší době, viděla ve vážnější roli. Opravdu dobrý výběr herců. Celým filmem je provázáný příjemný romantický nádech a úsměvné momenty. ()

Kiryl

Je to v podstatě hasičské drama s několika komediálními prvky, pojednává o hasiči jménem Jack Morrison, kterého v hlavní roli zastoupil Joaquin Phoenix, který zpočátku filmu uvízne v hořící budově a v bezvědomí vzpomíná ne své začátky u hasičů, první výjezdy, první setkání s novou přítelkyní až svatbou. Film mě zaujal celkem povedeným příběhem i střídáním přítomného času se vzpomínkami, tudíž se film nestane jednotvárně nudným a nepřestane jen tak bavit. ()

cervenyji

Dojemný příběh dobrého chlapa, dobrého hasiče a dobrého táty. Film si neklade za cíl nic významného, chce jen ukázat, jaké životní příběhy kluci v nehořlavé uniformě mohou mít. Jasně, je tam pár kýčů, s jasným záměrem rozbrečet diváka za každou cenu, alá Travoltovo závěrečné řečnění nicméně ten film dokázal to, co chtěl. A pocity? Když se rozezněl Robbie Robertson s písní Shine Your Light, když vyšel čestný průvod vzdát Jackovi hold a když přijelo to červený auto, který nemá nikdy jezdit... bylo mi toho chlapa kurva líto ! ()

jjjerry

Je to dobrý film o hasičích. Ale podle mě nestačí na skvělý film Oheň s Kurtem Russellem a mám pocit, že ho v pár věcech kopíruje. Příběh je obstojný, ale možná až moc citovka a něco tomu chybí. Ten konec mě trochu zklamal ()

Billiecz

Lidé se mě vždycky ptají jak to, že hasiči běží do hořící budovy, ze které všichni ostatní utíkají ven. Odvaha, to je ta odpověď. (Mike Kennedy) - Smutné a dojemné :) ()