Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

Dr.Lazarus

Pre mňa len klasická americká komédia plná klišé, teda až na ten koniec za ten pridávam jednu * naviac. Dobré bolo znázornenie života na Aljaške, raz by som tam chcel ísť. ()

vasek.raul

Opravdu pohodová komedie. Malé městečko má zažít zápas s Rangers a místní "domorodci" se učí nové věci...nejvíce mě asi pobavila hláška nováčka v týmu poté, kdy ho složí jeden z protihráčů: Crowe: "kolik vidíš prstů?" nováček: "předčasně jsem ejakuloval"...otřes opravdu působí své... ()

sAreOn

Film, který příliš nezaujme ale ani neurazí. Místy vtipné, místy "napínavé" (ikdyž to je asi až příliš silné slovo). Crowe hraje jako vždy dobře a celkově tomu nelze nic moc vytknout, ale jak už jsem v úvodu napsal - také nejde nic moc pochválit. ()

TheMe

Obecně mám rád filmy se sportovní tématikou. Tady navíc byla pojatá ještě trochu netradičně díky prostředí. Film má příběh, dovolím si tvrdit, že je jedinečný a čím u mě získal minimálně jednu hvězdu navíc - on se nestal zázrak, sázkovky vypisující na zápas nekrachují, NYR to zvládnou.. ()

Treble

Heleďte Crow i ostatní byli fakt dobří, scénář nebyl zbytečně složitej, ale zas nejni úplně na nic. Závěrečej zápas stojí za to vidět. Jen bych si možná odpustil pár útěků "od témat" v polovině filma. Celkově pohoda... ()

Carfait

Ani nevim proč dávám 3* asi jen kvůli tomu, že film je o hokeji, ale jinak je to podprůměrný film, který s komedií má pramálo společného. Příběh působí směšně o tom, jak 11 chlapů z Aljašky lehce drží krok s 18 profesionálními hokejisty, o tom jak si všichni myslí, že když hráč Rangers normálně čekuje hráče Mystery, tak to je kdoví jaká svině a diváci na něj pokřikujou. 11 proti 18 možná tak v roce 1940 by měli šanci, kdy se nehrálo tvrdě a nebylo to tolik fyzicky náročné. Pro ty co neví, co je hokej, je to možná dobrý film. Směšně trapná a předvídatelná slátanina. ()

Spike86

Hokej amatérů kdesi na Aljašce a jejich vysněné střetnutí proti NY Rangers. Je to trochu delší než by bylo nutné. Hokejovou terminologií - chybí tomu trochu tah na branku, takhle to po větší část filmu vyznělo ani ne příliš napínavě a ani vtipně. 65% ()

Filatov

Týhle partě nadšenců jsem fakt fandil. Už mnoho let si hrajou přesně tak, jako u nás na rybníku. Rozhodit hokejky a jedem. Ty kluci se hokejem baví a je pro ním vše, i když vlastně hrajou mezi sebou jenom srandamače, ale u nich jde o mnohem víc ač si z nich ostatní dělají srandu. Jde o čistou lásku k hokeji a pak přijde jejich životní zápas, protože přijedou samotní New York Rangers. To ale neznamená jenom radost, ale samotná informace, že tým z NHL si zahraje proti místním Mystery přinese i starosti a problémy. Škoda, že se nakonec nehrálo jako na opravdovém rybníku, ale jinak výborné. Zápas s Jezdci je natočen hodně dobře. P.S. "Tohle je náš rybník!" ()

Jarray

Příjemná nedělní oddechovka, která neurazí.. Do příběhu s hokejovým zápasem byl úspěšně vsazen i děj okolo hráčů v osobním životě... Ano, klišé v podobě vyhecování k otočení zápasu a potlesk na konci jsme již někde viděli, ale bez toho by to ani nešlo.. ()

matous20063

Actually, why not? Snímek s velice chytlavým dějem, z krásným zpracováním a solidními hereckými výkony. Průměrné dialogy filmu vůbec nevadí a i když po shlédnutí mi film připadal strašně krátký tak nebyl. Přesně tento typ jednoduchého filmu mám rád. 80% ()