Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

RedRose

tohle je ten typ filmu ktery vsichni strhaj a ja se na nej pujdu znova podivat... v tomto filmu neni hlavni hrdina herec ale hokej... a v takovem pripade proste nemohu jinak... ;-) ()

joelly01

Jedna za hokej, jedna za hory a jedna za mily pribeh na nedelni odpolko. Kyc jak bic, ale takovy ten ktery ja mam moc rada. Zasnezena vesnice Mystery je muj sen, tam jsem se mela narodit! Ctvrtou davam v ramci nostalgie za, ähm ähm, "blizkeho kamarada", ktery si ve filmu strihl mensi cameo. Kdybych tehdy rekla "I do", psala bych ted komentare z domecku v kanadskych horach u Kelowny. Ach jo. ()

fordhont

Pěkný film se spoustou emocí a množstvím lidských vztahů. Možná trochu naivní. Pěkný "srdcový" konec s bohužel již známými prvky. ()

alpeew

Tak tenhle film miluju!! Nejsem žádnej ulítlej fanda hokeje, ale ti pánové jsou fakt dobří, bojovní a dobře hrají, příběh není stupidita a hlavně, Russell na bruslích nemá chybu!! ()

Guran

Tohle je dobrý film o hokejistech o kterých není moc natočených filmů. V hlavní roli je Russel Crowe, což je samo o sobě velké lákadlo do kin, herecké výkony také pěkné, ale chvilkama se ve filmu vyskytnou i nudné zbytečné scény a ještě škoda, že ten zápas s Rangers byl urychlený, protože je to nejlepší část filmu. Já mám o hokej veliký zájem a proto dávám 8/10. ()

Brano

Obyčajný a aj dosť naivný film o tom, ako amatérsky hokejisti z jedného zapadákova sa stretnú vo vzájomnom zápase s hviezdnym tímom NHL. Film by sa dal rozdeliť na dve časti. V jednej sa venuje hokeju, no v tej druhej nudnejšej vzťahmi medzi postavami. Taká oddychovka, ktorá neurazí, no ani veľmi nezaujme. Stopáž by mohla byť kratšia. A Crowe sa tu vôbec nehodil. ()

Murysek

No přemýšlím co k tomu napsat jiného než to, že je to průměrný film z pytle, který obsahuje náměty jako, hrajeme tohle a tamto na venkově a hrajeme tohle a tamto ve vězení. Pokud koukáte na televizi, přepínáte programy a narazíte na to, proč ne. Určitě to není špatný film, ale je to hrozně ohrané téma a oni se ani nesnažili udělat něco jinak. ()

PlayEasy

Co si budeme říkat, na 4* to není. Je to přesně 3 a 1/2*, ale jako ve většině případů jsme se i tady přiklonili k lepšímu ohodnocení. Slušně jsme se bavili, u hokejového zápsu NY Rangers vs. Mystery jsme byli jaksepatří napjatí, sledovali jsme s potěšením osudy pouhých pár lidí v malém zapadákově, kde se každý zná s každým a Russel Crowe - tradičně skvělý. 70% ()

cinema_cz

Řemeslně velmi slušná Aljaška není žádným veledílem a dalo by se jí vytknout mnoho relativních drobností , žánrovou roztříštěností počínaje a lehce matným závěrem konče, ale zůstává velmi příjemnou historkou, která je pro dlouhé zimní večery jako stvořená. 60 % (Ondřej Vosmík, Ci 11/2000, str. 122) ()

Blazkowicz

Skvělý příběh o hokeji. Bohužel samotný hokejový zápas je jedna velká komedie. Špatně udělané. Počínaje kreacemi brankářů a filmováním bruslení konče. Taky je to tímto hodně natáhnuté a už jsem se docela nudil při tom zápasu. 4-* ()

ondrasz

Uznavam, je to hloupost, ale na odpad to neni... Zaverecne skore 5:4 je tedy fakt sila, nicmene bereme-li to pohadkove, proc ne... Skoda ze neni takova vesnice i v realu, kde by se hral hokej srdcem a nebralo by se milion dolaru za sezonu..... Kde by byli drevorubci se srdcem vetsim nez ostatni a hlavne proc tedy stahovat nejlepsi svetove hrace, kdyz na Aljasce v kazde vesnici je nekolik Oveckinu a Malkinu, Jagru a Gretzkyu atd atd atd., co budou hrat za zradlo a postel......... :D Ten zaverecny zapas je fakt mrazive trapny.......... :) ()

Blazis34

Typický film, kde naprostý outsider se dokáže tvrdým tréninkem a pýlí vyrovnat i těm nejlepším. Město, kde všichni žijou jen hokejem dostane pozvánku na zápas s New Yorkem Rangers a pro všechny je to splněným snem a obrovskou výzvou. Závěr je hodně podobný například typické sportovní komedii Kokosy na sněhu, kde i přes to, že tým amatérů nevyhrál, soupeř a diváci ocení jeho snahu a výkon. ()

Lewaso

Hokejová pohádka o 20 prasátkách, která si postaví ledový domeček, tam si pozvou smečku vlků z New Yorku a nekompromisně je sežerou. Trochu legrace, trochu „napětí“ a hlavně: Kdo si hraje, nezlobí! ()

VanBradley89

Já vim, že je to klasická pohádka s předem nalajnovaným scénářem. Jenže ty hoši a celý město byli tak sympatický, že jím to odpustím. Moc fajn oddechovka a to hokej nemusím. ()