Starostove starosti

• Česko Starosti starosty (viac)

Bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) a miestny inštalatér Handy Harrison (Ray Romano) stoja pred búrlivým súbojom o miesto starostu v mestečku Mooseport v Maine. Miestny inštalatér sa razom tak ocitne v stredobode záujmu nielen médií, ale celého národa, pretože sa odvážil kandidovať proti bývalému prezidentovi. Cole nemôže uveriť, že kandiduje spoločne s mužom, ktorý opravuje jeho toalety. Nech už vyhrá ktokoľvek, jedna vec je istá – toto mesto je pre oboch mužov príliš malé! (TV JOJ)

Sfinkter

Nenáročná oddechovka, kterou jakoby si užívali i sami herci. Volné tempo, žádný stres a ty správné pozitivní emoce. Tak jak se na romantiku patří. ()

lennyd

Po konci svého funkčního období se bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) uchyluje na vejminek do malého městečka Mooseportu. Město zrovna opustil jeho starosta, a tak nějakou pomazanou hlavu napadne, že by jej mohl nahradit právě Cole. Volby ale nebudou jednoduché, protože proti němu stojí místní údržbář, oblíbený a trochu naivní Handy (Ray Romano). V sázce ale není jen starostování, ale také Handyho přítelkyně, do které se Cole také zakoukal... Od filmu jsem vůbec nic nečekal, a tak jsem mohl být jen mile překvapen. A taky že jo - komedie o amerických prezidentech vcelku můžu (např. Dave), a s tímto filmem to není jiné. Gene Hackman si stárnoucího prezidenta střihl s grácií sobě vlastní, a Ray Romano natvrdlého údržbáře také. Sice jsem nebyl úplně spokojen s závěrečnými zvraty ohledně rozhodujícího volebního lístku a poslední (kapku přeslazenou) pětiminutovkou, ale jinak jsem se vcelku dobře bavil. Potěšil mne také výraz architekta, který pro bývalého prezidenta vytvořil jeho knihovnu (jediný požadavek byl, aby byla větší než ta Clintonova), a díky ubývajícím milionům ji "zeštíhloval"... ()

shantim

Nesmirne klisovita komedie, jejiz jedinou devizou jsou jakztakz slusne herecke vykony. I toho humoru tu moc neni, nejlepsi je snad jen nazev mestecka (Mooseport), aby bylo videt, jaky je to vidlakov. 55% hvezdicek ()

blackJag

Neurážející filmový produkt, který v záplavě fekálního humoru působí jako balzám na nerva. Předvídatelné a nekomplikované postupy, suveréní Hackman, minimum trapnosti... proč ne? ()

P1tr

Ačkoliv v jiné roli, Romano stále připomíná Raymonda z jeho slavného seriálu, "hercem" je tady Hackman, kterému role bývalého amerického přezidenta sedla. Zázraky nečekejte, dostane se vám ale příjemné komedie. ()

asanakis

Film postaven na obsolutně hloupé a nereálné zápletce. Čekal, jsem, že se z toho tedy vyvine alespoň něco, u čeho se budu smíchy za břicho popadat. Bohužel se tak nestalo a vyvinula se z toho lehce podprůměrná komedie bez většího nápadu a s jasným koncem. Zasmál jsem se u ní třikrát. Poněkud málo, řek bych. Tak ať žijí šťastně až do smrti... ()

Prochy38

Měl jsem to při jídle jen jako kulisu, ale docela se mi to líbilo. Kvalitní herecké obsazení tomu i napovídalo. Supr G. Hackmam, krásná M. Tierney a další. Pohodová komedie z dobrého prostředí. Nemůže urazit. ()

sona123

Nečekaně vtipná nenápadná komedie, která nepůsobí trapně a příjemně uteče. Souboj mezi exprezidentem a místním instalatérem o místo starosty, ale i přítelkyni toho druhého. Dojde na předvolební debatu a golfovou podívanou. A nakonec vše samozřejmě dobře dopadne. ()

Joll

3 a 1/2 hvězdy.Komedie jako ze staré školy s příjemným malým městečkem, kterým otřásá předvolební kampaň na starostu :) ()

Rathalos

Fakt vydarena komedia zobrazujuca politicky boj o post starostu medzi byvalym prezidentom a instalaterom,ktory prinasa rozne vtipne situacie,samozrejme je to dobre obsadene i po hereckej stranke na cele s Gene Hackmanom,no jednoducho sa mi to pacilo...:-) ()

Empire

Typická rodiná nadprůměrná komedie. Film drží nad vodou hlavně Hackeman a Romano, na žádné velké vtipy zde nenarazíte za to trapných situací je tu dost. Na druhou stranu je to taková ta komedie, u které si skvěle odpočinete. ()

artuš

úžasná komedie, zobrazující zákulisí politického boje, v němž bojuje bývalý prezident s místním instalatérem o post starosty. Nejlepší scéna je jejich golfový zápas, kdy vyjde najevo, hned poté co to vyzradí prezidentova žena, že mu pomáhají hrát tajní agenti. ()

Looka

Klasicá komedie pro televize, ze které vyčnívá jen Hackman v roli sarkastického, bývalého prezidenta. Romano odvádí svůj seriálový standard. ()

Wlczak

no zase tak úžasný to nebylo, a už mě opravdu irituje to, proč by měla bejt ženská uražená, když ona jde ze začátku s jiným týpkem na večeři... z otho se mi zvedá kufr :D ale jinak taková dobrá pohodovka.. ()