Starostove starosti

• Česko Starosti starosty (viac)

Bývalý prezident USA Monroe Eagle Cole (Gene Hackman) a miestny inštalatér Handy Harrison (Ray Romano) stoja pred búrlivým súbojom o miesto starostu v mestečku Mooseport v Maine. Miestny inštalatér sa razom tak ocitne v stredobode záujmu nielen médií, ale celého národa, pretože sa odvážil kandidovať proti bývalému prezidentovi. Cole nemôže uveriť, že kandiduje spoločne s mužom, ktorý opravuje jeho toalety. Nech už vyhrá ktokoľvek, jedna vec je istá – toto mesto je pre oboch mužov príliš malé! (TV JOJ)

Ajka2

Průměrná komedie, která docela pobaví. Marcia G.Harden je zde pro mne nejlepší. A tak si tento film pusťte, chcete-li se hodit do pohody :) ()

Poga

Gene Hackman je sympaťák a rola mu sedí. Jedna hviezda. Taká ta milá atmosféra, ktorá z toho ide, ako keď na chvíľu zavriete oči a skúsite si predstaviť, že na tom krásnom, umelom vidieku, malomeste, kde každý má vlajku pred domom a na kávu chodí do toho istého bistra už 30 rokov, žijete vy. Taká fajn predstava. Druhá hviezda.Námet a charaktery z ktorých sa dá vyťažiť veľmi slušná komédia. Tretia hviezda. Tu to ale končí! Z námetu sa nevyťažilo nič, ostalo mi stokrát prevarenom klišé a tá krásna milá atmosféra, z tej ma ide poraziť. Takže velmi lahko nadpriemerné dve a pol hviezdy nakoniec zachraňuje Gene Hackman a sympatický Ray Romano. 2,5/3 ()

Ospalek

Trochu moc protahovaná komedie, typický nádech té "američnosti" a Hackman jako bývalý prezident v souboji o post starosty, který sehrává souboj s instalatérem? Zase něco nového na našich obrazovkách a zaslouží si to dobré hodnocení. 60% ()

Sonjoe

Taka uplna pohodovka na nedelne poobedie. Mam rad filmy z americkych malych mesteciek a dediniek. Su to vacsinou take prijemne prostredia a pribehy. Tento film je presne o tom a este k tomu okoreneny prijemnym humorom a vtipom. Proste super pohodicka :) ()