Strašidelný dom

• Slovensko Strašidelný zámok (viac)

Realitnému agentovi Jimovi Eversovi (Eddie Murphy) a jeho manželke a spolupracovníčke Sare (Marsha Thomasonová) zazvoní jedného neskorého večera telefón. Pán Edward Gracey (Nathaniel Parker) by rád predal rodinné sídlo, jedno z najzámožnejších a najstarších v New Orleans. Zavetriac najväčší obchod svojej kariéry, sa Jim a Sara spolu so svojimi deťmi vyberú navštíviť zámoček, stojaci pri močaristej zátoke. Náhla prudká búrka však zaplaví prístupovú cestu a uväzní rodinu Eversovcov na noc v dome, ktorý okrem excentrického pána domu Graceyho, záhadného komorníka Ramsleyho (Terence Stamp) a niekoľkých sluhov na prvý pohľad nikto neobýva. Aspoň nikto živý.. (TV JOJ)

Psycho.R

Strašná nuda. Tento film mám nejvíc spojený s tím, že jsem na něm byl v kině na Andělu a druhý den jsem měl mít přijímačky na střední. ()

KdG

Tenhle film bych pochopil že budou dávat v neděli odpoledne pro děcka ale v sobotu od 21hod ? Jinak je to slátanina, není to ani vtipný ani strašidelný. Eddie Murphy je čím dál tim víc okoukaný a snižuje se ke hraní v každé kravině. ()

Looka

Nebylo to sice tak otřesný jako všelijkaký profesoři a dolittelové, které jsem při sebevětším zapření zkrátka dokoukat nedokázal. Ani tak nechápu proč Eddie chrlí takovýhle filmy, když má o 100 procent navíc. Viz. z poslední doby například Doživotí. ()

Cortesz odpad!

Je to sice pro děcka, ale pochybuji, že se jim to líbí. Pro zasmání tu moc momentů není, a ikdyž se Murphy snaží sebevíc ten pitomej scénář ho akorát shazuje a ztrapňuje tak jako ostatní herce, kteří byli nevíýrazní a patřilo jim to hrát v tomto už 100-tému pokusu natočit horor, tentokrát s prvky komedie, které sem zde nenašel o strašidelném domě. ()

lovlick

rodinný film, co vás možná potěší, možná ne. největší respekt mám z Terence Stampa alias Ramseleyho. občas tam byly pěkný momenty... ()

Bigfuckman

Pěkně nudných a nezáživných 99 minut tohoto Komedie / Horor / Rodinný / Fantasy . Nicméně já v tom nenašel ani špetku dobrých věcí jenž by měly tyto žánry obsahovat. ()

Vanguard77

No dobrá, možná to není komedie roku, ale některý hlášky jsou slušný. Samozřejmě se člověk nebojí, ale občas zasměje. Příběh není nic unikátního, ale alespoň se mi zdá, že nijak neubližuje. A co musím opravdu pochválit jsou triky... Takovýhle zombies kdyby se tak proháněli všude... Opravdu krása. ()

subic

Strašidelný Terence Stamp, tomu bych to ještě uvěřil, ale co tam dělal ten Ediie Murphy? Dětem se to může líbit, vizuálně to jde, ale je to docela nuda. ()

Nathaniell

Volt Dyzny udělal další podprůměrnou hovadinu - a že je od 90. let dělá všechny stejně blbě. Edý Marfy sjel půl kila kokajnu a pak mu řekli - "Hraj debila." ... Toliko k záporům. Klady? Chvílema dobrá atmosféra, celkem dobře podanej příběh a tuna klišé. 2 hvězdy. ()

Tominni

No, není to žádná sláva, podprůměrná duchařská komedie, u které se příliš nenasmějete (přestože se občas nějaká hláška objeví), ani se nebudete bát, vlastně jen z úcty k Eddie Murphymu + za zpívající hlavy dám ty dvě hvězdičky, jinak by to nebylo ani na ně. ()

PlayEasy

Sara Eversová ve filmu jednou řekla: "Opravdu si myslíte, že na tuhle šaškárnu přistoupím?" (nebo nějak tak:). Tohle bychom my řekli po přečtení mizereného scénáře a po nabídnutí role v tomhle filmu :D ... Murphy byl tehdy na "vrcholu" svého nejhoršího hereckého období a to dokazuje svým toporným hereckým projevem podobně jako drtivá většina obsazení snad až na démonického komorníka Terence Stampa, který se ale chvílemi taktéž jeví jako šašek stejně jako celý film :) No, ze začátku se to začalo vyvíjet jako docela pohodová a lehce hororová kýčovitá disneyovka pro 8leté děti. Navíc musíme uznat, že kulisy, make-up a kostýmy ... tam se hoši poměrně slušně vyřádili. Samotný dům působil jako typické temné a záhadné britské sídlo. To by byla ta hrstka kladů. JENŽE, asi v polovině se to zvrhlo v naivní a rádoby směšnou úleťárnu. A když se do toho začali plést duchové, peklo, nebe a spol. tak se ukázalo, že film více méně odpovídá zdejším recenzím! Pořádná kravina s několika trapnými ale i několika směšnými (v dobrém slova smyslu) hefty. Za nás spíše lehký podprůměr = 45%. P.S. Říká se: Jak na Nový rok, tak po celý rok - tak tedy doufáme, že se celý rok nebudeme dívat na takové ptákoviny :-D ()

ostravak30

Eddie Murphy je herec, který sám o sobě málokdy zklame. Jeho projev je založen především na mimice, která je pro něj typická a pak hlavně na pohybu a gestech. Nejen z tohoto pohledu měl Strašidelný dům jistě větší ambice. Jenže kromě E. Mu. se nikdo známější neobjevil a herecky ho nepodpořil. Ono upřímně ani nebylo moc co hrát. Rodina se motá od pasti k pasti a žádné velké dobrodružství ani série zábavných příhod, scének, trapasů se nekoná. Takže pro dospělého zase tak moc té zábavy není. I když oceníme vcelku povedené masky, zůstává možnost, že své děti na nedělní dopoledne nebo odpoledne na chvilku zabavíte a přitom se stejně nebudou v noci budit hrůzou. Film je třeba brát tak, jak byl natočen. Jako rodinná oddychovka, u které se nemusí moc přemýšlet. P.S. Nejlepší byly ty zpívající sochy. ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (viac)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (viac)