Sestra Smrt

• Španielsko Hermana muerte (viac)

Narcisa, která v mládí zažila skutečný zázrak, začne jako novicka v řádu učit na dívčí škole v bývalém klášteře, kde straší. (Netflix)

Kennedy_R

Celkem slabé, rozjezd ještě ušel, ale závěr byl předvídatelný a atmosféra spíše řídla do nudy. Bohužel atmosféru napětí nebo strachu to zdaleka nedocílilo. ()

AndrewNewman

Ten režisér je skutočne pako, pretože ak by do toho nepchal artové gebuziny, mohol z toho byť priamočiary a pomerne drsný horor z prostredia španielskeho kláštora. Zaujímavá je len background story o je to trošku menej trápne, ako nedávny žvást zvaný Mníška 2. ()

Skrivan

Prostředí je tajemné a mysteriózní, příběh sestry Malfoyové na první pohled zní zajímavě, ale horor aby jeden pohledal, většinu času je to jen nebetyčná nuda. Párkrát jsem se ale zasmál, to zas jo. ()

brasek odpad!

Väčšia časť filmu je absolútne nezáživná nuda. Pointa príbehu mi niekde stále uniká, padajúca stolička lezie na nervy. Žiadna práca s atmosférou, žiadne napätie. Kochať sa poslednými 10 - 20 minútami je trápne. ()

Ace.A.T.L.

Na to, že je to ve většině filmu pojatý, jako atmosférickej kousek, bez přemíry krve a strašidelných chvil, je to fajn. Konec jede pěkně a správně to celý rozlouskne. Je dobře, že se to nesnaží něčemu vyrovnat a jede si to svým tempem a způsobem. Nečekejte Sestru nebo V zajetí démonů, ale čekejte fajn strašidelnj film. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Draconian

Mám slabost pro španělské horory. Tohle navíc točil Paco Plaza (série REC). Bál jsem se...ne u filmu, ale že to bude jen klišé horor z klášterního prostředí. No klišé tu je, ale ne tolik, aby byl film nezajímavý. Mladá Narcisa byla zázračné dítě, které viděla zázrak. Trochu jako celebrita se vrací do kláštera v pozici novicky, která bude učit ve škole. No a hádejte. Jasně, klášter má temné tajmeství a minulost. Narcisse začne v pokoji strašit a postupně se dozvídáme proč.  Film naštěstí nesází na laciné lekačky a vlastně sází na psychologii a kvalitní atmosféru. Příběh člověka z pantoflí nevyhodí, ale je dobrý a stojí za shlédnutí. V poslední čtvrtině potom Plaza připravil scénáristické rošambo, kdy jsem si už říkal, že to celé překombinoval...ale nakonec to je fajn. Jsou tu skvělé scény (zpovědnice, zatmění slunce..), ale i slabé (vana). Krvácení z očí klišé je a zde se mi i nelíbí jak je zpracované...zkrátka jsou tu věci, které pro mě snímek lehce sráží. Ale stejně si říkám, že hodnocení kolem 50 procent je podle mě dost nízké. Tohle je daleko, ale daleko lepší než třeba komerčně veleúspěšná "Sestra". Solidní, lehce nadprůměrný horůrek, který stojí za kouknutí, i když vyloženě zásadní není. A asi je třeba o chlup lepší "pekelná díra". 70% ()

Accuphose

Nechybí tomu mrazivé scény a originální námět, včetně vydařené kamery a vizuálu. Naopak tomu chybí lepší scénář, vyrovnaná dramaturgie a uvěřitelnost. První půlka je celkem slibná, pak se přes naprosto nudný střed, dočkáme zajímavé zápletky. Trošku jsem si u toho vzpomněl na legendární Clives Barkers Undying... to by si zasloužilo pořádně zfilmovat. Tohle je za 2* ()

flyer.nick

Až na slabší efekty a slabé budování atmosféry dobré. Hlavně se mi líbí, jak jsou realisticky jepťule vykreslené, že to ne vždy byly hodné babče, ale uměly být i pěkné potvory a myslely si, že je každý musí poslouchat, a to nejen vůči sobě, ale i ostatním, třeba dětem. Ono jako celé to moc atmošku nemá, ale konec se docela povedl. Chybí tomu ale nějaká děsivost, že párkrát spadne židle je vcelku nuda. ()

caerol

Bylo to hodně zvláštní, člověk se musí vžít do jiné kultury, není to typ filmu na který jsme běžně zvyklí, ale možná právě proto mě to zaujalo a musím vytáhnout skvělé rozuzlení. :) ()

lineker

Klášter, novicka a dá se tušit, že se začnou dít divné věci. A jak jinak, než na základě v minulosti odehrané tragédie. Formálně se toho španělům nedá moc co vytknout, a některé pasáže působí i silně epicky ( zatmění slunce ). Ale celkově film, který nikterak nevybočuje ze stereotypů duchařiny v prostředí chrámu páně a jeho věrných řeholnic. ()

Raz

!*spoiler alert*! Náboženství je strašidelné už samo o sobě, vždyť milióny lidí řídí svůj život podle fantasy knížky a to je děsivý dost.Do dneška proklínám že mi nepřišla sova z Bradavic nebo jsem nenašel v obálce prstýnek,ale to sem nepatří.Zapl jsem spoiler alert kvůli tomu že tenhle film není zlí.Jen příběh pokulhává.Pochopim že se duch znásilněné jeptišky mstí za smrt své dcery ale proč musela umřít malá Rosa která za nic nemohla to jsem nechňápal a proto jsem musel jít s hodnocením pod pět jinak jsem to chtěl hnát do zelených.4/10 ()