Akčný sci-fi thriller odohrávajúci sa uprostred vojny medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie niekde v ďalekej  budúcnosti. Hlavný hrdina Joshua, vojnami zocelený bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za za svojou nezvestnou ženou je naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň so schopnosťou ukončiť vojnu… a ľudstvo ako také. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie, do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa. (Cinemart SK)

Damnsinead

Gareth Edwards sebral Avatara, Terminátora, A.I. Umělou inteligenci, Blade Runnera, Marvelovky a exploze jak od Michaela Baye, dal to všechno dohromady a stvořil nablýskaný film, na který se tak hezky kouká, že skoro zapomenete, že nemá pořádný scénář. John David Washington hraje akčního hrdinu na straně lidí, který má jasno-umělá inteligence je šrot bez emocí. No, samozřejmě se brzy přesvědčí, že to není úplně pravda, když potká supermoderní umělou inteligenci a zbraň v jednom s tváří malé holčičky. A tak uvědoměle zběhne a začne bojovat za správnou věc.  A 134 minut vašeho života je v čudu. Nic objevného se nedělo. Viděli jsme mnohokrát převařený příběh, který nemá šanci pořádně zaujmout, ani vyvolat nějakou emotivní odezvu. Pokud vás teda nedojímá miliontý flashback s bejvalkou a ubrečené děti.  60% ()

Eiidax

Vizuální porno, které Stvořitel servíruje je opravdu slast pro oči. No a to je asi tak všechno co film nabízí. Příběh je banálně jednoduchý, předvídatelný až místy hloupoučký. Postavy jsou šablonovité a nedokázal jsem si k nim najít žádný vztah (avšak je jejich představitelé hrají opravdu dobře). Hlavní ústřední dvojice by se klidně dala zaměnit za jakékoliv duo Otec dítě (Joel a Ellie, Kratos a Atreus atd...). Hudba na mě neudělala taky žádný dojem a to jí složil Hanz Zimmer. Abych jenom nekritizoval tak kamerové záběry, a celková barevná  paleta filmu vytváří krásné panoramata, která by vynikla jako tapety nebo obraz na zdi. Vezmu to kolem a kolem tak Stvořitel nepřináší nic nového a zapadá mezi průměrná scífka. ()

Millovis

Kamarád příběh filmu označil za klišé. Má pravdu? Asi jo. Podle mě však klišé na výbornou. Postavy s uvěřitelnými motivy, myslím, že odráží i smýšlení lidí současné doby, a jak moc nás ovládá strach. Je tento strach správný? Můžeme dělat nelidské věci pro záruku bezpečí? A čím si můžeme být skutečně jistí? Hudba od Zimmera dobrá jistota, vizuál výborný. Nádherné lokace a všechny efekty do detailu provedené. 8/10 - Ano, film má předpovídalný příběh, ale má srdce. Není moment, který bych si neužil. ()

Mukade

Tie nezmysly na každom kroku mi permanentne "presoľovali polievku", napr androidi mali jednoduchý "gombík" na vypnutie do "stand by" na krku, tak aby ich mohol kde-kto hocikedy vypnúť a prípadne následne aj zabiť. Akože LOL. (Ešte mi nedá nespomenúť aj ten točiaci sa rúrový "hard disk" v hlave, WTF, x'D )........................ Srandovní boli aj "tibetskí" androidoví mnísi, zaujímali by ma ich teórie prevteľovania v súvislosti so "seba-vedomou umelou inteligenciou" a vôbec, sú si seba-si-uvedomujúci pretože majú "ducha" alebo je ich vedomie produktom hmoty? Nirmata vo filme by mala na to zrejme jednoznačnú odpoveď... Ale asi im ju nepovedala, keď "behajú do kostola" a radšej sa nechala uctievať ako... Skrátka deravá zlátanina. ()

kukumen

Tenhle film měl obrovský potenciál, který ale nevyužil. Šlo to udělat mnohem lépe ve všech spektrech. Nadchla mě audiovizuální stránka, která vskutku dokáže vtáhnout do alternativní budoucnosti. Bohužel zápletka, scénář, režie, styl vyprávění a vlastně i vše ostatní bylo průměrné. ()

Ufololog

No tož podle Gajetha a Vejtze budou v budoucnu jen dva druhy - citlivý roboti všeho druhu,i budhisti a bezcitný tupý lidi, výhradně členové USral Army. To až člověka zamrzí, že takové idiotstvo roboti lidštější než lidi nevyhladily. Krom toho, že všechno zase sp(r)así negr a ťamanský roboskorobůh jakožto upa nejvíc AI je blbší než rozšlapanej Alcatel 210 se vlastně zase vůbec nic neděje... ()

TOPmoovie

District 9 (2009) Chappie (2015) spominate si na tie filmy? uz vtedy bola pouzita technologia ako tu. ze nevidite efekty, ale iba realitu. akoby ziadne cgi, ziadne digi triky. stvoritel je dokonaly v trikoch . neda sa tu hodnotit samostatne technicke prevedenie, takze davam za 5*.  dej a niektore situacie a sceny ( nie ale tak casto ) su az nielen nezmyselne ale amaterske, s tym rataj. ale film ma  vyssiu trikovu uroven ako avatar!!!! ()

Miroslav.Zac

Ukázky nabízely sci-fi spektákl, jaký jsme už roky neviděli. Někdo to tak asi bral, ale pro mě to byl jen průměrný, hezky udělaný film s pár slušnými akcemi a tunou filozofických (i jiných) keců, kvůli kterým vám unikne základní myšlenka příběhu, který vůbec není originální a snad jen lehce zajímavý. ()

Konstantine

Po zhlédnutí traileru jsem měl od autora mého nejoblíbenějšího Star Wars filmu velké očekávání. Svět, do kterého je děj zasazený, mi přijde velice zajímavý. Snad by si zasloužil více prozkoumat ve formátu desetidílné minisérie. Vizuál celého díla, je tedy s ohledem na rozpočet, opravdu povedený. Přesto tomu něco chybí. Dějová linka a zápletka jsou zbytečně přímočaré. Ken Watanabe je skvělý jako vždy. Do role hlavního protagonisty by se dle mého názoru hodil někdo jiný, ideálně bílý. Stejně jako v Tenetu, tak i zde J. D. Washingtonovi prostě nejde fandit. ()

Metuje

Enšpígl to krásně vystihl, ten film vypadá naprosto skvěle, líbil se mi i víc než dvakrát dražší Duna 1. Nicméně je to takový hezký pozlátko, který nedokáže nic moc nabídnout. Příběh je hrozně prázdnej a 134 minut je prostě na takovej scénář moc. ()

Tomulka

Těšil jsem se na nové Scf-Fi, žel není to povedené dílo. Děj je předvídatelný nijak komplikovaný a tak nám zbývá zpracování. Děj je zpracován nudně a emoce dokáže vyvolat snad jen Madeleine Yuna Voyles a ze zkušených herců snad jen Ken Watanabe. Nejvíce mne zklamalo pojetí zbraně za bilion amerických dolarů. Vždyť Nomád je jen dobře vypadající odpalovač raket. Velmi chabě bráněný a nic jiného neumějící. Kdyby tím svým  zaměřovačem uměl aspoň skenovat a najít AI nebo kdyby měl štíty nebo něco. Je to jen obrovský nosič raket. To samé jsou tanky jen obrovské jedoucí kolosy, které střílí jako minomet na všechno, neřeší civilní oběti. Je to smutné. Vizuálně slušné, ale to nestačí! ()

Chicharron

Překvapení roku. Sci-fi, která mě dostala do kolen, a kterou jsem po dokoukání chtěl vidět ještě jednou. Prej to připomíná Blade Runnera nebo Camerona... tak to ani omylem, POMO. Asie je jako místo, které DEFINUJE technologický pokrok, naprosto v pohodě. V Evropě se totiž za posledních 50 let nevymyslelo vůbec nic. Film se zaprděným rasistickým čecháčkům, pardon, náročným český divákům, nelíbí, protože A) hlavní hrdina je černej B) odehrává se to v asijských chatrčích a ne na Karlově mostě C) masakrování robotických vesničanů nápadně připomíná situaci na blízkém východě... ()

Kamil111

Edwardsovi zřejmě přeskočilo, doufejme, že jen dočasně. Nesnesitelně progresivistické a woke, kdysi se to jednoduše nazývalo bolševické. ()

Bravewolf

Jsem jediný kdo fandil američanům? Nicméně ty bomby s nožičkama by se hodily do tunelů v Gaze, pokud by je nebylo potřeba 2 hodiny přemlouvat. ()

Jenda1cz

Generický scénář. Mohlo to být mnohem lepší. Pocit prázdnoty, který po zhlédnutí filmu přišel, byl stejně silný, jako byl tento film velkolepý. ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Čína ovládla globální příjmy kin

Čína ovládla globální příjmy kin

02.10.2023

Už dávno nikoho nepřekvapí, že čínský filmový trh je obrovský. Stále se nicméně neděje často, aby filmy z druhé nejlidnatější země na světě, které zároveň takřka nikdo za jejími hranicemi neviděl,… (viac)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu