O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Jeand´Boa

Normální moderní telenovela pro dnešní teenagery... spoustu patosu a předvídatelných situací s tím nejtrapnějším řešením... občas je kořením Seth, ktertý je jediným zpestřením... jinak snad nikdo ani neumí hrát, nebo já nevím ... ale jak říkám - v dnešní době ubohostí je to celkem velkolepý výkon...zabíječ času, který dovolí divákům vypnout mozek... ()

Skleni

Možno klasický, možno neandrtálsky no v každom prípade zaujímavý seriál. Ktorý avšak nemá čo ponúknuť niečo čo dať. Len berie. Čas, citlivosť očí a niekedy ja peniaze. Ale aj tak vás niekedy prekvapí. 60% ()

Jajar

Moc dobře si pamatuji, jak jsem se díval na první sérii, když jsem byl v prváku a O.C. běželo v TV (dokonce jsem kvůli té kokotině vstával asi v osm ráno!). Už tehdy mi naštěstí po pár dílech došlo, že se jedná o pěknou sračku a tak jsem radši dlouho vyspával. Tenhle debilní zvyk spojený s ponocováním do brzkých ranních hodin mi bohužel zůstal, ale už mě nikdy žádná podobná blbost nedonutila, abych sám od sebe vytáhnul paty z postele. Jak to O.C. dokázalo mi zůstává záhadou. ()

Koty

Jedna * za Mischu Barton a Rachel Bilson jinak je to ... hrozný, nevidím v tom vtip, ani drama... romantiky tam trochu je, ale to na seriál fakt nestačí. ()

matt85

S odstupem času snižuji hodnocení, ale zas taková sračka to není. Pěkná hudba(písničky), hezké herečky a WTF scénář. To všechno si ty 3 hvězdy zaslouží. ()

AspireHD

Seriál mého mládí. Viděl jsem ho celý asi 4x, protože ikdyž jsem na to koukal již po čtvrté, tak i přesto mě tento seriál naprosto udivoval. Postavy bych řekl, že jsou napsané velice dobře. Hlavně Seth Cohen, to je prostě můj vzor už od mládí, protože jeho vtip a "štěstí" je prostě originální a nikde jinde tohle neuvidíte. Hlavně Setha hraje naprosto dokonale Adam. Asi vám teď přijde, že to s tou dokonalostí přehánim, ale OC je prostě srdeční záležitost. Avšak jedno musim hodně záporně zkritizovat, pokud jste velcí fanoušci OC, tak už asi víte o co jde. Jedná se o 4. serii. Vim, že autoři to chtěli nějak zakončit a zároveň chtěli poukázat na Ryanovu a ostatních bolest po smrti jedné z hlavních postav (Nechci vyloženě spoilerovat), ale mohli to ukázat v dalších dvou dílech, ale nemuseli dělat hned novou serii. Není to špatné, ale prostě to není to pravé ořechové. Každopádně ikdyž 4. serie byla vyloženě slabší, tak to můj pohled na celý serial vůbec nemění a stále zůstane. Dokázal bych o OC psát fakt pěkně dlouho, avšak v tomhle případě vám vřele doporučuji si serial zkouknout a udělat si vlastní obrázek. ()

cafu94

Jenom, co ten seriál vyslovím tak se mi rozzáří oči. Je tam sice hodně věcí nereálných, hodně chyb, ale mě to neodradí, abych se na to už nedíval.Pro některé to přijde ztráta času a pro některé skvěle vyplněný čas.Už jsem to viděl celé tak 10x a stále se na to můžu dívat kdykoliv a pořád dokola. Oblíbená postava: Ryan Atwood ()

ExpertAsie

S tímto seriálem jsem vyrůstal, a také mi zůstali dobré vzpomínky z tohoto seriálu. Zkoukl jsem tento seriál konečně po pár letech a stále tu urcitou kvalitu má. ()

Sentax

Ľúbostné vzťahy, spoločenské problémy, škandály, alkoholizmus, drogy, sex, peniaze a bitky. Toto všetko znie ako charakteristika nejakého bulvárneho časopisu a o tomto všetkom je O.C. Neviem, či práve týmito vecami ma seriál upútal. Možno sympatickými hercami alebo každodennými problémami. Tak či onak som všetky série videl viackrát, pozerám ich dodnes a stále ma to baví. Sám to nechápem. ()

Shakaar

Těžko uvěřit, že za stejní scénaristé mají na svědomí i Chucka...ikdyž sorry, jde to cítit a markantně až v dalších řadách. Tohle je na druhou stranu solidní výplach mozku teenagera variací na Kalifornský Beverly Hills 90210. Takže nic nového pod sluncem. Ale i takové seriály mají své opodstatnění...a přiznávám se, že jsem sem tam na tohle rád narazil abych viděl Mischu Barton a Rachel Bilson. ()

pirulka

Pre mňa ou sí srdcová záležitosť :* má všetko čo má mať, aby bavila a zaujala tínedžera, hoci priznajme si ,určite osloví aj jeho rodiča :) skvelé herecké obsadenie..s mojím osobným bohom Sethom, ktorý nemá chybu ..perfektné zápletky, dráma, komédia, humor, prostredie..ved úprimne, kto by si nechcel aspoň na jeden deň,vyskúšať život v orange county a byť hoci len na jednom z plejády večierkov a párty? :) ()

Karajda

Pro někoho tenhle seriál možná znamená jenom stupidní zaplácnutí programu ve kterém by mohlo být místo toho něco zajímavějšího, ale mě tenhle seriál docela bavil. Prostě jeden z amerických seriálů o tom jak žijou náctiletý a jejich problémy v dospívání. Celkem slušně se rozvíjející děj a docela vtipné scénky. Už kvůli tomu vtipu sem se na to vydržela koukat tak dlouho. ()