O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Chasm

Bohatí američané v nádherných domech na předměstí řešící ty spousty problémů, které je jako privilegované bělochy potkávají - tedy jenom teenagerská zamilovanost a hádky s rodiči. Ale v originálním znění to vypadá docela profesionálně (český dabing je jeden z nejhorších co jsem kdy slyšel) a mám rád Adama Brodyho... Takže tak 55% ()

horacko

Dobre tinedzerske drama. Stvrta seria je sice uz prepadak, ale prve tri stoji za to vidiet. A k tomu ked sa to cele odohrava v slnecnej Californii. No a neda mi nespomenut vyborny soundtrack serialu. ()

Ravi

Nudný seriál o nudných lidech (jako vystřižených z modelingového časopisu pro 3 generace), kteří nemají co na práci a vymýšlejí samé kraviny, jen aby si ukrátili život. Ty "rodinné problémy", které tam řeší, mi přijdou asi tak vážné, jako papoušek ve smokingu. Pokud chcete trávit hodiny svého života tím, že budete sledovat tento seriál postavený na zředěné vodě, prosím. Já ne. 25% = 1/5 za zpracování. ()

-ELFKA-

Trošku nechápem škodoradostné komentáre a hodnotenie odpad. Sama niesom nejaká tupá puberťáčka a zároveň mám nasledovaných veľa seriálov, od tých kvalitnejších az po najprimitívnejšie telenovely a povedala by som, že mám celkom nadhlad.. The O.C. sa mi páčil, páči a zrejme stále aj páčiť bude, sledujem ho snáď už v tretej repríze a stále na ňom nevidím nič zlé, priemerné, a už vôbec nič tupé. Naopak ho považujem za celkom svieži, dynamický, nápaditý, moderný, miestami chytrý a inteligentný (Seth je fakt skvelý chlapík) seriál, ktorý ma oslovoval v časoch prvej velkej lásky na strednej škole a úplne rovnako ma oslovuje aj dnes keď už mám čo to za sebou a končím výšku. Pre mňa je The O.C. skvelý seriál !!! ()

WincKruspe

Zlatý časy, kdy se svět ještě nezbláznil z ženského výstřihu a kdy ještě netrpěl na korektnost a naprosto nereálnou gendrovou a rasovou rozmanitost, jakou nám v posledních letech v seriálech vnucují. Zajímalo mě, proč má seriál jen 4 série, ale po 1. sérii jsem to pochopil. Chyběl tomu vývoj, v podstatě každá nová epizoda byla o tom samém jako ta předchozí. A to rychle omrzí. ()

giovanni3

No vcelku jsem tento ,,dokonalý seriál,, sledoval... Je tu prostě vše ideální, krásné místo na světě, pláže, peníze, večírky, nuzák sbalí bohatou holku... Ale je to až moc dokonalé.. a když to ,,drhne,, tak uděláme z nuzákovi/hrdinovi přítelkyně lesbičku a zkusíme to zachránit... Průměrné 3z5 Jsme rád, že jsme zde našel krásky Rachel Bilson, Navi Rawat a Olivia Wilde. ()

tommmy89

Zo začiatku sa to ešte dalo pozerať, ale čo séria to "shit". Hodnotím kladne kvoli prvej sérii, ktorá ma fakt moc bavila. Zápletka Ryan vs jurisdikcia spravila svoje čaro a pán Sandy sa ho ujal a zbavil ho tej temnejšej minulosti. 3* ()

Cejny

O.C. mě celkem bavilo, i přestože to bylo někdy příšerně trapné, ale tak nakonec průměr si tento seriál ze zajímavého prostředí zaslouží. ()

darwin

Celkem dobrý seriál o bohatých teenagerech z Orange County v Californii. Tvůrci se snaží jít stopou Beverly Hills 90210, s tím, že O.C. dělají víc realističtější. Už jen taky proto, že hlavním představitelům, kteří hrají středoškoláky není třicet, jako u výše zmiňovaného seriálu. Obzvlášť sympatičtí mi jsou liberálové židovského původu, tedy Seth Cohen (Adam Brody) a Sandy Cohen (Peter Gallagher). ()

NICOX

Je fakt, že hlavní postava mi až zas tak sympatická není.. ale naštěstí to zachraňuje Seth (Adam Brody). Nesledovala jsem každej díl, ale dívat se to rozhodně dá.. Nejlepší jsou "výměny názorů" mezi Sethem a Sandym. 65 % ()