Pád Tretej ríše

• Česko Pád Třetí říše (viac)
Nemecko / Rakúsko / Taliansko, 2004, 156 min (Special Edition: 178 min, Alternatívna 149 min)

Predloha:

Joachim Fest (kniha), Traudl Junge (kniha), Melissa Müller (kniha)

Scenár:

Bernd Eichinger

Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Juliane Köhler, Heino Ferch, Christian Berkel, Matthias Habich, Thomas Kretschmann (viac)

Je apríl 1945 a do úplnej porážky nacistického Nemecka ostáva už len niekoľko dní. Hitler však vo svojom berlínskom bunkri aj naďalej požaduje od svojich generálov boj do posledného muža...Film, detailne popisujúci, ako prebiehali posledné dni Tretej ríše v Hitlerovom berlínskom bunkri, vznikol na motívy knihy Hitlerovej osobnej sekretárky Traudl Jungeovej, ktorá s ním bola v bunkri až do úplného konca. (RTVS)

burg

Půjdeme zazpívat tetě Evě a strýčkovi Hitlerovi... Je mi blivno. Z čeho nejvíc, to si nejsem jistý. Buď z toho dobytka, který se dostal k moci zfanatizováním davu, nebo z dobytka, který až do poslední chvíle dělal, jako že se nic zvláštního neděje. Možná taky z jednoho zm*da, který neustále dokola blil něco o konečném vítězství... ()

Angus250

Vynikajuce! Genialne stvarnenie postav, vynikajuci Ganz, Harfouch, Matthes...Originalne (doslova) dialogy a monology, akurat niektore historicke udalosti skreslene... To Ozzy2: prestuduj si historiu. Jediny clovek, ktory smel tykat Hitlerovi, bol Ernst Rohm, ak vobec vies, kto to bol. ()

Werewolf666

Tento film doporučuji zhlédnout v originálním znění, protože je zde autentičtější akcent herců a navíc jsou to Němci, tak mluví německy. Ohledně děje: Film je to skutku dobrý, vyjadřuje chladnost osob v Hitlerově bunkru, navíc vám přináší dokumentární prvky, ale reprodukuje je v rámci filmu. Film je tím pádem poučný a zároveň zajímavý a nenudí, jako některé dokumenty, svým monotóním hlasem dabéra. Také je dobře natočený a nebojí se kontroverzity jako jiné válčené filmy s tématikou Hitlera. ()

rida35

Nebudu to zde sáhodlouze rozebírat. Zkrátka za mě velice věrohodně zpracovaný časový úsek posledních dnů "Třetí říše" a především velmi uvěřitelný výkon Bruno Ganze v roli Adolfa Hitlera. Tleskám. ()

planetta

Jeden z top filmov o 2 svetovej vojne pre mňa (filmy z vojnovej fronty ma nebavia, takže môj záber je zúžený) A Bruno Ganz tu je fenomenálny! ()

Ospalek

Četl jsem spoustu článků o tom, že se tvůrci filmu snaží vyprávět příběhy německých pohlavárů z té více lidské stránky, i když někteří z nich evidentně páchali zločiny. Ať je to tak či onak, právě tenhle styl vyprávění se mi líbí a film má u mě hodnost nejlepšího německého filmu, co znám. Při závěrečném monologu Traudl Jungové mi dodnes při každém shlédnutí běhá mráz po zádech. ()

MrMorce

Výborný film i herecké obsazení. Historicky velice přesné. Oceňuji i obecnou objektivitu tohoto filmu, že se nebojí ukázat, že ne všichni Němci byli ,,zlý". ()

former

O druhé světové válce bylo natočeno tolik filmů, ale ty kvalitní by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A ještě by nám volné prsty zbyly. Pád třetí říše tam ale jednoznačně patří. KONEČNĚ film o druhé světové, který pojednává o Němcích a nikoliv o Spojencích resp. vítězích války. KONEČNĚ film, který jen okatě nepodbízí všeobecně známé pravdy o holocaustu apod. v zájmu současného korektního terorismu. Faktem je to, že většina Němců vč. Hitlerových spolupracovníků nevěděla o zvěrstvech páchaných nacisty vůči lidem. Není tak třeba to do filmu uměle přidávat a zkreslovat tak skutečnost. Oni byli sice naivní, ale jak bychom se na jejich pozici chovali my? Film je natočen dokumentárním způsobem, což lidem, kteří potřebují vykonstruované děje a vyumělkované psychologie postav, vadí, mně to ale neskutečně vyhovuje! Zde je naprosto věrně zanesen průběh tragických událostí posledních dnů nacistického Německa a každý si udělejte vlastní názor o válce a Hitlerovi. To nám přece filmy neustále zdůrazňovat nemusejí… ()

mdf

Po důkladné reklamní mediální masáži, přišlo docela velké zklamání. Scéna s proslovem jak by to mohlo všechno být potom, byla asi nejlepší na celém filmu. ()

milos.bradik

Tak film je to určitě výjimečný, ale ukazuje nám tu historii poněkud jednostranně, ovšem jak jinak, když je to natočené podle knihy vzpomínek osobní sekretářky Adolfa Hitlera. Proto se prakticky téměř vše podstatné odehrává v bunkru Říšského kancléřství. Také mne zklamalo zachycení dobývání Berlína, protože ve filmu se objeví pouze jeden kanón obsluhovaný Hitlerjugend a mihne se tam jeden tank. Krásně ovšem ten film ukázal povahu většiny Němců, kteří si neumí představit, co budou dělat, když zde nebude vůdce, který by jim to řekl. ()

SLPHR

Jiný pohled na konec války. Film se drží celkem dobře reality. Herecké výkony jsou celkem dobré a asi nejlepší předvedl Bruno Ganz. V konečném součtu je film dobrý, ale jsou lepší filmy o 2. světové válce. ()

HJ-FILIP

Po téměř dvaceti letech od premiéry se mi film stále líbí. Byli jsme se podívat v místě Vůdcova bunkru a na kopii jeho pracovny... ()

Kloboucek75

Nechápu smutný písničky u tohoto filmu + u filmu Zkáza  lodi Gustloff . Snad i dnešními očima byly Němci za druhý světový války na té špatný straně takže čím víc Němců padlo tím lépe . Ohledně útoku Rudé armády na Berlín dle mého názoru byly moc měkký. Přál bych si větší ztráty než měli Leningrad a Stalingrad . Film na mně působí jako že nepřálelští Rusové útočí na hodný Němce. ()

jindrak

Film je fascinujícím a působivým historickým dramatem, které skvěle podává důležité okamžiky a události týkající se konce druhé světové války. Režisér se skvěle pohybuje mezi historickými fakty a dramatickým vyprávěním, což vytváří silné pouto diváka k dění na plátně. Herecké výkony jsou mimořádné, zejména v případě hlavní postavy, která přináší do filmu emocionální hloubku a autentičnost. Visuální stránka je rovněž impozantní, s detailními rekonstrukcemi historických událostí a pečlivě navrženými kostýmy. Díky vyvážené kombinaci dramatických momentů, napětí a historické autenticity se Pád třetí říše stává nejen poučným, ale i dojímavým filmem. Díky své kvalitě a schopnosti propojit diváky s emocemi postav a událostí si zaslouží uznání jako povedený film o historickém Německu, který osvětluje minulost a přitom zůstává zajímavý a relevantní. ()

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

14.10.2019

3 země – 4 města – 7 kin – 8 programových sekcí – 20 hostů - 50 celovečerních filmů a další 4 bloky krátkých filmů. Tento týden startuje festival DAS FILMFEST a již po čtrnácté nabídne divákům… (viac)

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu

25.01.2007

Německá televizní společnost ZDF oznámila, že natočí velkofilm o největší námořní tragédii. V lednu 1945 se přeplněný Wilhelm Gustloff po nárazu torpéda, jenž bylo vypáleno sovětskou ponorkou, během… (viac)