Storytime

Animovaný / Krátkometrážny
Veľká Británia, 1968, 9 min

Réžia:

Terry Gilliam

Krátky animovaný film od Terryho Gilliama robený v monthyphytonovskom duchu. Film paroduje klasické rozprávky. (ethos)

ORIN

Gilliamova mozkovna je nekonečná studnice nápadů a fantazií, Storytime je plná typicky gilliamovské animace, kterou rozvinul až k dokonalosti v... však víte. :-) ()

HAL

Zběsilá sbírka nápadů, nesmyslných příběhů a dadaismů. Brouci, Albert Einstein, jeho kopulující ruce a oživlé vánoční pohlednice se sadistickými Santa Clausy, to vše vytahuje Terry Gilliam z kapes a čaruje s tím na tváři diváka úžas i pobavení. ()

ScarPoul

Predstavivosti sa medze nekladú a Terry Gilliam je toho živým dôkazom. Celá 9 minutová záležitosť je postavená na absurdnom humore a šialenej animácií, ktorá mi inklinuje viacej ako animácia dokonalá. Každý detail perfektne premyslený a každá jedna sekunda nezabudnuteľne skvelá. Santa Claus, Einsteinove ruky a Šváb na začiatku, nehovoriac o poslednej scéne z vianočnými kartami ma jednoducho dostali. Viva la Gilliam! ()

C0r0ner

Gilliamova animace je perfektní. Šílená, ale perfektní. Příběh o švábovi je ale jenom nadprůměrný. Pak však přijde vánoční pohlednice a po dalších třech minutách vám budou slzet oči od smíchu. Kéž bych tak něco takového uměl, protože vytvářet takové kraviny musí být vážně neskutečná zábava. 95% ()

MarekT

Animované výtvory Terryho Gilliama v rámci Létajícího cirkusu mám hodně rád, jelikož se nikterak neliší od bláznivého pojetí hraných scének. Jakmile jsem zjistil, že ještě před svou pracovní náplní v oblasti komedie stvořil nějaký krátký film, neváhal jsem se shlédnutím a dočkal jsem se přesně toho, co jsem chtěl. Nehledejme v tom žádný pevně držící příběh, nebo racionalitu, zato se (pokud se řadíte mezi příznivce Pythonů, beru totiž v potaz, že ne všem anarchistický humor sedí) dosyta zasmějete. Ani bych se nedivil, kdyby zbylí členové této známé skupiny oslovili Gilliama právě skrz tento výtvor, a udělali dobře, Cirkus by bez jeho kreseb byl podobně chudý jako absence Idlova citu pro jazykolamy a Cleesova expresivního herectví. Jednoznačných pět hvězd, už jen za úvodního vypravěče a opakovanou parodii na televizní censuru. P.S. Pokud vás tento počin dostatečně nezasytil, vřele doporučuji také o pět let mladší pětiminutovku "Miracle of Flight", kde se Terry vyřádil podobně jako zde. ()

Scytale

Výborné zpracování a Terryho bezbřehá těkajícící fantazie v plném zápřahu. Vánoční přáníčka a pan Švábík vládnou ... konkurovat snad mohou jen "Zabijácká auta" z klasických sérií skečů Monty Pythonů. ()

McMastamind

Ó Anglie, jak sladká je řeč, kterou jsi obdařila své obyvatele, jak důvtipný je humor, jenž si je naučila používat a jakou genialitou oplývá tvým nepřičiněním mladý Terry, který ač narozen v USA, kde se smějí docela něčemu jinému, přece dokázal, že Angličanem se může stát každý, kdo se umí Anglicky smát. ()

kubilov

Ne, že bych si v Monthy Phytonech někdy nějak zvlášť liboval, ale Gilliamův Storytime se dal zvládnout, alespoň je originální. ()