Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

E lan

Nádherná animace, osvěžující pirátské téma, které se jen tak nevidí a hlavně prima roztomilý příběh. To se povedlo! ()

humblebumble

Docela debilní film. Je to v podstatě Jak vycvičit draka, jen horší ve všech směrech. Samo o sobě mi nevadí, když film kopíruje (resp. vykrádá) jiný film, ale Mořská příšera to dělá obzvláště mdlým způsobem. S pár originálními věcmi tento film přichází, ale nedá se říct, že je to posun k lepšímu, spíš zbytečné komplikování scénáře, a celý příběh končí extrémně předvídatelným poučením, které jsme před více než deseti lety už slyšeli od Dreamworks. Postavy ve filmu jsou na jednu stranu Netflix-style diverzní, což je sice fajn, ale na druhou stranu je jejich character design nenápaditý a tuctový. Tohle všechno bych ještě překousnul, jenže ten film je navíc šíleně nudnej (což je svým způsobem vlastně obdivuhodný, vzhledem k tomu, kolik je tam akčních scén). Byl to celkově strašně forgettable zážitek, bohužel to ale ani nebylo tak špatný, aby to bylo so bad its good. Nechápu, jak to mohlo dostat nominaci na Oscara. Jedna hvězda za tu roztomilou modrou potvoru. ()

Maniik88

Bol príbeh inšpirovaný Ako vycvičiť draka? Možno hej, je to rámcovo podobné. Ale! Boli tu parádne súboje s morskými príšerami. Hlavne úvodná bola fakt pecková, to patrilo k tomu najlepšiemu čo som videl v animovaných filmoch. Graficky taktiež lahoda, tá voda, podarené postavy, nádherné kráľovské mesto. Mňa to proste bavilo, malo to napätie, decká to bavilo. Malo to aj milé zvieratko, vtipné momenty. Fakt dobrý animák. Režisér má asi rád červenú, lebo po Veľkej šestke (slvelý animák) tu máme toto s červenou príšerou. Za mňa silné 4*. ()

Oxyuranus

SPOILER! Ono je to takový všelijaký. Ta animace je krásná a příběh nepřináší nic světoborného, ale i tak z toho mám prostě dobrý pocit, když se na to dívám. Dvě věci mě ale hodně zaráží. Ta první je, že na začátku vidíme smrt příšery, řezání jejího klu. Přitom je to pohádka pro děti. Ta druhá je, když je kapitán se prostě začátku jeví jako sympaťák, i když tady zastupuje padoucha. To je hodně zarážející a celkový dojem mi to dost kazí. Přijde mi to v tomhle ohledu prostě strašně nedotažené. Ale nesmyslných motivací je ve filmu daleko víc. ()

cernakus

Bože, to byla blbost. Animace dobrá, ale scénář, dialogy, příběh jsou prostě buzflixovsky tupé. Dvě umoulené hvězdy, jednu za animaci a jednu ... vlastně ani nevím za co. ()

lektvar odpad!

Permanentne sa tam ozieraju. Tazko sa mi to toleruje uz 7 rokov v serialoch od 12. Ale v rozpravke? Vazne? 😡 a okrem toho je to nudne, je tam milion vizualnych, dejovych, fyzikalnych (ano tvari sa to tak, ze aj toto by tam malo fungovat), moralno-etickych chyb a vlastne od zaciatku si prajem, aby cely tento priserovy svet zmietla cunami a ja som to nemusela dopozerat. A to mam za sebou len 40 minut!!! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Tak nesympaticke a nicim nezaujimave animovane postavy si ani nepamatam. Dakujem svojmu detskemu mozgu,ze ak som aj nieco podobne videla, tak som to vytesnila. Toto nevytesnim 😔 ()

Sefik

Animace slušná, příběh taky, ale proč proboha ta rasová a genderová korektnost? Proč jsou všechny kladní velící důstojníci důstojnice? Nebyla příliš velká troufalost při dabingu věta "jsem černý pasažér" od hlavní hrdinky ve filmu. kde scházejí snad jen eskymáci? Docela mě to pobavilo... :-) ()

ESNYR

Krom krásné a vymazlené animačnáí stránky, nemá tato pohádka co nabídnout. Postavy jsou jednorozměrné (kapitán je trochu zajímavá postava, jinak nikdo) a hned co je uvidíte máte jasno. Příběh je, jak už zaznělo, Bezzubka na moři a i když to má celkem zajímavé lokace, hlavně moře je realistické až člověk žasne, tak to opravdu nemá nic co by jeden ocenil. Vtip tu nějaký je ale taky nic co bystálo za pozornost. Děti to asi moc bavit nebude protože se to snaží i o nějaké morálnější a hlubší myšlenky a motivace, což dětem nic neřekne. ()

swenyx

Mořská Bezzubka, předvídatelný příběh a pár nezajímavých postav. To celé v pěkném kabátku. Prakticky okopírovaný Jak vycvičit draka, ale bavil jsem se, nemůžu říct že ne. ()

kockodan

Já přestal sledovat když se dostali na ten ostrov. Prostě jsem se začal nudit a přestalo mě to bavit. Ani nevím za co dávám dvě hvězdy. Možná za dobrou animaci fyzikálních zákonů na lodi. Možná se ještě vrátím a snížím to jen na jednu hvězdu, protože příběh byl otřesně kreténský a blbý. I když dětem to asi nevadí... Ta malá hnědá s vlasy jako Levák Bob ze Simpsonů mi kupodivu tak nevadila jako ta malá (živá) bílá v Obi Wan Kenobi. ()

Ironhead

Pěkné animace kazí naprosto blbý děj a to i na poměry animované pohádky. Nic tu nedává smysl... spřátelení s příšerou... proč, jak, jak to že tak naráz po dekádách války a zabíjení?!? Závěr, kdy malá holka z děcáku má naráz větší slovo než král a jeho dvůr. Generálka (je to Netflix:_) která neposlouchá rozkazy... aneb důvod, proč nedělat z žen generály :_) Prostě jsou to hezké barevné pohyblivé obrázky, ale děj, motivace postav (kterou mění často lusknutím prstů a bez hlubší pohnutky) ani zápletka nedávají příliš smysl. ()

Hejmy

Nebýt té otravné malé černošky co na konci nadá zlému tlustému králi a královně, tak by to mohl být i povedený animák. Ale bohužel už nesmí v žádné pohádce být ten bílý hodný a chytrý :( ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD