Pohľad na život Alfreda Kinseyho, priekopníka v oblasti výskumu ľudskej sexuality. Jeho štúdia "Sexuálne správanie muža" bola publikovaná v roku 1948 ako jedna z prvých zaznamenaných prác na túto tabuizovanú tému. Kinsey bol profesor biológie a entomológie na univerzite v Indiane. Výsledky jeho výskumov poburovali vtedajšiu verejnosť svojou otvorenosťou a v prvom rade témou sexu, o ktorej sa medzi slušnými ľuďmi jednoducho nehovorilo. Film si vás získa svojím suchým humorom, skvelým hereckým výkonom Liama Neesona v hlavnej úlohe aj sugestívnou hudbou. Laura Linney bola za rolu Kinseyho manželky nominovaná na Oscara v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Snímka získala tri nominácie na Zlatý glóbus. (TV JOJ)

Paserak

Condonův film měl obrovský přínos: seznámit neznalé o postave Dr.Kinseyho a za to patří velký dík. Přiznám se, že jsem o tomto vědci dosud neslyšel a nyní jsem bohatší. Film je zajímavý hlavně po stránce zachycení myšlení a názorů své doby. Liam Neeson je přesvědčivý a v roli silný. Laura Linney byla nominována na Oscara rovněž zcela zaslouženě. ()

Igy007 odpad!

emerická glorifikace zrůdy - ale jako obvykle, že áno ... ti z Vás, kteří se zde rozněžňujete nad jeho osvíceností, by si měli zjistit, co toto monstrum skutečně dělalo ... ()

Fordik

Pro Američany stále velké Tabu, raději v poledne ukážou dětem rozbitou lebku než nějaký prsa. Škoda, Američani jsou hold takoví, a i když se Kinsey snaží, tak tento film mně zase tak moc nešokoval, i když asi měl. 60% ()

Petkon

Kinsey je zajímavý film díky dosud poněkud opomíjenému tématu z prostředí prudérní Ameriky v první polovině minulého století. Dozvíme se v něm, jak nejen běžný Američan pohlíží na sex a všechno kolem něj, z dnešního pohledu je pikantní to, že mnohá tehdejší tabu jakoby platila obzvláště v dnešní konzervativní Americe dodnes. Film rozhodně nenudí, ale k dokonalosti mu chybí poněkud dramatičtější výstavba, jinak ale rozhodně stojí za shlédnutí a nutí k zamyšlení nad filmem i nad sebou samým, a to se cení. Herecké výkony nijak nevybočují z běžného standartu, pro mě příjemný snímek na jedno shlédnutí. ()

LordMalak

ProK: "Orální sex nezpůsobuje problémy s otěhotněním." Student: "A existuje na to nějaká vědecká studie?" ProK: "Upřímně řečeno, nejsem si jistý." Student: "Tak jak si můžete být tak jistý?" Zajímavý film, který se nebojí poukázat na prudérnost (nejen) USA. Stejně jako Kinsey se můžeme ptát, proč se přes oceán přeplavili puritáni.:-) Komentář: Galadriel. ()

Mackro

Ale hej. Kinsey mohol dopadnúť omnoho horšie. Takto je to veľmi kvalitne natočený film, ktorý sa vyhýba prázdnym miestam, je dosť pútavý a skvele zahraný (Neeson výborný, Laura Linney taktiež). Dalo sa z toho vytrieskať trošku viac napätia, ale na strane druhej - je to životopisný film a svoje myšlienky vôbec neposúva násilne. Rád som Kinseyho zhliadol, extratrieda to ale nie je. ()

sarianna

Žádná bomba to rozhodně není,ale velmi se mi líbilo, jak bylo toto nelehké téma velmi dobře scénaristicky zvládnuto. Citlivě natočený film o choulostivém tématu. ()

90125

Zivotopisny film o zaujmavom a velmi odvážnom mužovi. Jeho boj s moralnymi predsudkami a nevedomostou v ramci puritanskej spolocnosti zaslúži obdiv. Dnes tamker nepredstavitelné problemy. Vyborne spravena dobova kulisa, kvalitna kamera a hromada vybornych, hoci aj len do malych roli obsadenych hercov, medzi ktorymi pre mna najviac vyčnieva Laura Linney (a velka škoda, ze sa Veronica Cartwright vo filme len mihne). To vsetko robi z Kinseyho nadpriemerny film. Hoci je filmove spracovanie po vsetkych strankach kvalitné, nedockal som sa momentu kedy by ma film naplno strhol. Mam trosku pocit akoby nebolo z daneho nametu vytazene maximum. 62 % ()

gurmanfilmu

Velice zajímavý film o tom, jak se díky jednomu muži rozneslo, jaká je vlastně šíře toho, co je normální. Jenže není možné, to brát doslova, jelikož občas naše zvířecí stránka ničí to hezké, co v nás je. Jelikož i tahle myšlenka se ve filmu objevila, neberu ho pouze jako životopis se zajímavým námětem, ale jako velice kvalitně natočený film. ()

Doffy

Zpočátku jsem tomu filmu chtěl dát 4 hvězdy, protože podle mého systému hodnocení to není film na který bych se zítra klidně podíval znovu, ale na druhou stranu jsem mu neměl co vytknout. Liam Neeson je pro postavu Kinseyho skvělou volbou a podle toho, co jsem od něj zatím viděl z jeho filmografie, bych řekl, že je to jeho nejlepší role. Podobně jako pro Toma Hankse Forrest Gump, pro Dustina Hofmanna Rain man a pro Jacka Nicolasona Přelet nad kukaččím hnízdem. Je normální, když mě na Liamu Neesonovi (samozřejmě po jeho hereckém výkonu) nejvíc fascinoval jeho účes? ()

katakomb

Snažím se nehodnotit Alfreda Kinseyho, ale film o něm. A myslím, že se úspěšně povedlo převést na filmové plátno nejen to, s jakými reakcemi se musela setkávat otevřená a veřejná debata anebo publikování jedné z prvních opravdu vědecky podložených publikací o sexuálním chování a sexualitě člověka. Povedlo se taky velmi věrně (pokud ne věrně, tak přinejmenším autenticky a věrohodně) ukázat, jakou musel mít tento vědecký průkopník povahu, kdy byl neústupný a tvrdě si stál za svým, kdy musel diplomaticky slovíčkařit, jak se spoléhal na empirické důkazy atd. A to samé platí pro jeho ženy a další v obsazení - věrohodnost, byť i se zdravou mírou patosu.. Za mě zkrátka povedená biografie. A dodatkem snad velké díky A. Kinseymu za jeho odvahu a zarputilou snahu o to vymanit společnost z puritánských, zcestných a tmářských představ o sexu, sexualitě a vlastně tak nakonec i o lásce a o životě (pardon, ale i ten film byl taky tak trochu sentimentální). ()

D_Cooper

Hodně jsem se na tento film těšil. Přesto musím přiznat mírné zklamání. Velmi dobré herecké výkony, ale nějak se mi zdálo, že se to celé moc táhne. Přesto ale to celé působilo příjemným dojmem. Pro mě 3 hvězdy. ()

GintrWinkr

Celkem slušný životopisný film v mnohém podobný Čisté duši. Univerzitní profesoři nemusí být nutně nudní suchaři. Tenhle žánr moc rád nemám, vyjímky jako Derek Jarman potvrzují pravidlo. ()

Michaell

Ačkoli námětem, tj. osudem hlavního protagonisty, velice zajímavý, zvláště pro neznalé Evropany, bohužel nevybočuje z řady životopisných snímků, které, třebaže kvalitní, mají velice podobný charakter. ()

SVotM

Tenhle film mě skutečně bavil. Fascinovalo mě nadšení, které do svého projektu ještě coby laici vkládali. Houževnatě šli za svou věcí, tolik kontroverzní v oněch puritánských letech. Pravda je, že v situacích, kdy Prok používal jako laboratorní myši vlastní rodinu, zamrazí. Stejné pocity ale přicházi při posledním zobrazovaném rozhovoru, kdy starší dáma děkuje prof. Kinseymu, že jí svou prací „zachránil“ (úvozovky jsou vlastně zbytečné!) život. Velmi podařený životopis, velkou měrou díky Neesonovi a Linney. ()

Kosir

Celkem nezáživný film, který na druhé straně parádně popisuje určitou sortu lidí, kteří pro svojí práci žijí a jsou schopni za svou vizí důsledně kráčet. Kinsey mě odkojil, a to v době, kdy v Československu byla homosexualita více méně na indexu a staří nás varovali před honěním péra, abychom si nevyplácali to, co ještě můžeme za účelem plození potřebovat. Takže jako hold průkopníkovi dávám 4*. Jen mě tak napadá, jestli by se dneska nedivil, kdyby si sedl k internetu. ()

Rathe

Člověk má dnes tisíce možností, jak se k sexu dostat a miliony informací přímo o něm. I 10leté děti ví toho více, než před sto lety věděli 40letí. A působí to naprosto skvěle. Alfred Kinsey odkryl lidem něco, co všichni znají, ale nemluví o tom. A určitě tím ušetřil lidem spoustu let slepého tápání. Odkryl různé úchylky, odchylky, praktiky či problémy. Ale je důležité umět rozlišovat lásku a sex, což se i tomuto filmu podařilo. A když jsem v posledních minutách slyšel příběh 60leté stařenky, která díky Kinseymu žije 3 roky se svou přítelkyní, dohnalo mě to téměř k slzám. Strašně jsem z tohoto filmu nadšený a Liam Neeson zde s Laurou Linney tvoří vynikající pár, který může člověka donutit, pustit s film i vícekrát. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (viac)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (viac)