Vitajte v džungli

• Česko Vítejte v džungli (viac)

V drsnej a neľútostnej mestskej džungli menom Los Angeles žije Beck (The Rock) - muž, ktorý je ochotný použiť akékoľvek prostriedky k tomu, aby získal vec, pre ktorú ho jeho klient poslal. Či už ide o oneskorenú platbu alebo vzácny prsteň, Beck nerobí rozdiely a podľa svojho hesla – „tak nech už to máme za sebou“, sa snaží svoju prácu čo najskôr dokončiť. Beck nikdy nevyhľadáva problémy a len veľmi nerád ich robí ostatným. Nanešťastie je riešenie problémov práve to, kvôli čomu si ho ľudia najmú. Becka čaká posledný veľký problém, ktorý musí vyriešiť, aby mohol svoj doterajší štýl života konečne hodiť za hlavu. Jeho úloha je však rovnako spletitá ako amazonská džungľa, do ktorej je vyslaný... Jadrom všetkých problémov je urozprávaný podvodníček Travis (Sean William Scott), ktorého otec najal Becka, aby prerušil synove divoké dobrodružstvo v Brazílii. No Travis sa ukáže byť ešte väčším magnetom na problémy, ako Beck čakal. A to nielen vďaka svojej výrečnosti a neustálym sklonom k úteku, ale tiež ďalším dvom komplikáciám: praktickej Mariane (Rosario Dawnson) a despotickému Hatcherovi ktorý zmenil džungľu a jej obyvateľov vo svoje vlastné zlatonosné impérium. Beck musí využiť všetky svoje schopností, aby sa dokázal vysporiadať so svojim drzým spoločníkom, tajomným dievčaťom, psychopatickým tyranom, nadržanými opicami, halucinogénnym ovocím, zákernými rebelmi, nebezpečným terénom, skrytými pascami a všetkými ďalšími prekážkami, ktoré mu prostredie brazílskej džungle stavia do cesty... (TV Markíza)

Lorge

Poměrně fajn akce, ale už míň komedie (scéna s opicí ukazující svou "dominanci" mě trochu znechutila :-( ) Ale Rock byl poměrně přirozený a obsazení bylo milé. Líbilo se mi cameo ze začátku, kde Arnold míjí Rocka v klubu se slovy "Have fun." jakoby předával pomyslné žezlo do rukou svému nástupci :-) ()

LordMysti

Hezká výprava, pár pěkných záběrů, zajímavé bitky, solidní přestřelky, ale opravdu přihlouplý a absolutně neoriginální příběh a poměrně velká nuda. U mě necelých 50%. ()

Henry Morgan

Musím s lítostí říct, že jsem od toho čekal akční nářez v džungli a místo toho jsem se dočkal naprosto příšerné slátaniny, kde bylo od všeho něco. Hledání pokladu, tajemná kráska, odboj, tyran a mezi tím narcistní The Rock, který hrál navíc dost hloupého, ale za to pohotového akčního hrdinu. Rozhodně to bylo silně nedotažené. Naprosto zbytečná stráta času. ()

Acrobat

Len jediný raz som sa "jolieovsky" uškrnul. Keď v letku zboril ten pilier strechy. Vitajte v UnHollywodskej vtákovine. Vtáky - latinsky "aves". ()

Ceberus

Čtyři hvězdy, ale velmi těsně. Mělo to tu komediální svižnost Krále Škorpióna, takže budu nejspíš muset věnovat bližší pozornost Johnsonově filmografii, protože podobné stathamovské jízdy rozhodně můžu. Sean William Scott je navíc král mazaných pošuků, takže tady sedl naprosto dokonale. Walken má jako záporák už taky leccos odkrouceno, byť český dabing bohužel poněkud zabíjí jeho unikátní přízvuk. Shrnuto a podtrženo - rozumně chutná jednohubka. (P.S.: Schwarzeneggerovo vteřinové cameo mě příjemně překvapilo. :-)) ()

bono22vox

Akční komedie, v níž ani amazonské pralesy (a ty jsou opravdu velice skvostně nasnímané) neobstojí proti svalnaté hoře jménem The Rock... film, který byl ve své době hodně podceněný, ale časem se mu právem dostalo kultovního ocenění... ()

Psycho.R

Průměrná jízda, která pobaví ve chvíli relaxu. Rock je příjemný herec, Seann je týpek, jako vždy a Walken je tradičně svůj. ()

Likan7

Vlastně docela fajnová oddechovka. Johnson sice ještě nemá charisma a paže jako z dnešní doby, ale společně se Scottem jim ta chemie funguje celkem dobře. Vtipy jsou dobrý, akce přinejlepším průměrná. Prostě klasický akční komediální béčko s několika dobrými herci a jednou dobrou scénou (fight s povstalci). ()

E lan

Dwayne je prostě borec a Sean William je správnej blbec. A o to tu v téhle jednoduché akční komedii jde. Slušný scénář, dobré hlášky a akční scény. Na to se dá dívat i takto po letech. ()

rublik05

Překvapivě svižná a vtipná akční komedie, která má obrovskou výhodu ve výběru herců, kdy zejména Dwayne Johnson a Seann William Scott, jsou naprosto perfektní, chemie mezi nimi funguje a jejich vzájemné dialogy mě neskutečně bavily. Příběh je jednodušší, nehraje se na žádné složitosti, vše je podřízeno krutopřísné akci a humoru na odlehčení. Díky svižnému tempu film docela rychle uteče, i když si dokážu představit, že by se pár nudnějších scén vynechalo nebo alespoň zkrátilo. Celkově jsem ale spokojený, bavil jsem se královsky, užil jsem si příjemné exotické exteriéry, stejně jako solidní akční scény a povedený humor. Milé překvapení, velice povedený akčňák. 8/10. ()

samkko

3/10 a konečně vím, jak začalo Rockovo džunglové dobrodružství v každém novém filmu. Řeknu to takhle, koukat na to v dnešní době je vyložené utrpení. Ve filmu není nic nového, nic zábavného a pranic vtipného. Herecké duo mi vůbec nesedlo, ba naopak jsem měl pocit, jako kdyby každý z přítomných herců hrát přímo musel pod nějakým donucením, nebo výhružkou smrti, ale jak též mohli herci vědět, že smrt by byla tehdy na místě vhodnější :D ()

Nix

Perfektní akční jízda se skvělou dvojkou. Stifler jako vždy má hlášky v zásobě a nebojí se popichovat ani Rocka. A Rock se zase nebojí hromadný přesile, ostatně on se nebojí ničeho. A je to fajn jízda. Tohle můžu a Christopher baví jako vždy. Tohle se povedlo. ()

Mocoft

Bohužel jsem se nechal trochu navnadit zdejším hodnocením a opravdu je to příšerné. Tuctové béčko. Z filmu si pamatuji jedinou věc, že hlavní hrdina na místní diskotéce potkal Arnieho... Doporučuji jen pro skalní milovníky akčňáků. ()

crjules

Jedine pozitivum z tehle blbiny, bylo zisteni, ze onen mrstny rebel Ernie Reyes Jr. je ten maly, stejne mrsny chlapecek z Red Sonji, akorat nam trochu zestarnul.. :) ()

xenopus

Film plný nelogičností, nevtipného a předvídatelného scénáře a rádoby napínavé a efektní filmařiny (rychlé, oddalující se záběry, opakování výbuchu z různých úhlů kamer, rychlý střih se střídáním detailu a širokého úhlu atp.). Příběh - nula, zápletka je blbost a netuším, jak se scénáristům povedlo z něčeho tak ničemného vytvořit spektákl dlouhý hodinu čtyřicet. Hudba je taky hovadina, snad jen ty dudy měly úroveň :-). Bóže, děti, cožpak vám nezbylo ani za nehet dobrého vkusu? Ale věřím, že kdo zrovna nechce používat mozek a chce si oddychnout, najde povyražení bohaté, byť bohapusté. ()

Ogrb

Bomba! Nejlepší Rockův film a jasnej důkaz, že by se měl radši držet pořádný akce a ne šaškovat v podprůměrnejch komediích, který nikoho nezajímaj. Tady navíc dostal skvělýho parťáka v podobě Seanna Williama Scotta a sexy divošku Rosario Dawson. Všemu jistě šéfuje štramáckej Walken a já můžu říct, že jsem se dlouho nebavil tak, jako při sledování Vítejte v džungli, nejlepšího old-school akčňáku poslední desetiletky (po Expendables samozřejmě. Silný čtyři. 9/10 ()

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (viac)

Vítejte zpátky v džungli!

Vítejte zpátky v džungli!

12.12.2013

Deset let stará akční komedie Vítejte v džungli, ve které Arnold Schwarzenegger symbolicky předal žezlo hrdiny svalnatých filmů Rockovi, byla ve své době solidní propadák. Měla na tu dobu tučný… (viac)

Čtvrtý Spidey za tři roky

Čtvrtý Spidey za tři roky

23.06.2008

Zdá se vám letošní léto překomiksované? Po Iron Manovi teď v zámořských kinech řádí Hulk, batmobil už zahřívá Temný rytíř a své jistě řeknou i Hellboy 2 a Hancock. A tento trend zjevně nepoleví ani v… (viac)