Jarmila Kukačková (I. Janžurová) dojíždí do pražské nemocnice z venkova, kde žije už dvacet let "na psí knížku" s Pepou Padrnosem (J. Lábus) - dělníkem na skládce odpadu a jeho matkou (S. Zázvorková). Jarmila je uklízečkou v nemocnici a pro její jméno jí tam neřeknou jinak než "Kukačka". Kukačko dojděte, Kukačko přineste... Navíc Josefova maminka, u které Padrnos dosud bydlí, nemá Jarmilu příliš v lásce a dává to viditelně najevo Co to je za zázračnou ženu a jak to dělá, že je tak laskavá a pořád samý úsměv? Kde se v ní bere ta energie? Jaktože zvládá život s takovou lehkostí? (oficiálny text distribútora)

RonaMidu

hlavní postavu hraje Iva Janžurová a je to příběh "Kukačky",tak nevím,proč se mi druhý den po filmu vybavuje hlavně neskutečně zmatlaná Venuše Hrabětová...příště to třeba přehodnotím ()

Autogram

Snaha o sociálnu drámu tu bola, ale chýbala tomu nejaká dôveryhodná dejová linka. Životom ubíjaná staršia pani s „mladým“ „milencom“ balancujúca na hrane bezdomovectva, finančného krachu a totálneho sklamania zo svojich blízkych sa rozdáva na všetky strany a neočakáva vôbec nič. Táto postava je dobre zahraná, ale kamerou dosť zle nasnímaná a úplne zle napísaná v scenári. Nemohol som sa zbaviť pocitu trápnosti takmer v každej scéne, a okrem hlavnej postavy sa divím, ako sa tomu upísali takí dobrí herci. ()

Smileface

Nový český televizní film září skvělým hereckým obsazením.Některé(Zuzana Bydžovská) se objevily jen na skok,jiné hrají non stop po celou dobu(Iva Janžurová).Film se mi zdá trošičku sestavený z dílů které nezapadají do sebe(Snaží se vám ukázat že není šťasného života bez lásky,ale jen naznačují a některé uplně vyšumí),mnoho postav ač se zdají důležité pro děj dále nejsou rozvíjeny a vše se vrací zase na jednoduchou startovací kolej.Příklad:Pacientka které hlavní hrdinka zřejmě zachránila život,řekne ať jí potom zavolá a že se jí odvděčí,do konce filmu to ale není rozebíráno a hlavní hrdinka jí nezavolá.Ve filmu není snad jediná scéna ve které by nefigurovala hlavní hrdinka(Iva Janžurová). ()

vitekpe

Subinka Janzurka kazdymu podstrojuje a slouzi, a divi se, ze na ni vsichni kaslou. Kamosi se s Labusem, kterej na ni vicemene taky kasle, a jeste v cca sedesati bydli u svy mamy...plus brutalni tchyne v podani skvele Stelly. Nevm, ono to neni spatny tema, ale me to nejak nezasahlo. U mne tihle lidi nevzbuzuji soucit, protoze jim neni pomoci. ()

Greg25

70% Na televizní poměry velice příjemný snímek, který si zaslouží pozornost už pro vynikající herecké výkony především Ivy Janžurové. ()

J R C Pecuchet

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI ! ()

Rehooo

Úžasný film, který znázorňuje jaký život je. Člověk se snaží, aby se všichni měli dobře a on sám je na tom nejhůř. Proto je třeba, aby na prvním se člověk staral o sebe a pak až o ostatní. ()

Sosak

Milostné pletky a trable důchodkyně-uklízečky... Tak co, už jste nažhavení? Že ne? Není se čemu divit, tenhle hořký film spíš nudí, než že by vzbudil empatii. Žánr komedie jsem tam nezahlédl, ale ani jsem se nesnažil něco takového hledat, protože mě ani u jedný scény nenapadlo, že byla zamýšlená jako vtipná. Film jsem viděl jedno nedělní odpoledne, kdy bylo na výběr mezi drbáním hýždí a sledováním TV. Ukázalo se, že první varianta by byla zábavnější. ()

Primavera

Neviem, prečo sa film označuje ako komédia. Je to skôr smutný ako veselý príbeh o žene, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako hlupaňa, ktorú každý okolo nej využíva a na druhý...dobráčka, hlboko empatická žena, ktorá je v ostrom kontraste s inteligentnou nenažranou podnikateľkou (skvelá Eva Holubová), alebo žoviálnym bezchrbticovým nemocničným šéfom, ktorý ani netuší, ako žijú, alebo skôr prežívajú jeho malo zaplatení podriadení.... Film o vzácnom druhu človeka. A ako všetko vzácne, ľudia sa to snažia vykynožiť. :-) ()

quixote

Nebylo to špatné, herci dobře obsazení, zajímavé téma. Scénář byl začátečnicky neučesaný a nevyvážený. Např. scéna s Holubovou (byť mě bavila nejvíc) byla zbytečně dlouhá a dohromady nic nového o hlavní hrdince nesdělila. ()

Havala

Trochu slabší film na to kolik je tam dobrých herců. Dá se na to dívat, ale zdá se mi to nejaké nedotažené. A taky nedomyšlené. Jako klad hodnotím vylíčení hlavní postavy je tak dobrácká! Každý jiný by už matku jejího druha přetáhl trubkou po hlavě!!! Nejhorší je že taková individua na světě skutečně existují. 52% ()

majky19

Jedná se o velmi zdařilý televizní snímek pod taktovkou režisérské legendy Františka Filipa, v něž se v titulní dvojici představila Iva Janžurová společně s Jirkou Lábusem. Tento film na mě zanechal velmi silný dojem a postava "Kukačky" v podání Ivy Janžurové mi byla skutečně velmi sympatická a bylo mu jí až líto, že se za svou neutuchající dobrotu netěšila u svého okolí stejné přízni. Pro každého se mohla rozdat, každému vyhovět, a když potřebovala něco sama, nikdo se k ní pořádně neměl. Zkrátka jak se lidově říká: "Za dobrotu na žebrotu". Podle mého názoru tohle byla nejlepší role Ivy Janžurové v její porevoluční tvorbě. ()

Arccos

Zcela souhlasím s ostatními komentáři, že filmu chybí ucelený scénář a rozpadá se na jednotlivé scény, které většinou vyšumí do ztracena. Dívá se na to dobře jenom díky dobrému herectví Ivy Janžurové. ()

ostravak30

Jediný scénář Sabiny Remundové rozhodně není komedií. Možná tragikomedie o lidech, kteří vlastně nechtějí být s nikým, ale nechtějí být ani sami. Takoví jsou jak postavy Stelly Zázvorkové, Jiřího Lábuse tak i Evy Holubové. A když se mezi dva, navíc ještě starší lidi, připlete matinka, tak je to opravdu tragédie. Starší chlap a takhle si nechá mluvit do života. Ale co by mu to nevyhovovalo. Maminka navaří, milenka nastaví. A když je jedna pryč, přijde na řadu druhá. Že jsou ale takové čipery, co i ve svém věku zvládnou obstarat práci a to hodně práce jako Kukačka, o tom nepochybuju. Ještě, že má ponurý film i svůj dobrý konec je jen plus. Alespoň nějaké světlo na konci tunelu. Do tohoto ponurého filmu se mi ale Jiří Lábus moc nehodil. ()

Pitryx

Nebylo to špatné a herci skvělí. Škoda, že to na konce naprosto zazdili. Přesto jde o kvalitně odvedenou práci s kvalitními výkony. No a ten závěr, prostě nemusí vyhovovat každému. Mne docela i naštval. Přesto bych se nebránil dalšímu zhlédnutí. ()

Lish84

Scénář přináší povedený příběh, kterému by ale neškodilo zabalení do propracovanější zápletky. "Vysvětlující" dialogy by si také zasloužily ještě kapku přepracovat. Zábavné a zároveň dojemné herecké výkony však vše bohatě vynahrazují. Pochvalu si zaslouží nejen ústřední trio Iva Janžurová, Jiří Lábus a Stella Zázvorková. I Jan Skopeček malý prostor dokonale využije. Nelze nezmínit také Evu Holubovou: její postava je sice ohraná karikatura, co se do tohoto filmu moc nehodí, ale to, co za asistence "Janžurky" předvede na tramvajové zastávce nemá chybu. Nejlepší scéna filmu - škoda, že ji tvůrci kapku více nerozehráli. ()