Pearl

• Kanada Pearl

V roku 1918 žije Pearl (Mia Goth) na odľahlej farme spolu so svojimi rodičmi. Svet je ovplyvnený vojnou a pandémiou, ale ona aj napriek tomu sníva o tom, že raz bude hviezdou. (Marceloo)

bonovox

Pearl je výborným prequelom snímky X v ktorom sa tvorcovia vracajú k životu hlavnej hrdinky v desivom a pôsobivom stvárnení M. Goth. Jej dlhý záverečný monológ je dostatočne pôsobivý aj bez hektolitrov krvi...Aj tá naivná až muzikálová štylizácia záberov tu funguje perfektne...80% ()

Easykill

" Nejsem zajímavá, nejsem krásná ani zábavná a mám strach, z toho co si o mě lidé pomyslí až uvidí kdo opravdu jsem!" Tohle fakt stojí za pozornost! Dal jsem si Miu podruhé a fakt smekám 👏 podala ultra super výkon a já se jen a jen těším co nám tahle "na oko" křehká dívenka ještě předvede. To co ukázala v předchozím, tedy prvním filmu "X" (mimochodem také skvělý film) , není ani zdaleka to co dokázala v "Pearl"! Žánrově by Pearl měl být horor, za mě je to spíš drama /thriller s hororovými prvky. Společně s "X" to dává mnohem větší smysl a vše krásně zapadá, stejně jako slunce nad jejich krví zalitou, rodinnou farmou. Atmosféru i nastavenou laťku si film drží a buduje od začátku. Skvělé (známé) prostředí, solidní herecké výkony až na Miu, ta je prostě excelentní. Za řeč určitě stojí také Tandi Wright, která ztvárnila matku Pearl. Rozjezd může být pro mnohé pomalý a táhlý, ale má to důvod. A postupná gradace je skvělá, stejně jako hlava pearl, která víc a víc propadá své schyzofrenii. Za řeč také stojí hudba, která jen podtrhuje dobu. Film působí místy až komiksovým dojmem. Mia Goth je u mě momentálně càklà pizda number one! 😍 Už se těším na maxxxine! ()

Maraboy

Jako ten filmařský retro vibe je dobrej, ta kamera a stylizace do retra funguje dobře a člověk ma pocit, že kouká na nějakou starou klasiku, to mě na tom bavilo asi nejvíce, jinak průměrná vyvražďovačka s průměrnou zápletkou. Nicméně, ty gore prvky nejsou špatný. 55% ()

F2003F

Mia Goth je na Oscara. Veď ho má aj trápna Marisa Tomei a narozdiel od nej tu hrá vytrvalo takmer dve hodiny veľmi usilovné výlevy všemožných emócii v presvedčivej polohe a nedá pri tom ani náznak pochybovania či odlklonu od úrovne, ktorú si mimochodom sama neustále zvyšuje. V každom ohľade lepší (pozerateľnejší, príjemnejší) kus než čisto hororové X, oproti ktorému je tiež diametrálne odlišným v obsahu aj prístupe podania, ktorý mi lahodil trochu viac. Film som si dosť užil, aj keď som mal očakávania úplne iné, vôbec nie také čo by mi dovolili mať predsudky, ale nebol som ani nadšený. Na to, že bol scenár napísaný za 2 týždne karantény sa mi javí vo výsledku byť omnoho prepracovanejší a funkčnejší. ()

BrusVejn

Úplne iný film ako X a sadol mi o trochu horšie. Horor to už moc nie je, tentokrát sledujeme viac drámu. Mia Goth výborná a teším sa na záver trilógie. ()

Polux

6/10 | Westův už druhý letošní zářez a tak jako předchozí X mělo své silné momenty, ale současně i nějaké ty vady na kráse, tak i tentokrát se extra velké nadšení u mé maličkosti, bohužel, nedostavilo, nicméně několik silných momentů nechybí i zde a celkově jde opět o slušnou práci, tak jako v případě X. Vzhledem k tomu, že se točilo souběžně s původním filmem, předpokládal jsem, že bude mít prequel plus mínus ty samé atributy jako minule, což se částečně potvrdilo (film se pyšní/trpí dost podobnými přednostmi/neduhy jako předchůdce) a částečně nikoliv (naštěstí nejde o to samé, jen zasazené o 60 let dříve). | Předně kvituji, že se West a Goth (která se spolupodílela na scénáři) rozhodli vydat zase trochu jinou cestou než v případě X a v rámci prequelu servírují divákům žánrovou změnu. Zatímco minule šlo o klasického slasherového zástupce hororového žánru, tentokrát se West pokouší, ve stylu Jokera, o psycho thriller kombinovaný se slow burn dramatem o pozvolném propadu do šílenství a "zformování" charakteru titulní postavy tak, jak jej známe z předchozího filmu, přičemž vysloveně hororových momentů je tady poskrovnu. | Problémem trochu je jednak samotný koncept prequelu (takže diváka nemá děj moc čím překvapit, protože je jasné, že hlavní "hrdinka" přežije až do konce a stane se z ní psychopatický zabiják) a jednak fakt, že zmíněný pozvolný propad do šílenství zde moc nefunguje, jelikož titulní postava je šílená od samého začátku filmu a jde jen o to, kdy konečně "uvolní stavidla" a ke slovu se dostanou nože, vidle, sekery a podobné náčiní každého správného farmáře. A než se tak stane, trvá to docela dlouho, aniž by se při tom událo něco opravdu zajímavého. Ze střídání žánru vyplývá taktéž menší počet killů (což by nevadilo), které svým provedením nijak nevybočují z běžného průměru (což už trochu vadí), byť na nějaký ten gore při nich dojde. | Naštěstí si West dokáže během filmu vybrat i silnou chvilku a některé scény jsou opravdu působivé jak po dramatické (jak svou hutnou a nebo vyhrocenou atmosférou, tak i výkony jednotlivých herců), tak po technické stránce (film obsahuje několik velice povedených kamerových jízd) a opřít se rozhodně může i o Goth, která svým nasazením táhne film hodně nahoru a předvádí ještě lepší výkon, než v předchozím filmu. Což kulminuje v emociálně silném závěru, díky čemuž si za samotné finále připisuje film další plusové body. | P.S. Zatímco X mělo úžasný retro vizuál a atmosféru přelomu 70s a 80s, tady trailer sliboval slušnou atmosféru přelomu 10s a 20s, nicméně film má tak současně působící "vyleštěný" digi look, že mně to místy až vytrhávalo z koncentrace. Když se na scéně objevil nějaký artefakt z té doby, v duchu jsem si několikrát připomněl "a jo vlastně, ono se to odehrává na začátku minulého století":-). | PeZet ()

Sopholojong

Nebyt odusevneneho vykonu Mie Goth a nejakej tej navstevy aligatora, tak to nie je ani na priemer. Samoucelne gore, zdlhava psychologicka pitva hlavnej (nepretahovanej) hrdinky, u mnohych preslaveny monolog (u mna neospravedlnitelny psychopatizmus)... a tak dobre to zacalo, hravymi titulkami, akoby zo staro-hollywoodskeho muzikalu/komedie. PS: Z coho sa Scorsesemu pocas zhliadnutia urobilo nevolno teda nerozumiem. ()

Milo384

Bylo super pozorovat změnu nápaditě vykreslené postavy Pearl. Ještě to vylepšovaly úchvatné záběry kamery. Herečka opravdu dobrá. Hororem bych to nenazval, ale psycho drama se povedlo. Možná je 5* moc, ale dlouho jsem neviděl tak skvělý monolog na konci a takto zvládnutý retro styl. Film se mně líbil více než hororový X. ()

Moonwalker

Tak konečně jsem se dostal k tomuto dalšímu snímku z chystané trilogie Ti Westa a to Pearl, s Miou Goth v hlavní roli samozřejmě. Kdo neví, tak se jedná o prequel snímku ,,X'' kde se vžijeme do kůže mladičké Pearl z roku 1918, kdy se podíváme do jejího mládí, a že to teda byla jízda, abych pravdu řekl. Mia Goth klasicky úžasná a děsivá zároveň protože opět se do svojí role vžila zatraceně skvěle, a můžu vám říct, že tenhle snímek se mi možná líbil o pár procent víc, jako film minulý. Je to z jednoho prostého důvodu. Za prvé doba ve které se příběh odehrává, za druhé není tak parta puberťáků která ojede všechno co má díru a dejchá, no a za třetí vražedná zábava o level výš. Za sebe můžu vřele a s radostí doporučit, samozřejmě ti co mají slabší žaludek tak si připravte pytlík na blití, protože se zde nachází pár momentů, ze kterých by vám možná mohlo být nevolno. Já jsem samozřejmě dobytek a mě to nějak extra nic neudělalo. Kdo viděl první film od režiséra Ti Westa a líbilo se mu to, tak vzhůru do toho, přece jen vy už budete zhruba vědět do čeho jdete, a ti co neviděli tak doporučuju se dovzdělat a dokoukat. Za mě je Pearl opravdu něco božího, a strašně mě to bavilo. Doporučuji všemi deseti :) ()

Andy.222

V prvé řadě Mia Goth umí hrát víc, než by do ní člověk řekl. To šílenství skrývající se za maskou normálnosti zahrála natolik přesvědčivě že bych s ní nechtěl být o samotě v jedné místnosti ani kdyby mě tam lákala nahá v podvazkách. To je herecký koncert. Zároveň se musí nechat že stejně jako v "X" si tvůrci vyhráli s vizuálem. Ta barevnost jak z reklamy na Coca-colu je tu v nádherném kontrastu s tím depresivním příběhem. Co se příběhu týče, tam bych řekl že srovnávat to s Jokerem je jako srovnávat Spartu s Barcelonou. Než jako postupný rozklad a pochopení kým je, mi to přišlo jako čekání na to než ji rupnou nervy, bez snahy o hlubší vykreslení její psychiky (přestože ten její monolog na konci byl opravdu skvělý). Kdyby tu bylo třeba pár flashbacků do jejího dětství nebo více interakce s Howardem apod. třeba by se mi to líbilo více. ()

Destoroyah

Perfektne atmosféricky budovaný film. Úplne iný ako jeho predchodca film X. Je to skôr psychologická dráma ako horor a to sa mi celkom páčilo. Od začiatku to má takú zlú a zákernú atmosféru a nemôžem nič vyčítať herečke Mie Goth pretože psychopatickú dievčinu z farmy zahrala na výbornú. Mrazivý film ktorý mi obyčajnými dialógmi dokázal nahnať husiu kožu. Vraždy keď už tam nejaké sú tak sú celkom dobré a posledná večera s rodinou bola perfektná, naozaj creepy. Finálny prehovor Pearl bol za mňa príliš dlhý ale aj tak dobre urobený. Nechutných vecí tu bolo dosť takže za mňa sa jedná o podarený film. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

Miroslav.Zac

Ačkoliv se film odehrává někdy kolem konce První světové války, vizuál filmu odkazuje kamsi do čtyřicátých/padesátých let, což mě nejen na začátku zmátlo, ale i později to působilo trochu rušivě. Je to paradox, že to, co bylo v prvním díle jednou z hlavních deviz snímku, v tom druhém tomu je skoro naopak. Laciné násilí z prvního dílu vystřídalo psychologické profilování staré vražedkyně jako mladé dívky, plné naději, tužeb a snů. I zde jsou mrtví, ale zvládnete to i bez sáčků na blití. Mia Goth svou roli zvládla na výbornou, je vidět, že jí horory svědčí. Těším se na třetí díl. ()

flyer.nick

Sólová jízda Mii Goth, kde se na pozadí jejího exhibicionismu, který mi ale opravdu přišel jen jako exhibice, nikoli jako něco, co by mne posadilo na prdel, odehrává poměrně slabý horor. Přerod postavy ve vraždící monstrum se odehrál už dávno před filmem, tady se jen dokonal. Nicméně nepopírám, že Mia umí, jen je to její "umí" občas trochu moc pitvořivé a z dramatu se stává komedie. ()

Monyfik odpad!

Že prý horor, tak možná pro 5hvězdičkové jelimánky, co si cvrknou do textilu za zvuku svého prdu. Dnes by to bylo tupá jůtuberka, tyktokerka, atd. 102 minut o ničem, amatérismus nejhrubšího zrna. Jedna hvězda snad, za retardovanou hlavní předstasvitelku, její dementní obličej přesně sedí do této role. Ostatně má ho pořád stejn. Který ouchyla tuto "komediantku" pořád někam tlačí, je mi opět záhadou.... ()

marden

Zatímco X se dá zařadit do lepších ale tuctových slasherů, Pearl jako prequel je v porovnání mnohem originálnější. Už se nejedná o klasický horor, spíš psycho-drama, kde exceluje Mia Goth jako Pearl. Opravdu stojí celý film na ní a s přehledem to uhrála. Jak nad tím víc přemyšlím, tak tohle je opravdu o mnoho lepší film než X, který má potenciál po sobě zanechat i nějakou tu stopu. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (viac)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD