V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

TeeToTaller

Seriál, který je v mých očích trochu ve stínu IT Crowd. Vynikající hlavní dvojici to občas kazí slabá Tamsin Greig a přišlo mi, že v každém druhém dílu je podobná zápletka (nebudu prozrazovat spoilery). To je ovšem všechno, co kazí celkový dojem. Jinak je to správná volba pro milovníky (i nemilovníky) anglického humoru a dobrá záležitost k uvolnění pochmurné nálady. Obdivuji anglické seriály za to, jakým způsobem mě dokážou zaujmout už prvním dílem, což se o amerických alternativách říct většinou nedá. 85% ()

Revelate_17

Trio Moran + Bailey + Greig opravdu válí. I když má seriál pár trapnějších míst, na druhou stranu - který seriál je dokonalý??? A tenhle má i přes to všechno k dokonalosti velice blízko (a rozhodně sáhněte po originálním znění s titulky!!). Bernarda Blacka a Mannyho si prostě zamilujete :-) "Bernard, I ate all your bees!" ()

Vindemiatrix

V Otci Tedovi i Partičce IT přivedl Linehan na svět svérazné trojčlenné kolektivy, které se dostávají do promyšleně absurdních situací a čelí jim s porcí švihlého humoru - někdy větší, někdy menší. V Black Books, kde se opakuje tentýž koncept, je ta porce bohužel vůbec nejmenší. S výjimkou Bernarda mě tentokrát nezaujaly ani postavy a stereotypně rozdělené role ("Bernard šikanuje Mannyho, Manny zachraňuje obchod a Fran buď oba popichuje, nebo se nudí") spíš iritovaly než bavily. Linehanův nejslabší projekt. Otec Ted s námi, a zlý antikvář pryč, enter! ()

Brisingr

Absurdní, necitlivé, cynické. Ale skutečně vtipné! V záplavě seriálů, které se na dnešního diváka hrnou ze všech stran se jedná o zářící perlu s typicky suchým britským humorem. ()

thief.torquato

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Škoda, že bylo natočeno, tak málo epizod, ale i tak z toho mála mi utkvěla většina hlášek a momentů v hlavě. Líbí se mi rostředí a styl života jaký vedou, a upřímně, kdybych si mohl vybrat taky bych tak žil. Možná trošku střízlivěji. Výborný seriál s výborným britským humorem.Dokážu se na něj dívat pořád dokola a neomrzí se. ()

bohemak2

Dobré, ale je to takové "ano i ne". Některé díly se tváří, jako že jde o něco více, než jen o sérii gagů, ovšem většina těží pouze z rozdílů mezi hlavními protagonisty a některé díly jsou nepokrytě o ničem (např. The Big Lock-Out). A ač je Bernard skvělým odrazem upřímnosti v každém z nás (kterou jen ze zdvořilosti potlačujeme), tak se nemůžu zbavit dojmu, že se spíše jedná o jakýsi slepenec, který některými vtípky opravdu tence balancuje nad propastí trapnosti. S ubíhajícími díly ovšem kvalita stoupá, už to není tak "punkové" jako na začátku, ale je zde více dbáno na příběh, který občas hodí zajímavou myšlenku do placu (vztahy s rodiči, Yoga šílenství, manageři nevědící co mají dělat...) nebo vzpomínku na mladá léta (zakrývání stop po průšvihu, sepsání knihy nebo žárlení v oblíbenosti). Škoda, že je to vše takové prvoplánované, zakládající se na absurditě, jelikož některé díly stály za 5*. Nejlepší a zároveň nejotravnější díl Moo-Ma and Moo-Pa. Nejsrandovnější díl Grapes of Wrath ()

Yhitte

Nejlepší mejdlo na mozek co jsem co jsem viděl za dlouhou dobu. Sice se normálně nedívám na tyto bezhlavé pitomé sitcomy, ale zrovna tenhle mi nějak přirostl k srdci. Manny (Bill Bailey) je naprosto dokonalá postava a duo Bernard a Fran perfektně doplňují tento bezcitný a trhlý svět. ()

Socirel

Pár pošahaných exotů kolem sebe prská trapné hlášky, občas je to i sranda. Britové mají zvláštní smysl pro humor, ten je však v některých scénách až příliš laciný, ze seriálu jde trochu cítit garážová tvorba. ()

j27

Po prvním shlédnutí jsem nedokázal pochopit proč je Blackbooks tak populární. Přišlo mi to absurdní a uřvané....ale asi jsem byl mladý a hloupý. Teď mě dokáže to co předvádí ústřední trio odrovnat znovu a znovu ...a znovu. Geniální a brutální humor! Dávám 8,5 * . ()

vonTossis

Za mě osobně jde o nejvtipnější seriál, co jsem viděl. Humor z větší části konverzační a velmi nápaditý. U Monty Python a Červeného trpaslíka jsem usínal nudou. Tady jsem místy brečel smíchem. Nejlepší scéna? Příprava vína. :) ()

Prokop23

V tomhle knihkupectví, nejen, že Vám nic neprodají, ale taky vám vynadaj, oblaží Vás alkoholovými výpary a jako návdavek Vás na cestu domů ještě pěkně nakopou do prdele. Naprosto geniální seriál o třech „zdálo by se“ ztracených existencích. Luxusně protivnému irčanovi Blackovi více něž zdatně sekunduje Čingischán „bradka, na které visí idiot“ Manny a naprosto frantestická Fren. Ani ne příliš anglický humor v podání této trojice rozpustí jakoukoliv „rozmrzelost“ spolehlivěji než Zoloft užitý spolu s Prozacem a zapitý kvalitně, v dubovém sudu, odleženým etanólem. Celé to má však hořkosladký přídech v tom, když si člověk uvědomí, že nikde nebude tak třeskutě vtipný, protivný a ožralý, vše v jednu chvíli, jako hlavní protagonista, který scénáři do určité míry propůjčil svá skutečná opilecká dobrodružství a zkušenosti. Stojí za to shlédnou v originále, tak i v poněkud amatérském, ale přesto povedeném, dabingu od Perla Group, který propůjčuje šou úplně nový komediální rozměr navíc. Jo...a pro ty, co kouří...“někdy mezi první cigaretou po probuzení a tou poslední ve tři ráno když chciješ na rohu té nezaplivanější putiky...si uvědomíš...že tohle je ráj!“ ()

annacfd

Dokoukáno do: s03e06. ✔ Comedy gold. Zatím jsem neviděla seriál, který by měl kvalitnější humor. Dá se na to dívat pořád dokola. ()

BR23

Veľmi dobrý seriál, taký s atmosférou všivavého nezaujímavého života v jednom všivavom, zaprášenom, starom knihkupectve. Mrzí ma že boli len 3 série ale na druhú stranu je to možno aj tak dobre. Taká zaslúžená skromnosť. Smiať som sa smial, najme počas prvých dvoch sérii, tretia bola už trošku slabšia, žiadny vývin postáv, žiadne akčné a pútavé deje ale aj tak postačilo. Tento seriál má však ten najhorší dabing aký som kedy počul. Naozaj, to dosť znižovalo kvalitu ale nechcelo sa mi čítať titulky. Ten suchý humor a Bernardovo správanie mi išlo k duhu. :D EDIT: až teraz som si uvedomil že ono ten dabing oficiálne ani nieje. Týmto sa chcem ospravedlniť tímu Fenixprodabing zato že som im krivdil a tiež im podakovať za mnohé dalšie projekty. ()

Sadova302b50

Seriál jsem musela zhlédnout hned dvakrát po sobě, protože něco takového se opravdu jen tak nevidí. A právě podstatou spadá tenhle počin mezi řádku těch, kterým naděluji pět hvězd a přitom naprosto rozumím, když nad seriálem bude někdo odmítavě kroutit hlavou. ()

aquarkko

Kolikrát jsem se nemohla zastavit řvát smíchy..přesně TOHLE v komerčních TV chybí!! Míň stupidních Ordinací, víc Black Books, a lidi nebudou tak blbí!! ()