V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

jakub.kuba

Další anglický sitcom, který reprodukuje nám blízký humor. Bláznivého knihkupce Bernarda budete mít chuť mnohokrát zabít a stále dokola se budete divit jak podivín Manny může s takovým sobcem vydržet. Všechny díly jsou úžasné, plné černého humoru a pár nechutností. Na tento sitcom není co víc napsat, člověk to musí vidět aby mohl zhodnotit. Za podívání určitě stojí! 95% ()

anubissass

Vynikající počin Grahama Linehana, humor je mnohem černější, ale taky mnohem vtipnější, než je tomu např. u IT Crowdu. Pro milovníky britského sitcomu prostě povinnost. 6/5 z 5 :-) ()

KcarlosK

Dylan Moran má humor ještě sušší než většina britcomů. A je to paráda. Tři herci rozjíždějí dokonalou show plnou ksichtů a hlášek, které se často nevidí a neslyší. A ve výsledku je to velká psina. ()

karamba7

Co se týče vtipnosti, BB nemají konkurenci. U každého dílu jsem se průměrně osmkrát válel po podlaze. Tenhle typ humoru mi zkrátka sedí :). ()

Marcey199

Musím uznat, že po druhém zhlédnutí prvních dvou řad se můj názor hodně vylepšil. Možná je to tím, že jsem se na to dívala s někým, kdo se u toho krásně (a pořád) smál.:) Každopádně Dylan Moran a Bill Bailey jsou vražednou kombinací pro bránice, zatímco T. Greig alias Fran jsem nikdy moc na chuť nepřišla. Je to seriál, který nemá s mými oblíbenci Himym nebo TBBT nic společného, právě proto ale oceňuju to, že mě rozesmál. ()

caficek

Black Books:Skvělej opileckej humor spoustu nadsázky a 3 divný lidi žijící ve svém světě. Jeden z nejlepších seriálů co znám dokáže mě vždy pobavit a zvednout mi náladu. Je to jedna z věcí co bych si rád vzal na pustý ostrov. ()

Rusttaf

Jeden z nejlepších britcomů, které znám, pocházející od sitcomového mága Grahama Linehana. Skvělá trojka charakterů: věčně navrčený a sarkastický Bernard, naprostý mimoň Manny a jejich praštěná kamarádka Fran. Člověk by ani nevěřil, co se dá vymyslet s tak na první pohled nudným prostředím antikvariátu. Jako jeden z mála seriálů nemá jeho kvalita klesající tendenci a tak se u něj dá královsky bavit celé tři sezóny. ()

Paan

K tomuhle seriálu jsem, asi jako řada dalších, došel jednoho krásného večera přepnutím na ČT 2 a tamní Horečku páteční noci. A protiva Bernard si mě okamžitě získal. Snad to bylo tím, že zrovna v tu chvíli rozmlátil z mrazáku čerstvě vyndanou láhev červeného a její obsah lízal jako nanuka. ()

Michalee

Podle mě průměrný seriál. Občas se člověk slušně pobaví, ale občas bych brečel nad pokusem o vtip. Osobně se mi nelíbí postava Bernarda, čistě kvůli jeho zacházení s docela perspektivním podnikem :) ()

vaso25133

Dylan Moran je zlý,nenávistný, mrzutý, egocentrýcký a opilecký sobec.....neznam snad více simpatického herce.Navíc s kombinací s Bill Bailey tadle dvojice zaslouží 5 hvezdiček a věřím že za nějakých deset let bude stejně kultovní jako třeba Sapced. ()

burg

Z tohohle "seriálu" si pamatuju jen Billa Baileyho v roli ježíše.. Snad první, nebo druhý díl. Víc jsem nezvládl a už se na to nechci nikdy víc koukat. Zabte mě, ale nenašel jsem tam jediný vtip, který by se povedl. ()

triscimy

Bernard je chodící reklama na cigára, tabákový koncerny si musí mnout ruce :-) aspoň já když ho vidim, tak si taky vždycky s chutí zapálim. ()

aeen

Anglické sitcomy jsou anglické sitcomy. Mají nápaditost a liší se od americké klasiky. V každém díle mě překvapí něco jiného a to uplně nečekaně. Je to seriál, u kterého se dá snadno slzet smíchy. ()

Adyx

KONEČNĚ! Pro milovníka specifického a nefalšovaného britského humoru je tu injekce s dávkou Black Books. Klasický britkom v HD kabátě - ale přesto stále klasický :) . Hlavními hrdiny jsou tři poněkud asociální individua. Bernard, Manny a Fran. Jediné, co se dá Black Books vytknout, je nestabilita kvality (humornosti) jednotlivých (i částí) dílů. Ale jejich fanoušek jim to rád odpustí, protože se bude těšit na další skvělý vtip, který si bude moct pouštět pořád dokola. Nebudu srovnávat se stejně současnými IT Crowd, protože je to jiná sklenka vína. Díky Black Books jsem objevila Dylana Morana (Bernard), který má vlastní (perfektní) "one man show" s podobným stylem humoru. Nekonvenční Black Books DOPORUČUJI! 95% ()

xEvilDeadx

Nevím, jestli jsem byl předlohou pro hlavní postavu nebo ona pro mě, ale každopádně je kouzelná (tak jako já). Jen je škoda, že jsou někdy až tak uřvaní, že po dvou dílech začne bolet hlava.. (Stejně jako po půlce dílu s českým dabingem...) ()