V antikvariátu grobiánského Irčana Bernarda Blacka a jeho přítelkyně Fran zvané Kocovina, vám nejen nic neprodají, ale ještě vám vynadají, případně i namlátí. (oficiálny text distribútora)

Honzíno

Nezaujalo mě to na první pohled narozdíl od Big train či IT Crowd, zřejmě si Graham Linehan vybral slabší tvůrčí období. Nicméně klasický britský sitcom stále své kvality má, ale rozhodně k těmto přednostem není adekvátní zdejší hodnocení._ Tak jsem dal Black Books ještě jednu šanci na přátelské doporučení a musím si nasypat opět popel na hlavu. Po pěti dílech ihned zvedám o hvězdičku na 4* s náběhem na 5*. Schovávám si rezervu, až dojedu všechny díly. No, je to prostě pecka. Kdo rád ten specifický typ humoru, vyskytujíci se v Británii, musí Black Books vidět! ()

SG_ever

Vynikající britcom, srovnatelný i s nesmrtelným ČERVENÝM TRPASLÍKEM. Zaujali mě všechny díly od prvního až k poslednímu. Velmi povedený kousek ! (95%) ()

Sokkk_y

Je tomu už dávno, co jsem se dozvěděl o nějakém seriálu jménem Black Books. Několikrát jsem viděl první díly první sezóny, ale až teď, po mnoha letech, jsem zkoukl během cca tří dnů všechny tři sezóny. A musím konstatovat, že prostě ti Ostrované to opravdu umí. Trojice Bernard & Fran & Manny mě absolutně dostala svými rozdílnými náturami a chováním. Zatímco Manny se jak blb snaží, Bernard s cigárem v puse s dvojkou bílého (pravda, někdy i červeného) ho jen sekýruje a prudí. Na to vše dohlíží napůl ztroskotaná Fran, která se však nikdy ničeho nevzádává. Jo jo, tuhletu Svatou trojici miluji a jsem si dost hodně jist, že do roka se s nimi opět potkám. :) ()

Mrkvič

První serie dobrá. Ještě že je tam Bill Bailey a jeho vykulený kukuč. Bez něj bych si v seriálu asi nic moc nenašel. Humor ostatních postav mě totiž celkem míjí, i když se vyjímky najdou. Druhá serie jede v zajetých kolejích, ale když hned v první epizodě nazvané Entertainer dostane Manny hodně prostoru, vybouchl jsem několikrát smíchy. ()

T-pack

Seriál je plný humoru černého jako jeho název. Tak tahle trojka z věčně zakouřeného a alkholem zapáchajícího obchůdku s knihami mi prostě přirostla k srdci. Nejvíc se o to ale zasloužil určitě první díl, který zkrátka neměl chybu. ()

Nutrička

Jedna z mých srdečních záležitostí. Je snad možné nezbožňovat symapticky nesympatického Bernarda, poťouchlého Mannyho a bláznivou Fran s jejich ironickým humorem, spoustou knih, lahvinkou vína a krabičkou cigaret? ()

kurcatovium

Po soustavném a velice namáhavém sledování musím opravit své původní hodnocení... Britský humor se zkrátka nezapře a těch 5* si zaslouží. ()

Zdeňka

Máme tu slona. Je šťastný, že má balón. Ach, ne! Je pryč! Kde je? Za hrochem není. Podívej se krokodýlovi do tlamy. Tady taky není. Á ... Má ho ta opička na stromě! Přinese mu ho ... A všichni pijí limonádu. ()

gjjm

Až vyrostu, chci být buď ovocem do Jogobelly, nebo Bernardem Blackem... Sociopatický knihkupec Bernard Black v cyničnosti srovnatelný snad jenom s dr. Housem, maniodepresivní Fran řečená Kocovina, a Manny, kterého si lidé, kteří mají více promile alkololu v krvi občas pletou s Ježíšem. Perfektní gagy od začátku až do konce, skvělé herecké výkony všech hlavních postav, mimochodem asi nejpromyšlenější seriálové postavy vůbec. Až na pár "putovních" vtipů mi to IT Crowd moc nepřipomíná, nicméně líbí se mi to neméně. Každopádně u tohoto sitcomu vůbec nejvíc ze všech lituju toho, že nemůžu najít krabici s DVD... Jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec, asi jediné, co jde co do vtipnosti a originality srovnat s Red Dwarfem. Oblíbený díl: 1x04, The Big Lockout. Haló? Je to to místo odkud se objednávají knihy pro knihkupectví? Ne. Jo. Můžete mi prostě poslat nějaké knihy? Panebože...ahoj, s kým mluvím? Ahoj, Katie! Můžeš mi sem hodit...jo...celou Austenku, kompletního Trollopa, ne tebe, hahaha, (Trollope = spisovatel, trollop = děvka)...ne...jo, penguinky, ty nové, jasně. A co Tolstík? Jo, taky jich tam pár hoď. ()

Maki89

Tento sitcom som zhltol za 2 dni, je pravda ze tych dielov nebolo vela, no snazil som sa vychutnat si to od prveho az po posledny diel. a presne to sa mi aj podarilo. Uz davno som sa tolko nenasmial a nenaplakal pri niecom. IT Crowd je jednoznacne uzasny serial, no predsalen BB ma pre mna osobitejsiu atmosferu - Bernard, jeho poskok Manny a Fran su ukazkou minimalne rovnakej asocialnosti ako particka z IT Crowdu, naviac doplnena beznymi ludskymi starostami a neduhmi(zhananie penazi, jedlo, alkohol, cigarety, intrigy). Tento serial mozem kazdemu jedine odporucat a pre tych, co nemaju radi anglicky humor - nech ho pochopia, lebo je skratka genialny :) ()

ivan bohatyr

Dylan Moran je tady nepřekonatelný, do své role bordeláře padne jak ruka do rukávu. U žádnyho jinyho seriálu sem se tolik nezasmál. Neuvěřitelny fórky a nezapomenutelny situace mě nutí kroutit hlavou nad tím proč nenatočili vic dílů, i když poslední bonusové díly nebyly až tak zábanvé, ale u ostatních sem se válel smíchy. Pokud hledáte seriál jen na obrovskou srandu na úrovni je to jasná volba. ()

klavitka

,,Chtěli bychom si s Vámi promluvit o Ježíši Kristu." ,,Skvěle! Pojďte dál!" Taktéž velmi povedený sitcom. Bernard a jeho kamarádka Fran jsou k nezaplacení, ještě když se k nim přidá pomocník Manny se svou relaxační knížkou. ()

ywo666

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Neskôr stráca čiastočne na sile a dochádzajú nápady, ale stále super. Dôvod bude hlavne ten, že latku nasadili strašne vysoko prvými dielmi. Prvé 4 diely sú u mňa na 110%. Ďalšie sa pohybujú okolo 85-95% a až na jednu vínimku (90%) bola posledná séria u mňa na 80%. Keď to nejak spárujem nemôžem ísť pod 5*. Dokým sa neobjavilo IT Crowd to bol asi najvtipnejší seriál ktorý som kedy videl. Hlavne Moran s Baileym sú ultimátny. ()

tnp101

Dokonalý sitcom, u něhož vnímám každou další reprízu jako plnohodnotnou premiéru. Postavy jsem si postupně naprosto zamiloval, stejně jako promyšlený humor a originalitu pojetí jednotlivých epizod. ()