Bosch: Odkaz - Série 2

(séria)
USA, 2023, 7 h 17 min (Minutáž: 37–52 min)

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Titus Welliver, Mimi Rogers, Madison Lintz, Stephen A. Chang, Denise G. Sanchez, Max Martini, Guy Wilson, Jessica Camacho, Scott Klace, Jolene Kay (viac)

Kaluž

Já už bych toho Harryho asi nějak šetrně poslal do důchodu a žezlo předal talentované dceři Maddie, které to v policejní uniformě náramně sekne. Taková série z prostředí policejní zásahovky zacílená na zelenáče se slibně rozjetou kariérou. Už mám i název: LAPD: Bosch Jr. ()

Necrotongue

Druhá série důchodového Bosche nedopadla vůbec špatně, přestože jsem měl s některými epizodami tak trochu problém. Ve výsledku se ale ukázalo, že můžu nad nedostatky přivřít víčko, protože jsem se celkově dobře bavil. Zároveň jsem teď zažíval s Boschem docela bizarní situace; sledoval jsem sérii v angličtině s českými titulky a v mezičase si čtu Connellyho knihy, které mi dosud chyběly ve sbírce, jenže jsem je sehnal pouze ve slovenštině, takže tu mám takový osobní Babylón:-) Ale ne, kecám, pro mě je slovenština jako čeština, ale diktát bych nedal. Příliš mnoho měkkých i, a to i na místech, kde bych je nečekal. Ale to jsem odbočil; už jsem to psal v komentářích / recenzích k jednotlivým epizodám- ve chvílích, kdy se tvůrci drželi na dotek k předloze, jsem byl naprosto spokojený, s rostoucí vzdáleností ale narůstaly i nedostatky. Za mě každopádně spokojenost a těším se na pokračování. / Poučení: Když už po někom vystřelíš, dbej na to, aby dopadl na správnou stranu oplocení. ()

M.i.k.e

Boschova dobrodružství se (doufejme) prozatím uzavřela a i když druhá řada odkazu občas kulhá v logice a třeba neschopnost FBI je tu do nebe volající, tak mi fucking Bosch bude po těch devíti sériích (které sem si dal hezky najednou) docela chybět. I přes drobnosti je to totiž stále nadstandardní detektivka, která šlape jako hodinky. Connelly holt umí a už by bylo na čase si od něj něco přečíst. Osobně doufám, že Legacy bude pokračovat, protože mě dost zajímá kam hodlají tvůrci posunout Boschův vztah s Maddie. Madison Lintz opět dostala velký prostor a i když mě někdy Maddie celkem štvala, tak jí Madison velmi dobře zvládla jako někoho kdo je na jednu stranu extrémně silný a odhodlaný, ale na tu druhou je ztracený sám v sobě a snaží se vyrovnat se vším čím si musela projít. Tak snad se uvidíme alespoň ještě jednou...80% ()

dO_od

// Pořád úplně nechápu, jak to může být po sedmi řadách hlavního seriálu ve druhé sérii spin-offu stále tak kvalitní, ale holt Connelly je prostě bůh ve vytváření postav a budování funkčního světa, takže zkrátka dostáváme další parádní zářez. Titus znovu v topu, pro Madison Lintz už po událostech v téhle řadě nemám ani slov, znělku jsem opět ani jednou nepřeskočil a cliffhanger na konci tradičně slibuje zásadní posuny v budoucím ději. RIP Lance. 8/10 ()

warrenur

Ako celok, hodnotim druhu seriu o polhviezdie vyssie. Dovod? Druha seria je opat mimoriadne zaujimava a komplexna. Jednak v hlavnej linii s "corrupt" cops a previazanostou so sudnymi pripadmi Honey Chandler a osobnymi zivotmi ustrednych predstavitelov, i komplexnejsou psychologiou v pripade Boschovej dcery. Prakticky pri kazdej epizode je radost byt divakom a spokulovat kam to vedie. Mimoriadne zabavne. Pevne verim, ze sa dockame dalsej serie. Bosch je ojedinelo kvalitny krimi-serial, ktory drzi pokope, je vo vaznom duchu a nezlahcuje ho bezne treapne klise, ci ine okukane skratky. Odporucam. 85% ()