Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (Cinemart SK)

Miroslav.Zac

Bál jsem se, fakt jsem se bál. Bál jsem se toho, že zase promarním hodinu a půl nad filmem, který vůbec nebude strašidelný. Bál jsem se oprávněně - protože jsem se nebál. ()

Milo384

Průměrný horor. Dlouho se buduje atmosféra, no a na konci to není stejně extra strašidelné ani znepokojující. Nenudil jsem se, ale ani nebál. ()

Accuphose

Moc se mi nestává, že bych v něčem souhlasil s vedralem. Ale je to na Američany překvapivě dobré a nebojí se nás dokonce vystrašit :-) Chybí mi tam teda omáčka, co, jak a proč... avšak nedostatek originálního námětu zdařile vykompenzuje dobré provedení :-) Jsou to takové silnější tři hvězdičky. Divný, že si nevšimli, že maj barák prorostlej nějakým sajrajtem a neřešili to :-D ()

vinducha

Je to marný a stejně to budou zkoušet dál. Je to prostě těžký  ty knížky pana Kinga převést do obrazu. A proto za mě tenhle pokus nedopadl vůbec špatně . Ta mrcha je správně ošklivá a zlá . No a holky jsou takové hrdinky z donucení. Nemám s touhle adaptací problém. ()

Andy.222

Na jednu stranu se nedá upřít že nějaký talent se v tvůrcích skrývá. Začátek má dobrou atmosféru, technicky se nedá nic vytknout, kamera super (to jak někde jsou neustále v záběru pootevřené dveře nebo třeba ten záběr ze skříňky ve škole apd. velice atmosféře pomáhalo). Holky hrajou velice dobře a táhnou celý film, za což jim patří uznání. Tak co mi vadí? Víceméně až do první konfrontace nic (a malé bezvýznamné plus za ránu jistoty), ale když to mělo gradovat do finále, tak najednou jak kdyby tvůrci nevěděli co s tím. Postavy se začnou chovat hloupě (kromě otce, co se chová hloupě celou dobu) a Bubák najednou přestane působit jako taková nezastavitelná síla. Tomu dost pomáhá, že o něm nic moc nevíme, nevíme jak velká či malá hrozba má být. Má nějaké magické schopnosti? Je to nějaký prastarý démon, kterého se pokoušeli zničit už mnohokrát? Nevíme. Způsob jeho poražení je víceméně snadno odvoditelný, ale film se snad tváří, že to diváka nemá napadnout. Na druhou stranu aby se to dalo pojmout jako jakási alegorie truchlení (něco na způsob Znamení) je to zase příliš přímočaře "bubákovité". Zkrátka konec bylo jen takové prázdné vyhoření místo velkolepého výbuchu. ()

Polux

6/10 | Po několika nepříliš přesvědčivých adaptacích v řadě konečně zase pro změnu povedená kingovka. Trailery slibovaly poctivou dávku napětí a strachu a pozitivní testovačky, na základě kterých film namísto na stream putoval do kin, dávaly naději na dobrou žánrovku, což se nakonec podařilo. Na ty nejlepší zástupce hororového žánru to stran koncentrace napětí a hrůzy samozřejmě nemá, ale hned několik kladů by se tady našlo. | Pochvala za výběr méně známé mistrovy předlohy, která se celovečerní adaptace do této doby nedočkala. Nedržet se doslovně předlohy a zpracovat příběh z trochu jiného pohledu zaměřením se na rodinu doktora a nikoliv pacienta je fajn nápad. Palec nahoru také za nepoužití "šokující" pointy z povídky, která by v tomto pojetí nedávala moc smysl. Savage se po dějové stránce s ničím moc nezdržuje a jde rovnou na věc, díky čemuž se neplýtvá se stopáží více, než by bylo záhodno a taktéž tempo se drží na solidní úrovni. Škoda, že na stylové hrátky s kamerou, jako je v traileru prezentovaná scéna pohledu pod postel, moc nedojde, ale přesto se Savageovi za pomocí kamery, hudby a střihu daří budovat pěknou atmosféru. Nepostradatelné lekačky jsou funkční a finálová potyčka s paranormálním squatterem ve sklepě pak svým podáním a náladou dokonce lehce připomene pecky od Wana. | Podobných historek s bubákem v baráku, pořádajícím eliminační párty pro jeho obyvatele, už tady bylo nepočítaně a tahle sice ničím výjimečným z řady nevystupuje, ale Savage předvádí slušné řemeslo, což na spokojený divácký zážitek stačí. Celkově jedna z těch lepších kingovek a příjemná žánrovka, která si na nic nehraje, ale to, co dělá, dělá dobře. | PeZet ()

AmunRa

Horor, který neurazí, ale nepřináší nic nového. Jen málo které hororové klišé je ohranější než strašidlo v komoře a pod postelí malé holčičky. Holčičce samozřejmě nikdo nevěří a všichni jí tvrdí, že jí samozřejmě věří, ale příšery neexistují. Většinu filmu má strach vyvolávat cosi slídícího v temnotě a bublavé zvuky tamtéž, což po chvíli začne nudit. Herecké výkony hlavních představitelů jsou slušné, ale schází jim špetka charismatu. Dá se vidět, ale nic převratného. ()

patho666

Aj keď to nie je vyložene prepadák, obávam sa že sa jedná o spotrebnú klasiku na jedno zhliadnutie po ktorej o pol roka ani pes neštekne. Je to škoda pretože potenciál tam určite bol a minimálne rozohru to malo super. ()

Kelinej

Což o to, hlavní herci jsou dobří a sympatičtí, vizuální provedení taky fajn, ale ten námět je ohraný až běda. Sám se divím, že jsem se na něj ještě nechal zlákat do kina. Jednou nebo dvakrát jsem se i lekl, ovšem celkově mohla být atmosféra hutnější. Zvlášť když hledat v ději a chování postav logiku nelze... ()

loki3016

Do kolečka, do kola, pejme pieseň od znova....príbeh o svetloplachom digi hnusákovi po tisíci prvý krát..žiaden nový nápad či nebodaj  invencia v rámci žánru.  NUDA ()

Jacq30X

Škoda, že nevysvětlení co je Boogeyman zač nebo kde se vzal, proč je, atd. je škoda a tím se film stal jen klasickým lekacím hororem. Trochu utahané. Ale dětská herečka Vivien je dobrá! A celkově je film vizuálně dobře natočen. ()

tonysawer

Lepší 2*, a po dlouhé době si u něčeho říkám, že je to nadhodnoceno ač chápu vyšší hodnocení vzhledem k dobré kameře, režii, dramaturgii (hm, ne docela) a ke scénáři. Je hrozně fajn, že se rozplynou leckteré divákovy myšlenky typu "proč malá sestra nejde přespat ke starší?" a další, ale chybí tomu odpovědi ze strany temna nebo co to je - tam se to chová od poloviny filmu tak nesmyslně, že by v závěru mělo někde zaznít varování "je to Béčko nebo Céčko". Vážně, když nastala asi 15. min. před koncem, tak jsem si řekl JO, TEĎ KDYŽ TO SKONČÍ, NEBUDU SE PTÁT A DÁM TOMU 4-5* A NEPOTŘEBUJI VIDĚT ODPOVĚDI NA SVÉ OTÁZKY, ale pak to pokračuje a stane se z toho klasická šablona posledních let. ()

Thairon

Tenhle film si myslím že se vryje pod kůži každému divákovi. A o to víc když jste jako já rodič. Boogeymana budete nenávidět od začátku do konce a bude ve vás hlodat celý film. Film má velmi dobrou atmosféru i díky příběhu který je spjatý s rodinou ke které zajde na návštěvu. Dlouho jsem neviděl horor podobného kalibru za poslední dobu co by opravu za něco stál. Ale tenhle byl přesně ten který jsem chtěl. Rozhodně se doporučuji podívat všem a pokud jste rodič tak si pořiďte chůvičku s kamerou protože po tomhle filmu budete chtít svou ratolest okamžitě zkontrolovat a nespustíte ji z očí. Jediné co bych filmu vytkl není ani ve výsledku jeho chybou. A to je překlad Boogeyman na Kostlivec. Nevím jaký profesor to vymyslel ale myslím že Skeleton a Boogeyman (Strašák) jsou od sebe docela vzdálená slova. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)