Muž menom Otto

• Česko Muž jménem Otto (viac)

Tom Hanks v hlavne úlohe hrá nevrlého dôchodcu so skalopevnými zvykmi, ktorý po smrti milovanej manželky zanevrel na život. Z osamelosti ho však vytrhne mladá rodinka nových susedov, ktorí hneď pri príchode vrazia do jeho poštovej schránky. Z nezvyčajnej situácie vznikne prekvapujúce priateľstvo s pohotovou a temperamentnou Marisol v pokročilom štádiu tehotenstva a Ottov život sa obráti naruby. (Itafilm)

Sea_star

Sledovat Otta bylo docela náročné, nevěděla jsem co dřív, jestli se smát nebo brečet. Celý film hodně hraje na city, až do úplně poslední vteřiny. Vtipné scény a sousedé to kompenzují, spolu s tím, s jakou lehkostí dokáže Tom Hanks úplně o každém říct, že je idiot. Pro mne by to byl soused snů. Zařizuje pořádek, je ochotný a upřímný. Flashbacky jsou šikovně vkládané do přítomnosti a propojují celý příběh. Španělské hlášky a živost Marisol perfektně narušují Ottovu odhodlanost. ()

david141474

Sakra, tohle bylo skvělý! Už loni jsem byl na filmu, kde se objevil Tom Hanks a tím byl Elvis, ale ve filmu Muž jménem Otto podal lepší výkon. Celý film je neuvěřitelně zajímavej, vtipnej a zároveň dost emocionální. Děj je skvělej a opravdu vtipnej a zároveň reálnej. Film se vypořádává s tématem sebevražda a musím říct, že lepší film, který se zabývá snahou spáchat sebevraždu jsem zatím neviděl, bylo to opravdu bravurně natočený, sepsaný, zahraný a zrežírovaný. Otto si během filmu projde vývojem no a konec je dost depresivní a smutnej, ale jeden vtip se u toho stejně najde. Všechny postavy jsou skvělý, ale Otto vyčnívá. Herci jsou skvělý, zde není pozadu nikdo a všichni jsou opravdu kvalitní, i když s hercem, který ztvárnil otce mám celkem problém a i s tou postavou. Je to slabý místo filmu, tady tahle postava. Ale jinak je tento film skvělej. Soundtrack je dojemnej. Humor byl božskej a nejednou si celý kino málem ucvrnklo do kalhot. Musím říct, že takhle dobře jsem se už dlouho nezasmál a zároveň jsem nebyl takhle dojatej. Tento film opravdu stojí za přítomnost v kině a já nelituju, že jsem na Otta šel. Dlouho jsem se rozhodoval jestli je to lepší než Pathaan, ale Pathaan nakonec zvítězil, ale stále si Otto drží druhé místo a to je teprve začátek roku. 10/10 Je to vtipný a zároveň je to opravdu dojemný. Skvělá filmařská práce s ještě lepším Hanksem. (Olympia - 10.2.2023) ()

Stoctyrec124

Byl to naprosto úžasný a mělo to neskutečně velkou hloubku. Takový krásný emotivní film s Tomem Hanksem v hlavní roli, který zase předvedl mistrovský výkon. Na konci mi skoro ukápla slzička, protože poslední takhle hodně pěkný film byl 2. Avatar. Takže naprosto jistých 10:10 ()

ElisR

Kde hraje Tom Hanks, tam je to téměř vždy sázka na jistotu. A Muž jménem Otto je jedna z těchto sázek. Strašně fajn scénář, herecké role taky bomba, závěr smutný, ale perfektní! ()

hony23

Gran Torino přineslo podobný příběh a tak se nelze vyhnout srovnání. Eastwood i Hanks zahráli ty mrzouty skvěle, mně ale přece jen sedlo víc Gran Torino, kde hlavní hrdina se slzou v oku nevzpomínal půlku filmu na svoji manželku. ()

Grázl83

Skvělý Tom Hanks a roztomilá a zároveň vlezla Mariana. Film s humorem, ale i melodramaticky. Krásná hudbě a pozitivní režie. Švédský originál jsem neviděl, tak nebudu srovnávat. Já byl spokojen, málokdy mě film baví od první minuty a udrží to až do konce. Trochu jsem měl nutkání srazit jednu hvězdu za splnění kvóty na transgender, ale nakonec jsem ti neudělal. ()

rigby

Už od prvních okamžiků si Otto získal moje sympatie. A ty během filmu stále narůstaly. Dlouho mi chyběl takový film plný člověčenství, a přitom tak uvěřitelný. Protože Tom Hanks prostě stále umí. Moc jsem si film užíval a ještě dlouho mi zůstane v hlavě příjemný pocit, že na světě není všechno špatně. ()

Easykill

Originál jsem zatím neviděl, tak nemůžu srovnávat, ale Hanks je záruka kvality a tady tomu není jinak. Příjemná a fungující oddychovka se vším všudy. ()

Kushina

Tohle se dá zkrátka nazvat jako nádherné drama. Muž, který nenáviděl všechno a všechny po tom, co jeho žena odešla na věčnost, ale díky rodině a hlasu své ženy ze záhrobí zjistil, že je stále pro co a pro koho žít. Tom Hanks zahrál Otta naprosto na jedničku. 80% ()

bonovox

Originál som nevidel, ale skúsený Mark Foster natočil kvalitný film o vyrovnávaní sa so starobou a novými otravnými susedmi. Tom Hanks si postavu mrzutého dôchodcu poriadne vychutnáva. 80% ()

cooper7

On to vlastně je naprosto předvídatelný příběh, ničím nepřekvapí, neurazí a přitom je tak krásný. A to hlavně díky hercům, které nejde si nezamilovat, v čele s úžasným Tomem Hanksem. A proto 5*.. ()