Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

Lubos F.

Film vyzerá, ako keby Netflix dal firme Asylum 100 melónov, aby natočili mockbuster na Star Wars. Dej okopírovali, čiže zlé impérium bojuje proti rebelom. Tí sa prv musia naverbovať z odpadlíkov.  Počas toho som čakal, kedy sa na scéne objaví aj aziat a černoch. Všetko prišlo, korektnosť musí byť.  A ani svetelné meče nechýbali. Hrajú tam Michelle Rodriguez, Brad Pitt, Bradley Cooper a Matthew McConaughey z Wishu. Dej a postavy postupujú nalinkovane a presne v pravý čas, všade kam sa pohnú.  Veľa scén nedáva význam a zmysel, sú tam len pre efekt. Pre efekt sú aj otravné spomaľovačky, ktoré ma už pekne štvali. Čo sa dá pochváliť, sú digitálne efekty, tie sú na vysokej úrovni. Bodaj by nie , za tie prachy.  Dej je otvorený, čo je samozrejmé, keďže bude dvojka.  Tá bude snáď lepšia. Tu dávam len 2/5. ()

ratpile

Že se Snyder trochu zvencnul dávala tušit už  hnusná, unylá a rutinní Armáda mrtvých. Darmo mluvit. Hnusné CGI by člověk v rámci téhle načervenalé Stargate Atlantis překousnul, neschopnost alespoň trochu smysluplně odvyprávět a vygradovat banální příběh ala Sedm samurajů či nabídnout jakkoliv zajímavou postavu nebo lore, to už ne. Jisté kouzlo má podivná "anime" stylizace a doufám přiznaná brakovost, jinak je to ale strašná pitomost, která se bere příliš vážně na to, aby byla příslovečnou provinilou zábavou. ()

Filmfactorem

Tak s tím hodnocením vám trochu ujela ruka ne? Je tu vidět inspirace z několika děl, nejvíce asi Sedm statečných a Star Wars, možná Duna, ale i ty původní Star Wars se dost inspirovali. Dialogy neohromí, ale jsou decentní, víc jsem u filmu ani nehledal. Snyder má rád slow motion, trochu to s ním přehnal, ale jinak byly akční sekvence cool. Možná tu je hodně věcí, ale tak je třeba představit celý svět, možná se to zlepší s director´s cutem. Sofii jsem si oblíbil a Charlie mě taky potěšil. Příběh je za mě poutavě vyprávěn a mě ho bavilo sledovat. Není to žádné zázračné sci-fi, ve které spousta lidí včetně mě od Snydra doufalo, ale je dobré. A určitě se radši podívám na Rebel Moon než na sequely Star Wars, vidím tu potenciál. ()

Loksian

Nejsem ani fanoušek a ani odpůrce Zacka Snydera, ale když jsem viděl první trailer na Rebel Moon, docela mě zaujal a těšil jsem se, co z připravovaného dvoudílného světa nakonec vznikne. Nicméně musím říct, že jsem velmi zklamaný. Potenciál to rozhodně má, to upřít nemohu, nicméně se nesetkal s výslednou realitou. Když pominu relativně nezajímavé a nesympatické obsazení (tedy až na Eda Skreina, který mě snad jako jediný zaujal svoji zápornou postavou), tak film dosahuje kvalit snad jen po hudební stránce. Ta působí tematicky a příjemně. Na druhou stranu, stopáž - zbytečné zdlouhavá, efekty - občas dobré, občas špatné, akce - podkopává si vlastní nohy tím, že jde o PG-13 verzi a většina zabíjení působí strašně uměle a nakonec zpomalovačky - naprostá katastrofa, snad ani jedna se nehodí, tam kde je a zároveň extrémně protahují celý film. (úplně se bojím jak dlouhý bude director's cut) Design a stylizace cizích ras je asi jedna z mála pozitivních věcí. Ve finále jsou to 2 hodiny nudy zaplněné trochou nezajímavé akce. Jedinou moji naději v tento vesmír může ještě přinést neosekaná verze od režiséra. Snad půjde o něco lepšího než je tato verze pro Netflix. ()

miki68cz

Tak hele, zase tak šíleně špatný to není. Je to trochu trapný a dopředu průhledný, ale odpad vidím jinde. Doporučuji skalním fanouškům Zacka Snydera, abyste viděli, že i za pěkný americký peníz se dá udělat krok stranou, tedy spíše vedle. Jedna hvězda za efekty a druhá za snahu. Těším se, že v pokračování se Zack už poučí a vše vylepší. ()

Hawaj

Sofia Bouchalka se donucna těžkými okolnostmi vydala posbírat svejch sedm statečných, aby spolu vyrazili na cestu záchrany toho dobrého světa dobrých vesničanů. Kde už jsem to jenom viděl? :D Cestou nám samozřejmě musí převyprávět svoje 'story of my life', jak jinak že. :)) Vezme bráchu Wolverýna, toho co už jste všude viděli, Gojko Mitiče, zbloudilou korejskou gejšu, nějakýho zkrachovalce a jdou na to. Pak se to samozřejmě zašmodrchá a z boje o dobro se stane boj o vlastní krk. Všichni to automaticky a strhali, ale nevím proč. Pitchovin a slabejch míst tam bylo úplně stejně jako ve filmech který naopak vzývaj, takže zbytečnejch nářek zmlsnajech jazýčků. :)) Bylo to celkem fajn a těším se na druhej díl. A ne žádnou Star Wars v to nehledejte. Berte to jako samostatnou ságu a basta fidli. ()

koty2201

Vyzerá to tak, že s najväčšou pravdepodobnosťou ostávajú Watchmen jediným vydareným projektom Zacka Snydera. Lebo z Rebel Moon cítiť Star Wars na sto honov. Ale ten film je úplne niekde inde. Áno, ani legendárne Hviezdne vojny nie sú nič extra. Mám na mysli hlavne pôvodnú trilógiu. Pretože to síce všetci ospevujú, ale mne to neprišlo ničím výnimočné a nechápem prečo to si to získalo taký úspech. Ale tento pokus Snydera o svoje vlastné SW skončil takmer na úrovni najhoršieho dielu príbehov z preďalekej galaxie. Príbeh viac primitívnym ani nemôže byť, pretože ľudstvo ovládlo viaceré planéty v ďalekom vesmíre. Tisíce rokov na materskej planéte riadili celú civilizáciu králi. Prišiel štátny prevrat a aktuálny diktátor zaviedol totalitný režim. Tak ako to je aj v Star Wars, tak vznikla skupina rebelov, ktorí chcú diktátora poraziť. A tak poslal svojho poskoka, aby rebelov zničil. Hlavná hrdinka zoženie tím ľudí a chce regenta poraziť. V skratke. Nad rámec tohto opisu vám aj tak film toho viac nepovie. Je plný toľkých klišé, že ani nestoja za zmienku a ani tie "nečakané" zvraty nestoja za zmienku.  Postavy? Tie Snyder nikdy nevie pútavo napísať a vôbec na nich nezáleží. Sú plytké, s plochými charaktermi a vôbec si vás nedokážu získať. Veď prakticky vám film ani nedá šancu ich spoznať, pretože dej sa presúva z planéty na planétu. Ani o nich sa nič nedozviete. Pretože všetky slúžia len ako kulisy, ktoré sú úplne nepodstatné. Celkovo má film také tempo a chce toho povedať tak veľa, že na nič nie je extra veľa času. A ešte ho rozdelili na dve časti. Napriek tomu nemá takmer nič dostatočný priestor. A to väčšina tých svetov pôsobí dosť mŕtvo.  Ako keď vám v hre chýbajú NPC postavy. Herecky ma nikto nezaujal a nezapôsobil na mňa nejakým pozitívnym dojmom z kvalitného výkonu. Sofia Boutella ako hlavná hrdinka Kora, je sympatická žena. Ale herecky si ma nezískala. Keď to ani hlavná hrdinka nezvládla, tak ja už neviem.  Po technickej stránke to je niečo úplne iné a vizuálne je to neskutočná pastva pre oči. Zábery sú veľké money-shoty a ja mám rád tie Snyderove spomalené zábery. Dokonca aj samotné CGI ma nijak nerušilo a neprišlo mi, že je nejaké škaredé a príliš umelé. Hlavne čo sa týka zopár fantasy bytostí. Prostredia a zasadenie deja je tiež pekné a tvorcovia sa s nimi vyhrali. Kostýmy, masky a aj rekvizity sú tiež dosť blízko Hviezdnych vojen.  Hudobne mi prišiel soundtrack tiež dosť vydarený a počúvalo sa mi to dobre. Takže ak to tak zhrniem, tak nemôžem tento film odporučiť nikomu. Iba že od toho naozaj veľa nečakáte alebo naozaj nemáte čo pozerať. Pokračovanie si pozriem, lebo veď chcem vedieť ako to celé skončí, to áno. Ale viac čakám na pokračovanie Army of the Dead série/sveta. To ma aspoň bavilo a zabavil som sa. ()

Nekromacer

Nevím, nějak po shlédnutí nemám potřebu Snydera hanět. Bylo to super? Nebylo. Byl to odpad? Jako fakt jsem viděl horší a na jeho sestřih se podívám a nebudu se za to stydět. ()

adamix

Doposiaľ najväčší hnoj, aký Snyder dokázal do sveta vypustiť. Za posledné roky sa mu ako filmárovi vôbec nedarilo a jeho jediným (skôr kvalitatívnym ako diváckym) úspechom bola Zack Snyder´s Justice League, ktorá bola v podstate upgrade filmu starého 7 rokov... Rebel Moon je lacný mix vykrádačiek z lepších filmov, na ktorých parazituje referenciami a celý čas sa tvári seriózne, pričom je to na smiech. Herci nevedia hrať a ich postavy sú bez charakterov, resp. nedokážu prelomiť ten charakterový stereotyp a vydať zo seba viac, ako je možné. Sofia Boutella je vo všeobecnosti dobrá herečka, ale nemyslím si, že touto svojou kreáciou dokáže utiahnúť filmy podobného formátu. Typické snyderovské spomaľovačky boli kedysi, keď Peržanov kosili Sparťania, inovatívne a cool. Dnes tento svoj trademark pchá už vážne do každej druhej scény a tieto úbohé akčné scény tomu nijako nepomôžu a dojem len kazia. Príbeh je jedno veľké klišé, vizuál má kadejaké priemerné sci-fi krajšie a dobrý hudobný soundtrack tu budete hľadať márne. Čakal som od toho vyložene viac, prinajhoršom aspoň priemer, ale toto bola riadna podpásovka a úprimne, radšej si pozriem ešte raz jeho tupých lasvegaských zombíkov, než tento hnoj. Som zvedavý, kto ešte bude mať tú silu predrať sa skrz jeho pokračovanie a predĺžené verzie. Za mňa 40%. ()

Tominni

Mám sci-fi rád, takže jsem se i těšil, ale měl jsem nakonec dilema, zda to dokoukat. Je to takový mix Sedmi statečných v rámci Star Wars, Ale chybí logika, překvapení, vyprávění příběhu. Škoda. ()

Solverino odpad!

Ještě větší pytel hoven než jsme si mysleli. Prakticky nekoukatelné, jeden logický nesmysl za druhým, scénárista, nebo který psychopat to napsal, se nestyděl vykrást asi milion filmů. Vypadá to jako dort zfetovaného pejska a zfetované kočičky. Divák jenom bezmocně kroutí hlavou nad těmi nesmysly, parafráze snad na všechny filmy, počínaje Sedmi statečnými, přes Kill Bill až po Pátý element. Hnus! ()

tkey

Zacku, do čeho si tu duši dal? Když se snažíš vykrást star wars, fire-fly, dunu a bůhví co ještě ( celý jsem ti fakt nedal), tak by to mohlo mít aspoň trochu duši ne? Ne, rozhodně nemá. Ani ta pseudo-zimrovska hudba tě nezachrání, ani zprvu sympatický zaporák, tady je všechno velký špatný. Protagonisti? Až na jednu výjimku špatný. Vizuál? Vykradačka a k tomu nepovedená. Jolanda by ti chtěla udělat vše dobrý do budoucnosti, ale místo toho vidí velký špatný. ()

mark9th

If you are watching a trailer and maybe thinking that it doesn't look so bad as they're saying. Trust me, it is. That's why I didn't even bother to watch the whole thing. And if I will come across this piece of shit again on this site, I will change my rating to TRASH! Just for the amusement and to warn others of possible mental harm. So watch with caution. 1/10 ()

TR4XY_CZ

Zklamalo mě to ještě víc než ten The Creator. Ze začátku jsem se fakt naladil. Fascinující vyprávění o novém světě v podání Hopkinse, poté doprovázené skvělou stylizací, vizuálem a hudbou. Ano, vykrádá to spoustu jiných filmů, ale nějakou vlastní originální základnu to má. Bohužel jakmile dojde na postavy a děj, tak se všechno totálně posere. Dialogy nefungujou a všechno je jako střela do prázdna. Je tu spousta zbytečných scén, které Snyder rád natočil jen proto, že to vypadá cool. Tenhle přístup mu možná prošel u Třístovky nebo Watchmenů, ale tady už je to totálně vo hovně. Výsledkem je pocit, že jste viděli pouze nějaký trailer na něco, co by potencionálně mohl být opravdu rozsáhlý a zajímavý sci-fi vesmír. Bohužel film na ničem, co ukázal vůbec nestaví. Uvidím, co bude v té režisérské verzi, když dneska nejsou filmy schopný vycházet kompletní. Zatím je to fakt propadák. 2/10 ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze