Rozhodujúci úder Jackieho Chana

• Česko První rána (viac)

Hongkonský policajt Chan Ka Kui (Jackie Chan) prijme úlohu sledovať ruskú krásavicu Natashu (Nonna Grishayeva) na ceste do Ruska. Spočiatku to vyzerá na jednoduchú, dokonca príjemnú úlohu - ale iba do chvíle, kým sa dievčina stretne so svojím milencom Jacksonom Tsuim (Jackson Liu), ktorý ilegálne obchoduje so zbraňami. Vzápätí sa totiž v hre ocitne aj ukradnutá ukrajinská jadrová hlavica a Chan Ka Kui má od tej chvíle plné ruky práce! Pokojné sledovanie v službách CIA a ruskej tajnej služby sa mení na životu nebezpečné prenasledovanie Tsuia, Natashe a celej bandy ďalších zločincov... Od zasnežených hôr Ukrajiny až po žralokmi zamorené vody v Austrálii sa Chan Ka Kui musí vyhýbať nielen nebezpečným nástrahám, guľkám a smrtiacim úderom, ale tiež falošnému obvineniu z vraždy... (TV Markíza)

HateBreeder

Perfektni akcni komedie s Jackiem Chanem, asi nejlepsi co sem zatim od nej videl. Film je vtipny, ma chytlavy dej - tajny agent James"Jackie"Bond se pousti do sve prvni velke akce a my muzeme sledovat jak si povede. Opravdu nektere sceny sou velice vtipne a Jackie tu mohl naplno predvest svuj styl - akce-komika a opravdu se mu to povedlo. Choreografie bojovych scen je bajecna - treba scena se Staflema vyrazi dech, co vsechno je Jackie schopen udelat, a tradicne jeho kaskaderske kousky nadchnou a clovek si jen rika, kolik ma tento cinan zivotu. Navic tu Jackie predvadi i pomerne slusny herecky vykon, takze clovek neni zvedavy jen na jeho akcni sceny ale i na jeho herecky projev. Tohle vse je zasazene na velice exkluzivni mista - Ukrajinu, Rusko a Australii, hlavne ta Australie potesi oko divaka a pockejte si na akvariovou scenu, to je teprve neco. ()

corpsy

Každým jedným dielom stráca POLICE STORY na vážnosti a pridáva sa humor. Čo však nevadí. Jackie to väčšinou stále vedel skombinovať do perfektného filmu. Ako je tento. ()

mysiak

Jackie zapracoval mimo Hongkongu a vytvoril poctu originálnym Police Story, prispôsobil to USA ale stále je to ten Jackie, skvelé kaskadérske kúsky, neustála akcia, ktorá zakrýva slabší scenár...ale aj tak to nikdy nebude Police Story ()

JJ.Gibson

Skvělý Jackie!!! Velmi poutavá choreografie, to se musí nechat. Příběh nijak zvlášť neoslovil, ale vše nahradily Jackieho stunt kousky. Na snowboardu, v akváriu, akce se žebříkem, zkrátka vše! Takhle máme Jackieho nejradši :) A navíc bylo vidět, že ztrávil také pár dní v posilovně, docela namakanej kluk jeden :) ()

Vojcl

Standartně zábavná akční jízda s Jackie Chanem. U tohohle kousku je zjevná inspirace bondovkami,avšak vůbec bych to neviděl jako zápor. Naopak bych řekl, že se jedná o nejlepší díl z celé série Police Story. ()

gogos

Lehce nadprumerny snimek s Jackie Chanem. Doprovazi ho dobra hudba, solidni scenar, vyborne akcni sceny a samozrejme , jak byva u jeho filmu zvykem, vynikajici konec s nepovedenymi scenami.... ()

kaylin

Jackie Chan je prostě šílenec, ale neskutečně mě pořád baví. Je zábavný a takové měly být i jeho filmy. Především v minulosti se zaměřil na to, aby diváky bavil. Tohle je ryzí ukázka, kde je navíc ještě to ruské prostředí a následně i australské, kam ani v jednom případě nezapadá, ale o to zajímavější pak jednotlivé konfrontace jsou. ()

PogoJoe

Další typická Jackieho komedie plná Jackieho choreografikcých vychytávek, kde jde kvalita příběhu stranou. Kam na ty nápady chodí? Nenásilná odreagovačka. Pokud od toho čekáte právě toto, bude se líbit. ()

MATADOR

První rána je pro mě typickou Chanovkou, která si na nic nehraje a přímočaře směřuje do lahodného finále. Nebojím se říct, že se mi tyhle filmy s Chanem líbí, tam kde hraje chudáka, který se jen tak připlete k problémům a řeší to pěstmi a kopanci. ()

Dexter1

Ka-Kui Chan(v českom preklade Jackie) sa vracia v americkej koprodukcii a to je chyba. Ak by to nepatrilo do série Police Story tak by som dal možno za 3* ale takto to je na čisté 2*. Klišé sa ťahalo celým dejom. Bolo tam cítiť americký heroizmus, ktorý sa mi sem vôbec nehodil. A ani tá akcia nebola, čo to bývalo. Najslabší diel z celej série a ak sa vynechá, tak sa nič nestane. ()

Fanucci odpad!

Vy jste se všichni zbláznili...72%?! Minimum (povedených) vtipných situací, strašlivý scénář, ubohé herecké výkony - takový snímek nezachrání gymnastika nikoho na světě. Ani Jackie Chana... ()

lioncel

rozhodující faktor : Jackie je taková ta svérázná, v tomto druhu rolí bezkonkurenční „hvězda“ .. je to film, kde sice už dopředu víte, jak bude vše probíhat, ale určitě vás nezklame … ()

(mOnkey)

Chan. Jackie Chan. Béčko z béček nejbéčkovitější, ale není to vůbec na škodu. Je tu Jackie, takže člověk očekává, že bude vyvádět své tradiční skopičiny. A taky že je vyvádí. Jako obvykle představuje muže mnoha talentů a schopností a kromě jízdy na snowboardu ve slušivé dětinské čepici s tuleněm zvládá obratně například chůzi na chůdách. Tyto činnosti jsou průběžně doplňovány přízemními motorickými nebo slovními fórky jako z těch nejlacinějších novodobých teenagerských komedií, z nichž ovšem většina nebyla v roce 1996, kdy tento film vzniknul, ještě ani na světě. Z příběhového hlediska se jedná o hrozný blábol a navíc předvídatelný (když Jackie říká, že jestli potká žraloka, tak zkamení, okamžitě je vám jasné, že si s ním dříve nebo později skutečně zaplave), ale jakmile dojde na choreografii, tak je to zase jednou něco tak úžasného, že bych se na to vydržel dívat celé hodiny. Jackie předvádí rozsah svého umění zejména v potyčce s tyčemi a štaflemi nebo během geniálního souboje pod vodou, který mi svou absurditou připomněl scénu z druhého Tomb Raidera, v níž dá Angelina Jolie do nosu žralokovi a ten se, doprovázen bolestivým gestem, odporoučí do hlubin oceánu. Na zdejším souboji je kromě toho zábavná taky samotná podoba žraloků, protože daleko věrnější žraloky dávali zadarmo ke krabici ovesných vloček a i Spielbergovy v té době už více než dvacetileté Čelisti si s nimi vytírají zadek, na druhou stranu tohle je komedie, takže proč ne. Výhrady by se tedy našly a nebylo by jich zrovna málo, ale já se prostě bavil a to je hlavní. Jackieho mám přesně v téhle poloze rád, což se se mnou táhne už od prvních dvou Božských relikvií, což jsou snímky, u nichž jsem strávil za svůj filmový život nejvíc času ze všech (oba díly jsem viděl asi šedesátkrát). 70% ()

Martin741

Jo, viem ze to suvisi so seriou Police Story s Cenovic Dzudynou. A tie gymnasticke tahy, bojove umenia - to ma neprestane fascinovat asi nikdy. Jo a to, co je pre pana Chana "normalne" - to je teda posunute : 77 % ()

DruidKarel

975. hodnocený film: Jackie Chan tentokrát řeší dilema: Kdo že je na té správné straně a zda pomáhá dobrým či zlým lidem? Určitě můžu tenhle snímek jenom doporučit. Dnes jsou sice kung-fu filmy již dávnou minulostí, ale na druhou stranu i milou vzpomínkou. Tenkrát se tyhle filmy pašovaly a každej je hltal. I já je miloval. Mezi jejich nejznámnějšího zělesňujícího bojovníka jistě patří Jackie Chan, který září se svým vtipem, akcí i bojovými kousky. 4* znamenají, že film je báječně vymyšlen a že jej mohu dále jen doporučit. Tentokrát však nezvítězila ani forma nad obsahem, nýbrž Jackie nad rozumem filmu. 4* ()

lakikaki

Filmy s Jackie Chanom som mal vždy rád (narozdiel od filmov so Seagalom alebo Van Dammeom), First Strike je klasický Jackie Chanovský film. Ako najlepšiu scénu hodnotím bitku pod vodou, to bol naozaj úctyhodný výkon Jackieho. Tiež nepochopím, ako Jackie mohol súhlasiť s tým plávaním v ľadovom jazere a doteraz mám pred očami scénu, keď vyliezol z vody... Ten chlapík je proste úžasný. ()