Bruce Lee: Cesta bojovníka

• Česko Bruce Lee: Cesta bojovníka (viac)

V roce 1972 natočil Bruce Lee tři téměř dokonalé akční scény. Původně měly být součástí filmu "The Game Of Death", který však bohužel nikdy nebyl dokončen. Tyto tři pasáže zmizely na dlouhou dobu z povědomí odborníků. Až v roce 1994 objevil John Little originální scénář, choreografické poznámky a popis příběhu, takže se mohl pustit do rozsáhlé rekonstrukce původního filmu za pomoci Bruceovy manželky a jeho nejlepšího žáka. Výsledkem je Bruce Lee: Cesta bojovníka, film, který dokumentuje původní záměry akční hvězdy. (oficiálny text distribútora)

Martrix

Mám pocit, že spíš než tento dokument, tady většina uživatelů hodnotí osobu Bruce Lee. A to bych se samozřejmě přidal a bez velkého rozmýšlení vysekl pětihvězdu také. Je veliká škoda, že se nedožil vysokého věku. Měl tendence filozofovat, hledat tu správnou cestu a byl natolik chytrý, že si ještě v mladém věku uvědomil, že si každý musí tu svoji cestu najít sám. Nestal se vůdcem ovcí, což by ho nakonec svazovalo a od jeho cesty odvedlo. Nebál se vyslovit nahlas myšlenky, které se v té době nemusely líbit a stejně tak se nebál své názory revidovat. A přestože není tento dokument klasickým životopisem, ale spíše sleduje osud Bruceho dítěte v podobě nedokončeného filmu The Game Of Death, daří se i tak představit tohoto človíčka jako skutečnou osobnost s nezaměnitelným důvtipem a talentem. Podstatnou část dokumentu pak tvoří scény z tohoto nedokončeného filmu. Možná by to byl ve své době trhák, ale souboj s Kareem Abdul-Jabbarem je v lepším případě úsměvný, možná dokonce i směšný. Naivita scénáře je mi naopak sympatická a jsem si jistý, že by třeba 50-ti letý Bruce Lee napsal i udělal skvělý film. Když to shrnu...jde o klasický pábitelský dokument, kde se pěje sláva a chvála, ale současně to vypadá, že je tam spousta faktických informací. Navíc jde o detailní rozbor části života člověka, který mi stejně jako milionům dalších lidí, velmi imponoval. ()

JFL

Stěžejní dokument o legendě bojových filmů – především díky závěrečným 40 minutám s plně zrekonstruovaným materiálem finálních bojů z Bruceho nedokončené "Game of Death". Na nich se mimo jiné ukazuje, jaký byl Robert Clouse, který materiál vtělil do své "Hry smrti", otřesný matlal a naopak potvrzuje Leeho coby formálního vizionáře v oblasti snímání a střihu bojových sekvencí. ()

tron

„Buď ako voda, môj priateľ.“ Ak aj nie priamo fascinujúci, tak určite pútavý a dobre premyslený dokument/bojový film/životopisná dráma o legende menom Bruce Lee. O jeho filozofii, boji proti úzkoprsým tradíciám, školách v Amerike, kde učil bojové umenia každého, kto mal záujem, obohatený v druhej polovici troma akčnými scénami z filmu "Hra smrti", ktorý už nestihol dokončiť. Poctivý spôsob, ako preniknúť do jeho kultu a zobrať si kúsok z aury, ktorou všetko obohacoval. A možno si aspoň o trocha viac vážiť Chucka Norrisa. ()

xxlch

Bruce Lee byl mým prvním a nezapomenutelným.Každý další film s tématikou bojových umění je pro mou maličkost pouze č."2" Nebyl to sice tento film,který jsem shlédla jako první,nicméně, to co je napsáno na začátku,platí pro všechny jeho filmy.Velmi lituji,že jich neměl šanci natočit více.Žádný z jeho filmů se nedá vidět poze jednou.Vždycky se je třeba vrátit a pomaličku vychutnávat bojové scény.Stále budu fascinovaně hledět na to,jak celkem subtilní člověk,dokáže vládnout takovou silou a rychlostí. ()

solskjaer

Rekonstruukce filmu "THE GAME OF DEATH " jenž nikdy nedokočili a bruce-lee k němu měl natočené pouze 3 akční scény a to bylo v roce 1972. V roce 1994byl natočeno toto dílo za pomoci Johna Littla a Bruce - leeovy manželky, které je napěchováno akčními scény z kterých přechází zraky a musím říct, že kam se hrabe moderní Matrix nebo Tygr a Drak na Bruce - leeho a jeho kopy! ()