Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

jack_scott

Trapné woke béčko, kde se bojí i jen naznačovat, kdo je tam nepřítelem, hlavně, že pro MÍR ta banda civilů musí přestat plnit rozkazy, jak řekl jeden hlavní dezoláto antihrdina. Začátek hooodně béčkový, dává tušit, jaký bude i zbytek filmu. Nikde nikdo nic nevidí, a když vlastně splní misi, tak se hlavní antihrdinka, zklamaná od začátku naprosto průhlednou lží, nakonec stane zrádkyní a teroristkou, a zničí biologickou zbraň, pro kterou celou anabázi vlastně podnikala, a která měla pomoci válku vyhrát. V tomto ohledu je vidět, že nejen Švédsko je bez občanské války ztraceno. 30% a 1 a půl Rudé hvězdy za relativně pěkné prostředí, místy kameru a nápad na bruslení po zmrzlém moři. ()

FoxEm

Po dlouhe dobe sem videl opravdu skvely film ktery nemel zadnou LGBTQSKOERKDO+ propagandu. Zadne spravne feelings propagace dogmatickeho narativu. Za me naproste prekvapeni. Film, ktery je od zacatku do konce perfektne natocen. Napeti, mraz, pocit beznadeje.... Za me tento rok zatim nejlepsi film. ()

quido_zidle

Ježíš to bylo hloupé... Škoda, mělo to atmosféru, Noomi, nápad (bruslící jednotka), dobrý fight o bunkr na kopci. No a pak tu máme tajemného a úplně stupidního Nepřítele s pravděpodobně minutově omezeným lokátorem bruslařů, hromadou zbytečných scén, velitelku soudružku Naděždu Ivánovnu s medailemi a absolutně debilní konec. Ach jo... ()

Heywood

Noomi Rapace skvělá, ale jinak jsem rozpačitý. Kdo byl nepřítel? Nevím. Proč vypukla válka? Nevím. Jak a kde chtěli použít zbraň? Nevím. Všude? Jak by to dosáhli? Nevím. Kamera výborná, lokace skvělé, tíživé dusno výborné, flahbacky otravné, závěr podivný. 50% ()

Hopeman

Nekoukal jsem na recenze a hned to pustil....film vůbec není špatnej! Ale...hned po pár minutách mi vadilo předabování do angliny, pak nějaké vysvětlování vo co go to tu taky postrádám ...páč mi tyhle celkem zásadní otázky v postapo příběhu připadaj jakože celkem důležitý....No co je v kapslích se dovtípíte asi hned co to plukovník na začátku dořekne...páč atomovka nebo stavební plány mrakodrapu tam asi nebudou....no a na konci čeká vopravdu ale vopravdu vošklivej generál... což si myslím že měl bejt jakože největší Boss, takže sem čekal nějakej epickej fight a né jen pár přesdržku....řek bych celkově pětašede. ()

hufnagel

Film celkom vystihuje dnešnú realitu aj ked je to postapo.A ten béčkový záver,aspoň potvrdil,že  vyhubenie väčšiny ľudstva je len collateral damage.Naplno šľapajúca Noomi Rapace. ()

veverysiak

V kontexte dnešných dní pôsobí tento film dosť mrazivo a jeho precítenie je intenzívnejšie ako v bezstarostných konzumných časoch, napriek tomu dusivá atmosféra prvej polovice vyšumela a ku koncu som to vnímal ako rutinnú vojnovú drámu, takže 35%. ()

bonovox

Moc ma to nebavilo, aj keď ide o dosť aktuálnu tému...Ešte prvá polovica je celkom zaujímavá hlavne kvôli presunu po ľade ale záver sa príliš neydaril, slabé akčné béčko...40% ()

daleba

Šmarjapano! Ve filmu se nedozvíte vlastně nic! Vše, na co člověk chce dostat odpovědi, zůstane nezodpovězeno! A i Noomi už je jen takovej stín toho, co bývalo... Jediná jistota je, že tvůrci se určitě tetelí blahem a mají prdel z toho, jak divákovi, kterej dal tuhle slátaninu celou, ukradli dvě hodiny života! ()

Franki69

Představuju si, že by mě tenhle příběh pobavil jako paperbacková knížka, koupená v Praze na hlavním nádraží na dvoudenní služební cestu do Bohumína. A že by mohla být zfilmována, to by mě po přečtení útrap vojáků na tajné misi, bruslících za tmy po zamrzlém moři pod nepřátelskou palbou k jinak nedostupné vědecké základně opravdu nenapadlo. No ale stalo se, film je natočen a na světě je další nízkorozpočtový film, u kterého si dělám poznámku „never more“. Nezajímavý, s generickými zápletkami a s naprosto divným koncem, pokoušejícím se o „twist“. Ani Noomi Rapace ho nezachránila. Nejen že kromě zarputilosti neměla co hrát, byla hlavní postavou v příběhu, v kterém je kvůli odbytému scénáři tolik logických děr, kolik bylo za té nekončící války vystřeleno kulek. Jedna za všechny **spoiler** Pod jednou z postav led praskne, je tenký a ostatní jí musí s pomocí lana vytáhnout. Po krátkém dialogu "Tak kudy? Jinudy nemůžeme!" Vstoupí na tenkou ledovou plotnu všichni a led najednou zázračně drží. ** spoiler** Alespoň nějaké body ponechávám za opravdu působivou práci s kamerou a exteriéry, které jsou opravdu úchvatné. Ale umět pěkně nasnímat bruslení po nočním ledu prostě pro plnohodnotný divácký zážitek nestačí. Dávám 35% ()

ReactLotus

Film ukazuje niekoľko tém, ktoré sú aj v tejto dobe pomerne aktuálne respektíve sa dá nájsť istá podobnosť s nimi. Tieto témy asi aj budú rozdeľovať divákov, čo je škoda, ale za mňa je to veľmi zaujímavý film. Kamera, CGI, kulisy, kostýmy, dej, atmosféra (nepríjemný pocit a krutosť vojny tu je veľmi dobre ukázaná, pripomína mi to zábery z Ukrajiny) aj herecké výkony (Noomi Rapace ma prekvapila, myslel som, že nezvládne zahrať rolu vojačky, ale po väčšinu času to zvládala veľmi dobre) sú topka. Dej je aj napriek svojej jednoduchosti (zamrzlo more, tak skúsia prepraviť dôležitý náklad cezeň) a miestami predvídateľnosti pomerne dobre napísaný a zaujme (aj keď je tu zopár divných úsekov a Film by sa dal rozdeliť na 2 časti, 1. trvá hodinu a 2. do konca filmu (30 min.) Tieto 2 časti sú úplne iné a zmeny, či už menšie alebo práve tá hlavná po hodine prídu práve vtedy, keď sa už človek začne trochu nudiť z pozerania na vojakov korčulujúcich na mori v prít Všetky bojové/akčné scény prídu byť prirodzené a dobre sa na ne díva. Veľmi ma nadchli scény na ľade. Vlastne žiadny film s podobnou tématikou som nevidel, takže preto ma Čierny krab zaujal už v traileri a nakoniec aj samotný film bol v tomto ohľade skvelý. Nejdem to nijak obkecávať, nejakú prílišnú komplikovanosť tu nenájdete, takže ak hľadáte vojnový film, ktorý sa uberá tým smerom, v Čiernom krabovi to nenájdete. 8/10 Ďalšia ukážka toho, že severania vedia točiť zaujímavé snímky. Iné, ale zaujímavé... ()

Saxos

Heslo znělo jasně, "černý", "černý", no "krab" přece. Plukovník měl pravdu. Carolin ty prostě na těch bruslích na Ódo dojedeš i kdyby ti všechny prsty zčernaly. Dojela, kapsle přivezla, poručika z ní udělali, dvě medaile dali, ale nestačilo. Kecali jí a tak vše vyřešila po svém. Závěr: ke koukání 50na50. ()

v.indruchova

Ze začátk uto vypadalo fakt dobře, atmosféra se pomalu budovala. pak příbívalo nelogických blbostí. Team profíků ale kde apk, střílet a bruslit jo ale jinak. Asi je vycvičili jen na rychlovku,. Chtěla jsem vidět profáíky při práci, ale asi tohle nebyl ani záměr. Měla jsem chuť na Bornovku nebo Bondovku, chladní profící zachraňující svět, ale tohle. Tlupa občejných lidí kteří zmatkují a fňukají po rodině. Konec nic moc. Valsně jsem to takové čekala. ()

TesterX

Opravdu nejhorsi na tomto snimku je ta pitomost. To, ze hned v uvodu neprijemne zamrazi ve scene v tunelu, coz nepravem naznaci solidni revenge thriller v postapo prostredi, ale rozehraje podivnou misi par nymandu, ktera nedava smysl ani na zacatku, ani po "sokujicim" odhaleni. Ackoliv prostredi, kamera a vlastne ten pitomy, ale aspon originálne pojaty napad s bruslemi neni spatny, vse podrazi naprosto dementni chovani vsech postav, vykydnutej scenar, co je ultratupy a nikdo se tu ani neobtezuje vysvetlit, co se vlastne stalo, kdo co kdy, nic. Proste banda vosoustu jede na bruslich prevezt balicek, aby zachranili svet. Bravo. Aspon par bodu za obcas solidni nebo atmo sceny - ta v uvodu, infiltrace na ostrove nebo ostřelovač. Jinak je to tupy, jak nuz po rezani kamene. ()

Sopholojong

Norska "military" rutina, nahla aktualnostou Ukrajiny. S osviezenim v podobe skandinavskej hviezdy Noomi, prepadavajuceho sa ladu a zamrznutych (i detskych) tiel v nom. Inak nic nove pod Slnkom. Rejza sa viditelne snazi svoje priemerne remeslo zamaskovat vseobjimajucimi tmavymi a tienovymi scenami, v ktorych takmer nic nevidno... a aj ked je, tak len dopadajuce svetlo z vybuchujucich rakiet o kilometer dalej. Twist asi v strede filmu (virus) je len zufalstvom, ziadnym prekvapenim a po nom som uz len zival so striedavym krutenim hlavou nad viditelnymi logickymi kiksami (Noomi-profesionalna vojanda paliaca bezhlavo okolo seba ako nejaky loser, pri konoch som sa skoro dostal od smiechu, zaver uplne mimo - bez katarzie). 5/10 ()