Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

ReichelTomas

Dobré, ale zejména část cesty po ledu byla strašlivě natáhlá. Jinak na konci se zase začalo něco dít, to už bylo lepší. Mělo to ale dabing, takže ode mě dostává rozhodně lepší hodnocení, než bych dal za film pouze v angličtině. ()

Hugho

Na Netflixové pomery pomerne kvalitný a nečakane aktuálny film. Zaujímavý nápad a naprosto perfektný vizuál, ktorý ma hlavne v prvej polovici naprosto ohromil. Autori sa zámerne vyhli nejakej presnejšej lokalizácii konfliktu a identifikácii protivníka, čím naznačili obecnejšiu platnosť svojho príbehu, ktorý však v poslednej tretine prudko stráca na logike a padá o kategóriu nižšie s naprosto predvídateľným moralistickým záverom. Perfektný rozbeh dokáže napísať v podstate hocikto, ale na zodpovedajúco kvalitný koniec ešte  Adam Berg nedorástol a to ubralo filmu jednu hviezdu. Škoda, napriek tomu odporúčam. ()

rostsoft

Válka, ale kdo vlastně s kým bojuje? Tato otázka nebyla nikdy zodpovězena. No aspoň to mělo jasný konec, i když bojovat virem proti protivníkovi je to samé jako když vypustí všechny velmoci jaderné rakety. Už víme, co udělá nemoc zvaná covid, a teď si představte že by se vypustilo něco co má smrtnost třeba 95 %, to přeci nemůže rozumný člověk udělat. Tady platí zřejmě pravidlo, když nemohu vyhrát, já tak ať chcípnou všichni. ()

Narg79

Celý film je vlastně o ničem. Jediný děj je bruslení po ledu a vlastně se během celého filmu nedozvíte kdo je ten nepřítel a za jaký tým vlastně kopete. ()

H3D_kRu

Dle ukázek jsem se moc těšil, navíc Noomi si myslím měla poslední dobou pár dobrých filmů, ale toto ? No bylo to 114min. zbytečnýho času kterej jsem ke konci ještě přetáčel ... tohle neee, nuda, nuda, zdlouhavá nuda o ničem. ()

Sheelle

Nejsem zrovna moc trpělivá a tohle se fakt hodně vleklo. Nevíte co se stalo, kdo bojuje s kým, nic... Pár lidí se klouže po ledě a vy tušíte, že není žádná dobrá a špatná strana, prostě válka. Motivace v podobě setkání s dcerou je také dopředu jasná. Kromě depresivního pocitu v duši mi to nic nedalo a to byl začátek hodně slibný. ()

mdf

No ze začátku to docela šlo, chvílemi mi bylo i trochu zima, představa jak jsem někde uprostřed něčeho velikého a pode mnou praská led a já se za chvilku utopím, ale potom už to bylo tak nějak divný a konec hrozná utopie. ()

kacenkin

Čistá 5ka... protože v tomhle žánru je to naprosto něco jiného, nového, dokonalého a má to punc originality...  ANO je to z 80% švédským přístupem... ()

Šíma2

Byla by to slabší čtyřka, kdyby se nepustili do morálních dilemat tím nejdebilnějším způsobem, který šel. Výsledkem je cosi, co se v současné situaci stává paskvilem. Mimochodem, nemocí je kolem spousta, ale jenom taková choroba je zbraň, pro kterou máme vakcínu. Škoda, slibný atmosférický začátek. ()

McGuffin

Ve válečné operaci Černý krab, Svart krabba, se švédská vojačka a maminka ukáže v první půli statečná, v další třetině pitomá a v závěru ze zoufalství, jak byla pitomá, opět statečná. Má rozkaz dopravit svrab a neštovice na jinou základnu a když je tam s oběťmi na svém zdraví a cizích životech donese a zjistí, že je armáda hodlá fakt použít, jenže proti všem, i vlastním, tak je zničí. To mohla udělat hned zkraje, zazoufá si scénářem Pelle Rådströma a též režírujícího Adama Berga utahané publikum. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

UnCool

Ačkoliv film měl potenciál a občas i dobré efekty, tak ve výsledku vše působí celkem hloupě a neforemně. Flashbacky na nic zásadního působí v celém filmu totálně absurdně. Párkrát mě během filmu napadlo, proč na to vůbec koukám. ()

PMU

Téma nebylo špatné. Ale to je asi tak vše.. Nesympatické postavy, zbytečně roztahané a absolutně nezábavné. ()

RADX1

Dobrý námět, slušné zpracování, má to duši a i akci. Když se to vezme kol a kolem, slušný kousek s válečnou tématikou bez high-end sci-fi prvků. Samozřejmě nesmí chybět hromada populárních flashbacků, které nemají k příběhu vypovídající hodnotu krom té citové (vždyť jsme čím dál více tupé stádo co si nedokáže představit čím by si hrdina mohl procházet...), ale dalo se to přežít. Rovněž se konal málo reálný předfinálový zázrak. Závěr překvapil a pak to zoral trochu ten úplný konec. I tak jsem měl po delší době zas dobrý "nenasraný" pocit - dostal jsem podstatně víc než jsem očekával. ()

Dodge-I

Jejda - tak toto byl omyl a ponekud ztrata casu - inu "b" kategorie, jako kdyz namaluje... tak jen ta kamera a brusle(ni) - jinak klise na  druhou :-(( ()