Chlap

• Česko DOC (pracovný názov)
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová, Eva Leinweberová (viac)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (16)

Amnézie (2022) (E01)

Bez debat a sáhodlouhých analýz dost možná bez přehánění nejlepší seriál, co kdy Nova vyplodila. A to s jedním jediným viděným dílem můžu hodně předbíhat. ()

Selfie (2022) (E02)

Tahle věc mi hodně nečekaně fakt sedla do noty. Milý počin plný neuvěřitelně civilních výkonů i ze stran provařených herců, od kterých jsem doposud nedostával žádné zázraky. ()

Lidskost (2022) (E03)

Během sledování další extrémně emotivní epizody nejlepšího českého seriálu posledních let mi naběhlo na mysl uvědomění, že z toho množství mnou doposud viděných televizních i filmových děl mě nikdy nebavilo žádné z nemocničního prostředí. I v tom je Chlap tedy neskonale unikátní. ()

Dobrá věc, která ubližuje (2022) (E04)

O tom, že láska není jedinou dobrou věcí, která ubližuje. Přistihávám se, že tohle drama prožívám jak kdejaká babička německé telenovely. Chlap zatím schytává ale tak pozitivní ohlasy, že se za to vůbec nemusím stydět. ()

Užitečná chyba (2022) (E05)

Baví mě to pořád stejně, byť tady šlo víc o epizodního pacienta než o Frankovu snahu vrátit vše do normálu. To ale pravděpodobně slibuje nadcházející díl. ()

Kdo s koho (2022) (E06)

Už se mi tu docela obtížně vybírá, kdo je mojí nejoblíbenější postavou, protože Chlap je snad prvním českým seriálem, kde mi krkem neleze jediný člověk. Flashbackový díl, ne primárně věnovaný našemu Chlapovi, velmi vítán. ()

Sebeláska (2022) (E07)

Vždycky, když nám o něco víc přiblíží onu zásadní tragédii, jdu skoro do kolen. Pořád mi nějak nejde do hlavy, že na našem území vznikl seriál, co na mě dokáže takhle zapůsobit. ()

Hippokratova přísaha (2022) (E08)

Jsme v půlce a já poprvé nejsem průběhem dílu tak odpálen, gradace hlavní linky trochu pominula, aby se nevyčerpala dříve než těsně před stále vzdálenou 16. částí. Snahu zapojit i ostatní, doposud průhledné postavy, cením, ale radši bych se soustředil víc na úhlavní evil zápletku a taky na mou oblíbenou dvojku Linda/Filip. ()

Loterie (2022) (E09)

Když jsme si už mohli v půlce seriálu myslet, že se bude schylovat k vysněnému, tohle drama nás nenechá věřit ve šťastné konce. Tak uvidíme, jaké přídavné jméno nakonec ten konec dostane. ()

Tajemství (2022) (E10)

Jestli spolu Filip a Linda nakonec neskončí, tak si tvůrce seriálu fakt najdu. I kdyby zbytek seriálu byl už jen o nich, stejně bych to pořád hltal. ()

Následky (2022) (E11)

Konečně se hýbe dopředu celá vůbec nejhlavnější zápletka a ti, co si mysleli, že už mají vyhráno, jsou postupně zaháněni do kouta. Na úkor toho se ale trochu kašle na vývoj doposud budovaných vztahů a to mně osobně v téhle epizodě chybělo. ()

Nehoda (2022) (E12)

Doufám, že to celé neskončí tím, že Sýkora vyměkne. A už vůbec tím, že mí oblíbení stážisté nedohledají to správné štěstí. Linda mi totiž zajímá víc než samotný Frank. Ale to už jsem stopro zmiňoval. ()

Tři na tři (2022) (E13)

Trochu se polevilo a na šokující zvraty už se příliš nepohlíží, stále ale čekám na nějaký pořádný posun kupředu minimálně v rámci hlavní zápletky. Je mi jasné, že se kolem ní může chvíli mlčet na poli tolika dílů, já si ale přeju zpátky ten dramatický říz jako v prvních epizodách, při nichž mi bylo kolikrát i do breku. ()

Naděje (2022) (E14)

Jen pro ten okamžik, na který čekám celý seriál, uděluju tak trochu nespravedlivě za 5. Ještě před koncem to vypadá, že se semele něco nepěkného, tak sem s tím. A také snad se spravedlivým rozuzlením. ()

Jedy (2022) (E15)

Díky tomu, že se téměř vracíme ke kvalitám opravdu dramatických prvních epizod a že už je jistojistě za dveřmi potřeba všecko rozuzlit a uzavřít, jsem teď jako na trní. Tak snad finále nezklame, byla by to velká škoda. ()

Jak dál (2022) (E16)

Už jen pro pasáž v bazénu je tahle epizoda skutečnou poctou celému seriálu. Obavy o zdatné ukončení se rozplynuly, jen prosím, nezkoušejte na to uměle navazovat. ()