Chlap

• Česko DOC (pracovný názov)
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová, Eva Leinweberová (viac)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

Recenzie používateľa Snorlax k tomuto seriálu (10)

Chlap (2022)

Na Novu překvapivě dobré a kultivované, na českou současnou seriálovou produkci celkem dobré, ve srovnání s evropskou konkurencí podprůměrné. Použitelné jsou ty díly, v nichž se neřeší sexuální tenze mezi náhodně skompletovanou dvojicí. Maštalírův Frank je velký sympaťák a velice dobře se na něj kouká. Od Dvořákova primáře by se lecčemus mohlo přiučit i křivítko. Dámy jsou půvabné a až na Růžičkovou velmi dobře hrají. Jako obvykle patří k nejlepším Jenovéfa Boková a zdatně jí sekunduje Elizaveta Maximová. Mezi klady seriálu nemohu nezmínit poměrně detailní prokreslení vedlejších postav. ()

Amnézie (2022) (E01)

Dlouho jsem obcházela kolem tohoto seriálu a hodně se bála. Naposledy jsem něco z produkce Novy viděla již dávno, ale pachuť hlouposti mi dodnes z toho díla zůstala na patře. Ale první díl mě jednoznačně překvapil, občas se i Nova splete a natočí něco, za co se nemusí stydět. Výborný otvírák, jen se trošku hůře vyrovnávám s tím, že Jirka Dvořák je zde v roli odporné svině. Samozřejmě je to svině naprosto dokonale zahraná, to není žádné překvapení. Překvapením je, že Dvořák není jediným výborným hercem na place. Scénář je slušný, režie chvalitebná. ()

Lidskost (2022) (E03)

Pomalu se dostáváme do stereotypu, minimálně tím, že v každém dílu se řeší kdo s kým a pro jistotu se alespoň jedna náhodně sestavená dvojice spolu vyspí. ()

Kdo s koho (2022) (E06)

Skvělý scénář a k tomu oholený Maštalír = jednoznačně nejlepší díl. ()

Sebeláska (2022) (E07)

Náně, která by si klidně vytírala zadnici i smirkovým papírem, kdyby jí to přineslo dalšího followera, přes noc doroste mozek a ona se jej i naučí hbitě používat, takže se vykašle na rozjetou kariéru a dbá pokynů lékařů. Bylo jasné, že se to jednou stát musí a scénář upadne do pitomosti, popravdě mohlo být i hůř. ()

Loterie (2022) (E09)

Škoda, že se intenzivněji neřešilo to neposkvrněné početí. ()

Tři na tři (2022) (E13)

Hodně veselý díl. ()

Jak dál (2022) (E16)

Má to světlejší chvilky, ale jinak je to šňupáčkovitě růžovoučké, přeslazené cajdáky nesnáším. ()