Chlap

• Česko DOC (pracovný názov)
Česko, 2022, 15 h 36 min (Minutáž: 55–60 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Tomáš Maštalír, Jitka Ježková, Andrea Růžičková, Ivan Lupták, Jiří Dvořák, Valér Mbila, Jenovéfa Boková, Jan Nedbal, Elizaveta Maximová, Eva Leinweberová (viac)

MUDr. Ondřej Frank je úspěšným lékařem, primářem oddělení speciální diagnostiky v prestižní Nemocnici Centrum. Je spolehlivý, je bezchybný, je striktně racionální. Oplývá neotřesitelnou sebejistotou. Všichni ho respektují jako špičkového experta, ale jen málokomu je sympatický. Jeho život se však náhle zcela změní. Kvůli zranění hlavy přijde o část svých vzpomínek. Frank se probouzí v realitě, kterou vůbec nezná. Musí postupně objevit a pochopit okolní svět, ale zejména svou vlastní osobnost. A jak se s proměnou svého bývalého primáře vyrovnají jeho kolegové? Pracovní i osobní vztahy najednou získaly zcela jinou dynamiku. Seriál je inspirován skutečným pravdivým příběhem lékaře Pierdante Piccioniho, primáře velké nemocnice v severní Itálii, který popsal ve svých autobiografických románech "Minus dvanáct" a "První pomoc". (TV Nova)

Recenzie používateľa romoren k tomuto seriálu (2)

Chlap (2022)

Videla som úryvky slovenskej i pôvodnej (ita) verzie, táto česká sa mi páči jednoznačne najviac (stačí si porovnať záverečnú scénu s bazénom). Asi za to môže aj excelentné herecké obsadenie, ale aj nie až také umelé prostredie, výborná práca s kamerou a hlavne nádherná hudba, tie piesne ako aj kúsky skladateľa Jiřího Hájka mi hrajú v mobile pravidelne. Maštalíra na Slovensku veľmi dobre poznáme, som rada, že ho mali možnosť spoznať aj v Česku o niečo viac, jeho charizmu a nádherný hlas, ktorý našťastie nezanikol ani v češtine. Prišlo mi, akoby seriál vznikol vyslovene pre neho, uverila som mu všetko aj s navijakom. Páčili sa mi aj obe herečky (Ruzickova, Jezkova), pre mňa boli neokukané a hrali s veľkým citom. Rovnako ma zaujali aj mladé české talenty (Maximova, Nedbal). Samotný dej hodnotiť až tak nebudem, keďže je to prebratá vec, niekedy naozaj od slova do slova. Ale čo sa mi páčilo, bol úplný záver, ten si spravila Nova po svojom, dúfam, že preto, aby už ďalšiu sériu nerobila. Lebo hoci seriál za mňa nemal takmer chybu a Maštalíra by som v tejto roli pozerala donekonečna, nestojím o zbytočné naťahovanie, ktoré len uberá na kvalite, duplom, ak vzťahové veci boli všetky vyriešené, hoci možno nie úplne tak, ako by divák chcel. ()

Amnézie (2022) (E01)