Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

Kropajda1

Film o ničem. Kdybych na to šla do kina, tak budu naštvaná. Doma jsem to ani nedokoukala. Nuda, nuda, nuda. Nevím, proč je to označeno jako komedie. Vtipné tam není nic. Námět už byl zpracovaný mnohokrát. Nechápu, proč nutně musí prezidenti (prezidentky) všechno řešit za pochodu. Co tak si třeba se svými poradci dvakrát za den sednout na čaj. Zase to s tou pracovitostí nepřehánějme. ()

BarkaS

Co to je za ochotnický divadlo na začátku? Aňu Geislerovou nemám sice ráda, i proto, že na mě byla párkrát protivná jak … (však víte), ale vždycky jsem si myslela, že hrát docela umí. :D Vydržela jsem to 6 minut. ()

Grimaldi

Tři lokace, dva hlavní herci a jedná velká porce nudy a otravnosti. Po řemeslné stránce nemá film chybu, ale tupý a jednoduchý scénář, který může závidět i leckterým produkcím Hallmarku spolu s překvapivě slabšími hereckými výkony z něj dělá ideálního zabijáka času při vaření nebo žehlení, ale nic víc. ()

WaspSalander

Naprosto zbytečný film. Tak zbytečný, že ani pes nedostal jméno a byl to prostě “pes”.  Při sledování jsem půlku filmu hypnotizovala hodiny kdy už to utrpení skončí. Jediné na co se dalo koukat byly svaly Vetchého. ()

brasek

Neznášam komédie, neznášam romantické filmy. Aňu mám rád, som tajne do nej zaľúbený a Ondřej, to je tiež podobné, len nie som zaľúbený :-D Možno preto to u mňa funguje. Samozrejme príbeh je veľmi slabý a neponúka nič extra. ()

starydivak

Šel jsem na romantickou komedii a dostal jsem romantickou (skoro) komedii; nic víc, nic míň. Proto ať mě do mě třeba někdo praští, ale já dám 4*. V konkurenci těch současných českých rádobykomedií je to o třídu výš. Jasně, je to naivní, je to sluníčkový, je to dějově prázdný a barvotiskově natočený. Ale to je prostě žánr. Vadila mi kamera (moc jsem si jí všímal) a některé nedotažené gagy (uhýbání kytkám na hradních chodbách mohlo mít nějaké vyústění). Těch věcí je tam víc, ale když na Ondru se tak hezky kouká a Aňa je prostě Aňa.. ()

sherpa odpad!

Takže v blízké budoucnosti můžeme čekat, že Gaislerka bude skutečně kandidovat a s ohledem na to, že se spousta našich spoluovčanů zamilovala do toho komedianta z Ukrajiny, a další spousta bude mít za hradního "pána" raději figuru, která hlavně že bude slušně vypadající ženská, bude se na ně usmívat a nebude používat vulgární slova, i když mohou být sebepravdivější, tak se jí skutečně podaří tuto misi dotáhnout do zdárného konce. Ančo, drž se raději svého "kopyta", tam jsi bývávala celkem dobrá. ()

BetyFr79

Pokud od toho nečekáte nic jinýho, než že budete tupě zírat na obrázky a odpočinete si od reálnýho světa, jste na správný adrese. Mám ráda komplikovaný filmy, u kterých musím přemýšlet, kde se prolínají dějový i časový linky, kde nic není samozřejmý a kde na vás za každým rohem číhá překvapení. Ale stejně tak si prostě ráda někdy hnípnu k dobře zahraný kravině. Aňa s Ondřejem jsou zárukou kvalitního hraní, to tak zkrátka je. Že ti kolem nich už na tom tak dobře nejsou a že ten film je v podstatě fakt blbost, to je věc druhá. Ale jako ty kulisy... romantická Praha, nádherný počasí, vínečko, láska, pohodinda... Svět byl tu hodinu a půl kýčovitě krásnej. A fakt to uteklo. ()

Slepejsek

Romantický gejzír klišé a naivity (ty k tomu holt asi patří), pod kterým zvlhne i slepé oko cynikovo/politikovo (nevhodné škrtněte)... Když připustíte, že i červená knihovna může být politicky angažovaná, máte zaděláno na malinu roku... PS.: dobrá rada na závěr - vezměte s sebou celý balíček kapesníků; já měl jen tři a nestačil je ždímat... ()

charles3

Tento film je těžké hodnotit. Dívá se na něj hezky, působí pozitivně a skutečně evokuje myšlenku, proč u nás pro jednou skutečně nezkusit zvolit na Hrad ženu. Na druhou stranu jde o nepříliš soudržný žánrový mix, zahrnující pohádku, love story, komedii, melodrama, politickou satiru, předvolební agitku a v neposlední řadě i čistokrevnou sci-fi :-) Lze rozpoznat inspiraci hned několika známými filmy od Prázdnin v Římě a Popelky přes Notting Hill po (např.) Princ a já (s prohozením obou rolí) nebo i tuzemské Tajemství staré bambitky 2, zde dokonce s Vetchým ve velmi podobné roli i situaci. Interakce Vetchého a Geislerové už tu ostatně také byla, viz Nevinnost a podobně laděné Pohádky pro Emu (od stejného režiséra). Vznikl tak v podstatě další klon posledně jmenovaného filmu. Zápletka i děj jsou často naivní, nelogické a nevěrohodné. Více prostoru si určitě zasloužili Kubařová, Loj a hlavně Fridrich, který si mě získal předchozím počinem Kurz manželské touhy, ovšem zde zůstal trestuhodně nevyužitý. Závěrečná titulková píseň od Chinaski by byla super, kdyby jí ovšem nebyl zakončený také o něco dříve uvedený celovečerní dokument (Chinaski: Každej ví kulový). Po třetím shlédnutí mi už dost vadily tři věci: 1. Prezidentka se opakovaně vytrácí z Hradu, v nočních i denních (navzdory nabitému programu) hodinách, a nikdo si toho nevšimne, nikdo ji nepostrádá, neshání, žádná z kontrol a stráží ji nezadrží ani nepozná. 2. Vetchého syn na plese (spolu s prezidentčinou dcerou) zrakem marně hledá svého otce a nevidí jej, ačkoliv ten stojí sotva 5 metrů od nich, právě tím směrem, kterým se dívají, aniž by byl kdokoliv další mezi nimi. 3. Stejně tak o pár minut později Geislerová na jinak liduprázdné noční ulici (nádvoří, náměstí?) nevidí Vetchého, ačkoliv ten stojí sotva 10 kroků od ní a dokonce přímo v jejím zorném poli. O tom, že noční ulice v podhradí jsou pro účely scén s AG a OV vždy zcela vylidněné, krásně nasvícené a ukázkově čisté, už raději nemluvím. 50 % a jen se skřípěním zubů zaokrouhluji nahoru kvůli nápadu té předvolební agitky :-) ()

durkes

Veľmi milé a prekvapivé dielko z českej kuchyne. Určite najlepšie dielo roku 2022, ktoré vyšlo z českej dielne (ešte sem treba priradiť aj Promlčeno). Ja som sa bavil a nevadilo na tom nič. Len som zhrozený z hodnotení. Ale tie najlepšie časké filmy posledných rokov nie sú žiaľ doma prorokom (v hodnotení) .....ako napr. Lída Bárová, Fair Play, Šťastný nový rok, Habermannuv mlyn a pod. Ale keď si zasa predstavím, koho si volia Česi za hlavu štátu, tak mi je to jasné....... ()

DanielDall

Je to mělké.  Hodinový děj je roztažený na 90 minut.  Chtělo by to  více zkomprimovat a zaměnit alespoň 20 minut za náznak politického života prezidentky nejlépe z pera někoho jako je Jindřich Šídlo. Tvůrci asi měli vyšší ambice ale je z toho jen "film k žehlícímu prknu" ()

Vilda_H

Bohužel, docela zklamání. Osobně bych si nějakou prezidentku na Hradě přál, ale rozhodně ne tuto. Samotná prezidentka má hezké akorát outfity, takže plusko kostymérům, ale to je tak vše. Klišé nad klišé - scény, jak hrdě kráčí po chodbách Hradu se svým týmem a sebevědomě rozdává úkoly, cynicky odpovídá všem tak pohotovým způsobem, je vážně ohrané. To měl být Dr. House nebo? Každá fikce má nárok na nějaká ta odchýlení od reality, ALE! Opravdu by nikdo nepoznal prezidentku jenom protože má hnědou paruku a brýle? Opravdu by se s ní Vetchý potkával měsíce a nic poznal? To je analfabet? Opravdu má prezident čas každý večer se vypařit na celý večer a nikdo z jeho týmu a okolí ho nepostrádá? Takové asi jen detaily, ale sešlo se jich tu až moc. Děj předvídatelný až na půdu, chybí záporná postava, příběh je plytký, okradený o možné zajímavé scény třeba z politického zákoutí. A krásné záběry na Malou Stranu a Hradčany to bohužel nezachrání. Neurazí, nenadchne, místy nasere svou jednoduchostí. 45 %. ()

MyPupa

Tak to se, myslím, nepovedlo. Film s dosti trapnými scénami, těžko uvěřitelnými příhodami. Geislerová mi nepřišla věrohodná, přeci jen se jedná o zosobnění významné státní funkce. Dávám slabých 40%. ()

NikiVai

A já čekala, že jí na bále nasadí střevíček a ono nic :))) Ale jo, takový milý český filmík. Můj žánr romantika rozhodně není, takže jsem se tak trochu nudila, holt nejsem cílovka. Ale věřím, že u mnoha diváků nebo spíš divaček to bude fungovat na výbornou. Mně tam navíc chyběla špetka nepředvídatelnosti. ()

Frood

Půl hvězdy za Geislerovou a půl za Vetchého. Zahráli to tradičně dobře, scénář slaboučký, filmařina taky nic moc. ()