Hádej, kdo je vrah

• USA Bodies Bodies Bodies (viac)

Skupina bohatých dvacátníků plánuje večírek na odlehlém rodinném sídle. Společenská hra se rychle vymkne kontrole a stane se smrtelně nebezpečnou. Svěží a zábavný pohled na falešné přátelství. (HBO Max)

Stocki odpad!

Bych blil, po padesáti minutách jsme to raději vypnuli. Když opomenu zcela nesympatické obsazení s absolutní nudou, nemohu hodnotit jinak než pravým a nefalšovaným odpadem. A opět se musím vysmát zařazení do kategorie horor/komedie. Nic z těchto žánrů zde nenajdete. ()

dannyyy

Vcelku povedená jednohubka s dobrým hudebním podkladem. Holky byly dobře praštěné, temný velký dům a v něm svítící telefony, které nejdou vidět, když tě někdo hledá :)) No a kdo je tedy vrah? Byl to ten/ta, kterého/kterou jsem vůbec nečekal :)) Konec pobavil. ()

ink flo

Je to dost uřvaný/ukecaný, hrdinové vesměs otravní, vizuálně je to ale zajímavý a ten konec to celkem zachránil, každopádně na poměry A24 je to průměrný... ()

Israha

Dost rozporuplná záležitost, která pobaví cynickou pointou a trefným sekáním do neduhů Generace Z, ale nezvládá toto vše zaobalit do patřičně záživného a strhujícího hávu. Jako slasher to v podstatě nefunguje a to do té úrovně, že bych se i hádal o subžánrovém zařazení (je to spíš thriller s pár slasherovými prvky) a záměr plošně se vysmát "zetkařům" a jejich životnímu stylu vede k nutnosti přetrpět opakované výlevy skupiny postav, které by dnes Lou Fanánek Hagen mohl vesele použít na reedici obalu k desce "Soubor kreténů". A to vás prostě kdovíjak zajímat nebude, chcete tajemno, napětí (dobře, to tu místy je, ať nežeru) a možná i nějakou tu brutalitu (zde se šetřilo hodně), na sledování trapných půtek vyhoukané omladiny jsou tu reality shows. Ale neříkám, coby takový ten moderní "whodunnit?" thriller to občas špatné nebylo, scénář i režie by nakonec mohla být mnohem horší. Tak 5/10. ()

Mackoun

Lepší tři hvězdy. A24 byla vždycky moje slabina a tak nedokážu dostatečne popustit uzdu svému vnitřnímu kritikovi ani u tak banálního snímku, jako je BODIES BODIES BODIES. Vlastně jsem se docela bavil - chtěl jsem původně něco úplně jiného, ale to neklaplo, tak jsem hodinu vybíral a vybíral, až nakonec nezbýval čas vybírat dál. Takže jsem sáhl po prvním známém názvu, který mi na watchlistu už stejně nějaký čas leží ladem. A vlastně to ani nebylo tak dementní, jak jsem se bál. Co se týče na hlavu padlého potulování se se světýlkem v ruce ve snaze nebýt ve tmě viděn, to už je snad nějaká přiblblá tradice a přestávám se nad tím dále pozastavovat… vlastně to mělo nakonec i celkem fajn pointu, kterou jsem úplně v tomhle duchu nečekal. ()

BOURQUE

Druhý film režisérky (pôvodom herečka) Halina Reijn je banálny horor zo sub-žánru „slasher“, ktorý krváca z viacerých rán. Pomohlo by, keby dynamika bola rovnomernejšia rozdelená a keby charaktery a dialógy boli lepšie vypracované. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

Eluin

Na tento počin ze studia A24 jsem se docela těšil. Studio má totiž podle mě docela zajímavé výstupy, za něž hovoří jen namátkou skvělý horor "X", artové Aftersun, westernové Slow West, apod. I když se často na první pohled může zdát, že jsou to dost rozdílné snímky, tak hluboko uvnitř mají cosi společného. Tou společnou DNA je A24, tedy určitý filmový dojem podivnosti a specifického humoru, to vše protkané filmovými postupy typickými pro nezávislé snímky. S trochou nadsázky bych se nebál o tomto filmu prohlásit, že by se určitě líbil Agathe Christie, pokud by tedy její staromilská duše snesla pohled na líbající se ženy a na současnou hudbu "mileniálů". V zásadě by se ale - pokud film a jeho příběh obnažíme na dřeň - dalo říci, že se jedná o klasický "slasher" s relativně překvapivou pointou. Hlavní hrdinové jsou představeni trochu vágně a zprvu možná nejeden divák může mít problém s orientací u jmen a tváří, i v tom, kdo koho má/nemá rád. To první se časem zlepší, to druhé taky a právě v odhalování toho druhého je skryt nejeden filmový půvab. Už samotné zasazení je vábivé, skupinka mileniálů s nejistými vazbami a notnou dávkou pošramoceného duševního zdraví, drog, zvrhlé zábavy a do toho blížící se hurikán na osamělý dům v pustině, pěkně daleko od civilizace. Hádej, kdo je vrah tak nabízí fajn koktejl, který podle mě chytne když ne od první minuty, tak s rozvíjející se situaci určitě ano. Asi by bylo fajn zmínit, že ta samotná "slasherová" část je poněkud podivná a podle mě i o trochu slabší. To je možná záměr, ale v momentu, kdy se to celé dostalo do této roviny, mě film bavil a malinko méně než předtím. Do jisté míry se možná jedná i o jakousi svéráznou parodii na "slashery", jako byl třeba svého času Vřískot, ale není to tak okaté a přiznané, takže některého diváka to může občas nechat na pochybách. Já osobně jsem se ale u filmu bavil dost. Je ale samozřejmě dobré jej nebrat moc vážně. ()

Vabr

Wow. Tenhle rok A24 jede! Odepisuju ho z mého seznamu neoblíbených filmových studií a kdoví, třeba budu mít A24 i v oblíbených :D. Už trošku mám upřímně. Dost jsem se na tenhle cool vypadající gen Z slasher těšil a přesně to jsem dostal. Postavy jsou sympatické a odpovídají dobře na dnešní dobu (hrozně rád bych jednou v životě taky zažil takovou americkou párty). Má to přesně ten cool vibe, který jsem tak chtěl, dialogy, které se dokáží pěkně situaci vyostřit a atmosféru, která je nepříjemná, i přestože se nic extra nestalo, a pak jede a jede dál. Killy jsou dobré a pohnou ve vás. Bodies Bodies Bodies je i dost zábavné v ty pravé chvíle. Na závěr přijde super rozuzlení, které nemohlo být víc gen Z, takže dost spoko. Zasazení do nebezpečí hurikánu a stylový soundtracky přesně pasující do tohoto filmu taky potěšilo. Proč nedávám 5⭐ je za lehounkou levnost, která šla cítit (ale ta vůbec ničemu nevadila, možná dokonce působila autentičtěji) a za poslední čtvrtinu, kde film ztratí kousek atmosféry, ale jinak mě A24 znovu překvapilo! Vyhodnocení: Strašně podhodnocené, možná nepochopené ()

dudunecek

Vynikající hororová satira o současné mladé generaci. Tihle zoomeři nejsou jen strašní kreténi a měli by si zasloužit umřít. Film nádherně poukazuje na to, jak v prdeli vlastně tahle generace je, bez toho aby to z nich dělalo nutně ty nejhorší lidi. Ať už je to Davidsonova super vila, nebo Twitter a Instagram, tyhle děcka (sebe nevyjímaje) zajímá, jak se v tom splečenským a kulturním chaosu zorientovat a přežít. To, že jejich telefony slouží p0 50% stopáže jako jejich jediný zdroj světla a naděje na přežití je nejen skvělej filmařskej nápad, ale zároveň skvělá metafora. Smrt všem veteránům. Maria Bakalova je zlatíčko. 6.5/10 ()

Pepe_cz123

A24 nám přišlo s dalším,,slashrem" který nebyl teda nic moc.Od Bodies,bodies,bodies jsem očekával takovou tu nadprůměrnou hororovku se zajímavým nápadem, zajímavými postavami, a fajn scénářem. Jenže tohle se tak úplně nestalo. Postavám jsem si za tu hodinu a půl nenašel prakticky žádnej vztah. scénář má mezery a celý příběh není ani uzavřenej. takže jsem z filmu dost zklamán a musím říct že tomuto hororu dávám pouze 5 bodů z 10. ()

Mngwa

Tenhle svět už je fakt totálně v prdeli, když lidi neocení už ani pořádnou týnejdžerskou vyvražďovačku s mileniály. ()

BadassX odpad!

Film nové doby - už 100krat viděný, rutinně natočený a ne zcela pohledných herců plný,  lesbická úvodní scéna musí být, i chlupaté podpaží děvčat jako by vyjadřovalo přesně tuto éru, na kterou si musíme zvykat z rozhodnutí hlasité menšiny LGBTGHTRRHMJHZUNKNBLMNOPJZTTABUOPBH komunity. A co třeba práva zoofilů? V další dekádě bude úvodní scéna s  oslíkem…. ()

Rayen1

Měl jsem co dělat, abych to dal. Taky jsem chtěl napsat klasickou větu, že Netflix to udělal zas, ale tenhle film není od Netflixu, co jsem tak nějak zaregistroval. Film sráží hned několik ultrastupidnich věcí, každopádně pointa to rozhodně není a ta jediná se povedla. Co mě fakt sere, je skupina mladejch blbců se zlatou lžičkou v prdeli, co si prozenou koks frňákem, nutně musej točit Tik Toky, a 4% menšina tu rozhodně není menšinou. Ani jedna postava mi neprirostla k srdci, v tom smyslu, že by mě mrzelo, kdyby ji vrah sejmul. Co je ale na filmu celkem povedený, je tiziva a paranoicka atmosféra, kdy jsem čekal, až se někdo z rohem objeví s macetou, popřípadě tu bude něco paranormalniho. Scény podkresleny znepokojivou hudbou a tmavá klaustrofobie z toho, kde by kdo mohl vyskočit a někoho sejmout, a kdy ani divák neví, kdo je vlastně vrah, byla zvladnutá bravurně. Jen prostě škoda, že se film topí ve woke bažině a soustředí se primárně na to, která holka s kterou spala, a tak nějak zapomíná na to, že to má bejt hlavně slasher s vynikající pointou, kterou dal na jedničku. Tohle jsem fakt nečekal. ()

Charvy.666

Dvě hvězdy za "pointu". Člověk se modlí aby ty kravky někdo rychle oddělal za ty afektovaný řvaní a nelogičnosti a ono vlastně nic... ()

xxmurphyxx odpad!

Chlpaté pazuchy. Toto som si najviac zapamätal z tejto plytkej woke kokotiny. Chlpaté pazuchy šerednej negrice so syndrómom všetkých čiernych, obviňujúcich všetkých bielych na svete z ich posratých životov. Ale späť k filmu. Ak ma niekto slabosť na filmy, kde sa banda šeredných fetiek v postpubertálnom veku olizuje, škrieka po sebe, ojebáva a vyviňuje, olizuje, chlastá, olizuje, vedie reči o hovne, olizuje, používa módne slová tejto jeblej generácie, kde sa každý cíti utláčaný každým typu toxic, fasist, white supremacy a podobné hovná, nech si kľudne napáli plný počet. Ak niekto očakáva fajn charaktery, logiku v deji alebo chovaní postáv, katarziu na konci príbehu, príbeh, ktorý dokáže chytiť za gule a držať, nech sa na to vyserie. Myslel som, že toho vyseriem zo seba viac, ale tento hnoj si nzaslúži viac času ako som mu už teraz venoval pozretím a písaním o ňom. ()