Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

mine.slayer

Můj dešvorc je větší než tvůj.. Ne!! Můj dešvorc je větší než tvůj.. Mocný Jogurt, pročesávání pouště obrovskými hřebeny nebo absurdní rychlost a gangster Pizza na to se nezapomíná a bude to bavit vždycky. ()

avalonek

Prostě paráda.I po těch letech,co jsem to zase viděla jsem se smíchy za břicho popadala.Je to taková pakárna,že to prostě nemůže člověka nepobavit.Mel Brooks je prostě frajer a ty jeho gegy jsou luxusní.Ke každý akci má nějakou úžasnou hlášku a já ho prostě žeru.Ať Vás Schwarz provází,to vám přeje Yogurt.... ()

Pythonator

Lord Helma je kultovní záporák, velmi zlý a obklopený samýma hovádama. Parodie je to skvělá, sic má mnoho hluchých míst a není tak nabytá vtipem jako Bláznivé střely či Žhavé výstřely. Co se týče tvorby Brookse je to však společně se Žhavými sedly a Bláznivým příběhem Robina Hooda žhavé tělísko do síně těch nejlepších parodií. ()

soukyd33

Tak za prvé je potřeba to sledovat s dabingem (České televize). Existují dva dabingy, druhý je použit pro DVD a Blu Ray. Ten ale není tak vtipný. Komedie a parodie na Star Wars a další Sci-Fi filmy se povedla. Soundtrack je také super. Ve filmu není nuda a pořád se něco děje. Nejlepší jsou ale hlavně hlášky. Nejlepší hláška za mě: "Pokračujte v palbě hovada!" Kdo tu exceluje jako herec? všichni! Už od první chvíle se musíte zasmát, a to pokračuje až do konce. 😁👍 Poprvé jsem viděl na VHS a nemohl jsem se přestat smát. poznámka: Pokud je něco parodie na nějaký film, je potřeba si ty filmy shlédnout. jinak nebudete půlku věcí chápat. Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

Blady.Mery odpad!

pardon, ale tohle bylo opravdu hrozný... nejen že jsme u toho málem usnuli, ale ty vtipy jsou hluboko pod úrovní Toma a Jerryho. Klišé vedle klišé. ()

Damnsinead

Žádný zázrak. Rýpalo se hlavně do Star Wars, ale nijak zvlášť vtipně. To, že si Dark Helmet párkrát rozbije kebuli, ještě dobrou parodii nedělá. Slabší průměr. ()