Animovaný prequel původního filmu Spaceballs, který nejen osvětlí, jak prezident Scroob uchopí moc nebo proč a jak se Tmavá helma stala tmavou helmou, ale zároveň je i parodickou sondou do soudobých filmů, událostí nebo počítačových her. Některým "svým" postavám vrátili své hlasy i původní představitelé - najdeme tu hlas Mela Brookse coby Yoghurta a prezidenta Scrooba, Daphne Zunigu jako princeznu Vespu, nebo Joan Rivers jako androidku Dot-Matrix. Seriál se velké obliby nedočkal a byl po první sérii 13 dílů zastaven. (Wlashack)

Wlashack

Jakási karikatura, která chce být prequelem k původním Spaceballs a ke které se propůjčil i sám Mel Brooks. Dozvíme se tedy jak a proč se Tmavá helma stala Tmavou helmou a podobně. Bohužel se jinak jedná o pouhý slepenec gagů viděných i jinde a karikující různé soudobé filmy (Harry Potter, Terminátor ...), hry (GTA) a osobnosti. Animace je velmi jednoduchá, leč mi ke stylu serálu výborně sedí. Přijemný je návrat hlasů - samotného Mela coby Yoghurta, Daphne Zuniga jako princezny Vespy i Joan Riversové jako androidky Dot-Matrix. Scénky nejsou zrovna krystalem čirého humoru, ale ani většinou nepůsobí jako pěst na oko a dokáží aspoň donutit k pousmání. Sériál se velké obliby nedočkal a proto byl po první sérii utnut, ale mě se jako velkého milovníka jak Spaceballs tak i Star Wars celkem líbil. Nepřekvapí, neurazí. ()