Sisu

Na sklonku druhej svetovej vojny nájde osamelý zlatokop (Jorma Tommila) v divočine Laponska na severe Fínska bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením  brutálneho  dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel. Veľmi rýchlo však zistia, že sa nestretli len z obyčajným zlatokopom,ale s bývalým elitným zabijákom, ktorý stelesní všetko to čo SISU predstavuje - mýtickú "armádu jedného muža", ktorá stelesňuje formu odvahy a nepredstaviteľného odhodlania čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. (Itafilm)

Hugho

Na prvý pohľad je to pseudo-tarantinovská vy/za/bíjačka westernového typu s ľahkým sebaironickým nadhľadom a newtonovskej fyzike sa priečiacimi výkonmi hlavného hrdinu.              V skutočnosti nikto z ctených recenzentov neprišiel na to, kto/čo v skutočnosti Korpi je a z akých koreňov autorsky čerpá. Každý, kto pozná čo len základy Kulhánkovského univerza, by totiž hneď vedel, o čo ide. Vymenujem pár bodov, po ktorých už nebudete mať pochybnosti- Korpi je nesmrteľný, na svoj dôchodcovský vek nadľudsky silný, bullet a črepina proof, nikdy nič nezje ani nepije (s výnimkou krvi z krkov podrezaných náckov) a šibenica mu nevadí. Okrem toho evidentne nemá strach z výšok a je vyslovene ohňovzdorný a  nárazuvzdorný. Už je Vám jasné, kto spĺňa všetky tieto atribúty? No predsa jednoznačne UPÍR !  Podľa mňa je tento film najzakuklenejšia upírska vyvražďovačka ever. tak si to pozrite znova a už budete vedieť, na čo sa dívať. :-) ()

Flashback

Škoda, nakonec docela béčková sračka. Úvod dával naději na sice levnou, ale stylovou revenge story. Tohle vypadá jak kdyby to točili Češi. ()

leafroller

Musím říct, že jsme se hodně nasmáli. A viděli pár věcí úplně poprvé. Vybavila se mi jedna trapná komedie s Benem Stillerem. A taky Pierce Brosnan jako James Bond, který zabíjel pouhým dotykem. Nicméně myslím, že ta velká očekávání mé milované ženy nebyla zcela naplněna. Každopádně jako komix dobré, pokud to teda je podle komixu. Musí to tak být, jinak to nelze vysvětlit. 70% ()

Milo_harwey

Akční béčko z Finska, kde místní John Wick/zlatokop sólo těží zlato v Laponsku. Ustupující Němci ho chtějí a vzniká prepalenej masakr. John Wick/Tarantino styl/John Rambo = Sisu. Když po pádu letadla z 5 km výšky? Vylezl bez zranění z bahna, tak jsem se musel pousmát :) stejně jako, když se týpek sám zapálil, aby pak skočil do vody, kde jsem si dělal prdel, že jednomu skopcakovi vysaje kyslík a on to fakt udělal :D prostě přepal a tak se to musí brát. průměr ()

Salober

Zcela nevěrohodná blbost. Jediné plus, sympatický hlavní představitel. Vypnul jsem to cca po deseti minutách, když se kryje jakousi puklicí proti kulometné střelbě… ()

vonBahnhof

Mnoo, čo na to povedať? Zopár bystrých hláv tu dokonca postrehlo, že sa to podobá na Tarantina. To bude asi kapitolovaním a násilnosťami? Toto natočiť v dobe keď sa nám na kontinente odohráva skutočná vojna je niečo čo sa ešte nestalo. Je to pod-dekadentné. Začínam veriť, že si vojnu musíme zažiť teda všetci osobne. Za mňa je to B-čko. Ale otovoril by som novú kategóriu. Krypto-B-čko. Taká umelá výplňa - mentálna pufláž :) - vytesnenie - aby sa tam radšej neozývali žiadne úvahy nad realitou a aby to čvachtalo. Až sa znovu začne učiť história a začne záležať na posolstve, začnem znovu percepovať filmy. Dovtedy mám chuť vypnúť platby za NETFLIX. Namiesto čvachtania nacistických mozgov si pred spaním predstavujem skôr implóziu NETFLIXU do vyprázdnenosti a jeho skorý zánik. A to som presný opak rusofila. ()

milos.lacika

OMG!!!!! takto im dat naprdel!!!!Asi ste uz o Sisu poculi, mozno videli famozny trailer.Tak vedzte, ze ten trailer je len lahkym predkrmom.elementarne jednoduchy pribeh. banka nackov, ktori opustaju Finsko ukradne zlatokopovi jeho najdene zlato. On ho chce spat a tak ich prenasleduje a postupne zmensuje ich pocet. Ak sa da povedat... je zarputily. Nech mu spravia cokolvek, on odmieta zomriet.A tak vsetko speje k predvidatelnemu koncu.Ale to co sa deje medzitym je nasilne, aj kreativne, aj akcne.Uff... tento chlap by asi vyhral s Johnom Wickom na body...8/10 ()

Bobby_Fisch

Neskutečně ztřeštěný a přehnaný krvák, ale bavil jsem se... takové filmy alespoň vzbuzují pocit hrdosti na nezdolnou povahu národa, když už na nějakou tu krev okolo už je divák zvyklý. Pro drsňáky dobrá zábava ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD