Kto prežije - Thajsko

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2002

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Další série soutěže se přesouvá do Thajska, na ostrov Koh Tarutao, který leží v Andamanském moři. Šestnáct trosečníků je vysazeno na ostrově, kde proběhne rozdělení do dvou týmů Chuay Gahn a Sook Jai. Každý tým si vybere svoji domovskou pláž a tím zahájí svůj boj o přežití odehrávající se v období monzunových dešťů. Tato série přináší do soutěže několik nových prvků a plno zajímavých soutěží na vodě i na souši. (HawkeyeSaw)

Mr.Ripley

Nejvíc sexistická série s převážné většiny protivným castem. Markézská série byla slabá, ale narozdíl od Thajska nebyla protivná. Korunu tomu nasazuje finálová čtyřka a vítěz, kteří patří mezi to nejhorší v celé soutěži. ()

giovanni3

Slabá série od začátku do konce na které je nejhorší to, že když jsme si někoho oblíbil tak ho pomalu hned vyřadily a vše bylo velmi předpokládané a nebyl zde nějaký zvrat. A soutěžící? Nejvíce jsem přál Erin (Pohledná a uměla i hrát.) a Kenovi (Sympatický silák co makal i v táboře.) pak i tak nějak jiným, ale v Chuay Gahn jsme neměl nikoho oblíbeného a nechápu jak ten kmen mohl dojít tak daleko. Celý kmen Chuay Gahn tu sérii dle mne sráží dolů. Zajímavé zde byly maximálně tak ty logické úkoly toď vše. 2z5 ()

Opsha

Zdaleka ne tak špatná série, alespoň na to jakou má pověst. Pravda, soutěže dost často stojí za starou belu (odebírání vlajek, třídění ryb, WTF?!), k tomu je tu jeden z nejhloupějších zvratů v historii a vítěz je jasný přibližně od poloviny, ale... A to je hodně velké ALE... A tím "ale" je opravdu zábavné obsazení, za jaké můžou současné "super řady" od Samoy výše jenom závidět. Nerudný stařík-bankrotář Clay, bláznivá Jan, potroublý skejťák Robb (s dvěma B, nezapoměňte), slizký stratég s vizáží i minulostí pornoherce Brian a jeden z nejsympatičtějších lídrů kmene vůbec Jake - tolika zajímavých lidí se dnes nesejde ani za čtyři řady dohromady. Čili, tuhle řadu nesledujte kvůli soutěžím, ale kvůli lidem. Rozhodně neprohloupíte. P.S. Pokud chcete vidět opravdu špatnou řadu, zkuste Panamu, Samou nebo All-stars ()

HawkeyeSaw

Nemůžu se připojit k všeobecnému názoru, který tuto sérii označuje za nejslabší. Už samotný začátek odlišný od předchozích sérií tuto řadu rozjíždí poněkud novým způsobem a nejedná se o jedinou novinku, kterou tato řada přinese. Cesty loďkou pro pitnou vodu i na soutěže odehrávající se z velké části přímo na moři a obecně nádherné prostředí Andamanského moře dodávají této sérii jedinečnou atmosféru. Soutěže byly často zaměřené určitými způsoby do místního orientálního stylu a setkávání se s místní kulturou ke konci série bylo také perfektní. Pravda je, že leckteří soutěžící byly skutečně pro pořad slabí, ale zdaleka to neplatilo o všech a souboj dvou věkových skupin měl také něco do sebe. Celkově hodnotím jako jednu z nejlepších sérií. ()

Stanley619

Asi nejhorší série, co jsem zatím viděl. Většina hráčů byla nesympatická a nezajímavá. Pořád nemůžu zapomenout na tu trapnou, dětinskou scénu, kterou předvedla Ghandia. Oblíbenci: Ted. Neoblíbenci: Blbeček Robb. Spokojenost s vítězem série: NE. 52% ()

chelsea17

Možná už chápu tak nízké hodnocení téhle řady. Nemám to dokoukané, ted zbývá posledních 5, ale poprvé nemám člověka, kterému bych fandil. Nikdo mi tak sympatický není, abych mu to přál s jistotou. V Markézách to šlo, ale tady ne. Soutěže jsou zajímavý jako vždycky, žádnej stereotyp není. Asi je to v hráčích, málo hádek, spojenectví, opravdového přátelství? Nevím. Nakonec se to těžko i hodnotí. ()

cyphercz

Přijde mi, že 90% diváků fandilo Sook Jai, jinak si neumím nízký hodnocení Thajska vysvětlit... pro mě skvělý vodní soutěže, zajímavý osobnosti, jeden z nejlepších vítězů za 27 řad... parádní Survivor! ()

Yarwen

Nešťastný výběr účastníků - ke konci už to je jeden mizera vedle druhého, se skvělým umem bodání nožů do zad spoluhráčů. Nejvíc mě jitří ty velkohubé kecy, že tato hra je přece o lhaní a podvádění, že tu jde o milión a nelze to srovnávat s chováním v běžném životě - právě naopak! Až jim někdo v "běžném životě" nabídne milión, budou pro jeho získání lhát, podvádět a zrazovat všechny kolem sebe stejně jako to dělali ve hře. ()

Vabr

Rozhodně se nejedná o nejhorší sérii, a ani zde nedošlo k žádnému výraznému zhoršení, jak ostatní komentující píšou. Já sleduju Kdo přežije postupně a zatím jsou podle mě nejhorší Markézy, ale ne o moc. Absolutně jsem si nevšiml žádného zhoršení z hlediska výzev samotných, ty mi přišly možná i lepší než v předchozí sérii (především se mi zamlouvala ta s tím vězením). Soutěžící jsou ale ovšem o něco horší než v předchozích sériích, ale opět nevidím v tom žádné velké mínus. Horší jsou hlavně proto, že jich není moc sympatických, ale na druhou stranu ani nesympatických. Co bych tedy nikdy v Kdo přežije nečekal, že tu dojde na příběh o znásilnění 😊😈👌. Proslov poroty je tady nejlepší ze všech sérií, protože tu nedojde na žádné přihlouplé dotazy jako: ,,Jaké 4 vlastnosti tě sem dostaly?" a ,,Řekni číslo od 1 - 10." 😗 Možná je to na konci trochu až moc toxic, ale pořád lepší než již zmiňované pitomé dotazy. Vyhrálo sice menší zlo, ale spokojenej nejsem (brácha je). Měl/a štěstí, že ostatní byli moc hloupí/blbí na to něco vymyslet. OBLÍBENÉ POSTAVY: 1. SHII-ANN 2. (vcelku) STEPHANIE 3. (vcelku) BRIAN. NEOBLÍBENÉ POSTAVY: 1. ROBB (Typickej machýrek, kterej svede tak akorát 💩, přesto si ale hraje na drsnýho 💪, aby se pak se modlil k Bohu, jak kdyby byl totálně nevinej, a říkal ostatním, jak jsou to boží lidi. Jeho vysazenost proti jednomu ze spoluhráčů byla více než očividná. A abych mu tam ukazoval ruce a nechal se jím urážet a nechal si žrát banány, to bych se mu na to mohl fakt vys*at.) 2. PENNY (manipulativní mrcha, hezky řečeno 😉) VYHODNOCENÍ: ČLOVĚK BY SI MYSLEL, ŽE SKEJT A GOLFOVÉ HOLE BUDOU NA OSTROVĚ K NIČEMU, A MYSLEL BY SI TO SPRÁVNĚ! ()

Dienzenhofer

Stephanie pěkná holka, ale extrémně mrzutá, takže to jí stálo krk. Robb zloděj banánů, horká hlava a docela pobavil svojí demencí, ale potkat bych se s ním nechtěl. Shii Ann asi jeden z nejdementnějších tahů všech dob, hlavně nechápu čím si zasloužila být v All Stars. Erin velký kozy, všechno co si pamatuju. Ken hlavní rival zloděje banánu, taky nechápu proč mu tleskali , když řekl že je policista, jakože to je nějaké úctyhodné povolání. Penny spekulátorka a příživník, bylo jasné že  zradí svůj kmen, proto nechápu proč šla Erin a ne Penny, celkově Suuk Jai banda dementů. Jake asi jeden z nejhorších vůdců, pro mě nepochopitelně nejpopulárnější účastník sezony, nikdy jsem nechápal jeho logiku a taky jeho protěžování Penny. Ted hašteřivý, agresivní a ublížený, hlavně teda v porotě, kde extrémně záviděl Brianovi a Clayovi, nedokázal přiznat chybu, ale byl aspoň docela pracovitý. Helen agresivní mariňačka, která byla docela sympatická a člověk jí sem tam fandil, však iluze se rozplynula, když byla v porotě, víc ublížený projev jsem neviděl, i v Reunionu byla napružená a ublížená, že se někdo nedokáže přes svoje ego přenést po 6 měsících, tak potěš koště. Jan zmatená, chodila po ostrově jakoby měla otřes mozku, však vydržela hodně dlouho, ale byla spíše jako příživník, co je nejhorší, že kdyby byla ve finále, tak by to pravděpodobně vyhrála. Clay lenoch a nemakačenko, však někteří lidé mají automaticky v hlavě, jakmile vlastníš restauraci, tak máš miliony viz. Helen a Ted, takže být tam s těmahle kokotama, tak se na práci, taky vyseru. Brian, jeden z nejlepších a nejkomplexnějších vítězů a ať si porata říká co chce a jeho osobnost je taková jaká je, však rozhodně sympatičtější než Parvati nebo Todd. TOP150: Brian, Shii-Ann, Helen ()

Moly

Nu, nějaká série přeci musí být nejhorší. Tady ovšem máme jednoznačného vítěze. Kdepak, ne, ne, ne, tady se toho opravdu mnoho nepovedlo. Casting je nezajímavý a často spíše odpuzující (z některých hráčů se mi vysloveně zvedá žaludek, a že jich není málo). Lokace nezajímavá a snadno zaměnitelná za jakýkoliv jiný ostrov s džunglí. Co se twistů ze strany produkce týče, našlo by se pár světlejších bodů - první nabídka vzbouření se, "sloučení". První však vyšel naprázdno a druhý pohřbil jedinou šanci na zajímavý vývoj. Alespoň FTC stála z to, když už nic jiného (škoda jen, že dopadla tak, jak dopadla - ač to bylo těsné!). Oblíbenci: Shii - Ann, Helen (pro pár vtipných hlášek), Clay, (jindy bych ho nesnášela, ale tady se stal jednooký králem mezi slepými). Prudiči: Ghandia, Ted, Jan, Robb, Jed a vlastně skoro všichni ostatní. UPDATE: V přítomnosti San Juan Del Sur budiž Thajsko omilostněno, neb pořad dosáhl svého nového dna. ()

Rawar

Nebyl to úplný propadák, ale vyloženě tomu chyběla šťáva. Docela legrajda byla akorát s černou mambou a přebornicí ve vrhu kamenem na krátkou vzdálenost, sledovat pokroucenou mentalitu té osoby bylo docela naučné. Jinak cast se opravdu moc nepovedl, měli jsme tady nepříliš sympatickou stařenku, obrýleného vidláka s ustrašeným výrazem a žádným osobním názorem, slizkého prodavače ojetin a ojetinu samotnou se silikonovýma kozama. Pěkná Penny byla bohužel až příliš přeslazená než aby se jí dalo fandit a ostatní aktéři nestáli za řeč. Takže dokoukáním jsem akorát doplnil vzdělání ohledně Survivora. A vítěz ??? Nepřekvapil, nenadchnul ()

Trixinka

SPOILERY........Celkově velice nudná série. Od tragického castingu po nesympatického vítěze. Z kmenů jsem měla raději Chuay Gahn, v Sook Jai mě neoslovil nikdo. Největší momenty této série - aféra kolem Ghandie a Teda, hloupé brzké taktizování Shii-Ann. Oblíbenci - Ted, Helen a Jan ()

snebka

Opravdu průměrná série určitě nejslabší z prvních pěti. Téměř žádné zvraty a možná až překvapivé snadná jízda podle mě slabšího z kmenů. Nechápu jak se mohl do finálové trojice dostat Clay a Jan *** 65/100 ()

WolfIssen

Během celé soutěže mě fakt ani trochu nenapadalo, kdo by mohl vyhrát. Soutěžící nejsou příliš výrazní, možná jen skejťák Robb, za povšimnutí stojí pěkné holky Stephanie, Tanya a Erin :-) Oblíbený soutěžící asi Jake a trochu Bryan, ikdyž některé jeho názory jsou jak z doby před 200 lety, např., že ženy patří jen do kuchyně a k úklidu... Nejprotivnější xichty v dosavadních sériích: Clay + Penny + Ghandia. ()

PlysovyMacko

Slabsia seria, nebolo moc komu fandit, ziadne podrazy ani prekvapenia. Cudujem sa, ze sa Clay a Jan dostali na koniec - starsi ludia su na odstrel hned na prvej kmenovke. Zaujimavy moment nastal ked oba kmene zili spolu na jednej plazi bez toho aby boli zluceni alebo hadka o udajnom sexualnom obtazovani. ()