Kto prežije - Čína

(séria)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiálny text distribútora)

vorry

Oblíbený hráč: James - ta jeho síla (není divu, vždyť je hrobař) a také byl hodně platným hráčem pro celý svůj kmen, řekl bych, že byl i vůdcem. Ale to proč nakonec vypadl to byla vážně smůla - ti co to viděli pochopili :)) ()

J*A*M*A*L

Má premiéra u Survivoru a zpočátku má nejmilejší série, nakonec je u mě v oblíbenosti překonalo Fidži a to bez problémů.Docela mě překvapil začátek série, nebo alespoň první čtyři díly to mě fakt překvapilo.Survivor jsem vlastně začal sledovat tak že zrovna v bedně nic nedávali a přepnul jsem to zrovna na Cool kde běželo toto a vypadalo to fakt zajímavě.Můj oblíbený kmen: Fei lung nebo jak se to píše, Mí oblíbenci: James, Aaron, Amanda, Jean-Robert.///Hodnocení:100%/// ()

Yokolobuna

Když vypadl !SPOILER ALERT! blablaJamesblabla !SPOILER ALERT! tak jsem se začal kvalitně nudit... no a tak to šlo až do konce. Oblíbení soutěžící: JAMES!, Jean Pupek, Amanda; Neoblíbení soutěžící: Cortney, Todd ()

Lucillle

Čína jako prostředí se mi moc nelíbila, mám ráda série u moře.. Hodně vtipný bylo hledání imunity a posléze přesvědčená Jamie s destičkou, co našla pohozenou na zemi :) Rozhodně největší nesympaťačka pro mně byla Courtney, naprosto nesnesitelná a neschopná. Ve finále bych fandila Amandě, ale uznávám, že mormonský homosexuální steward byl přesvědčivej a vítezství si vokecal bravurně. James byl super. Ale celkově pro mě Čína patří mezi slabší série, mám oblíbenější. ()

lardko

Tohle o Číně mě přišlo nejlepší a nejzajímavější. Hned od začátku mě to zaujalo a našel jsem si favorita. Skvělý úkoly , každej díl mě přišel skvělej . ()

Yarwen

Jeden z těch slabších dílů Survivora. Nechápu ale jednu věc: neustálé rozmazávání částí těl soutěžících. Neřeknu, pokud je někdo nahý, ale v záplavě dnešní brutality, kterou je mnohdy na obrazovkách vidět, je rozmazání pěkného Amandina zadku v plavkách od producenta neskutečně pokrytecké. Takže jedna hvězda dolů. ()

misa_laska

Tak po několika dílech už můžu říct, koho nemám ráda a kdo mi není sympatický. Je to anorektička Courtney (asi jako jediná netrpěla hladem), Jaime a P.G. - po díle kdy se domluvily na sabotování výzvy o imunitu, aby vyřadily Aarona nebo Jamese - si to u mě taky totálně podělaly. Jean Robert je svým způsobem zajímavý a doufám, že ho jen tak nevyřadí. Todd je až moc vychytralý a mé sympatie si svým vystupováním opravdu nezískal. "Kuchařka", která jen háže jídlo z mrazáku do mikrovlnky je také divná. Sympatičtí hráči: hrobař James a zatím Amanda. Takže zatím průměr. ()

longercz

Čína má pro mě speciální význam, protože právě 15. série mě přivedla v roce 2011 zpět k Survivoru, po tom co jsem kolem roku 2001 nebo 2002 viděl na Nově první 3 série. Navíc je to jedna z nejlepších sérií bez navrátilců s možná nejlepším castingem ve smyslu toho, že snad úplně všichni lidé co se téhle série zúčastnili, byli dobře zapamatovatelní a už od začátku se v podstatě vůbec nepletli, což se mi nestalo ani u Cookových nebo Perlových ostrovů nebo v Samoi. Navíc má pro mě velký význam místo natáčení a tohle bylo součástí úžasné série celosvětového kolotoče krásných lokací, která bohužel skončila v 19. řadě. Takže mimo úžasnou hru je zde i nádherná Čína a její kultura propletená od začátku až do konce. ()

pouler

A tohle je velice povedená serie. Zvraty, taktika i krásné prostředí. Natáčelo se v Číně a bylo to poprvé, kdy nějaká americká produkce natočila celý televizní seriál (v tomto případě soutěž) na území této komunistické mocnosti. ()

Dienzenhofer

Fakt ne, kde na takový kokoty chodí??? Todd je pěkný had... Amanda ani nemluvím, typická svině pro kterou lidi jsou jenom služby, ale v dnešní době jsou takové svině populární a lidi jako James a Rupert jsou linčováni za to jaký jsou autentičtí a skuteční, falešná píča je asi lepší no.... Courtney byla po celou dobu velmi nesympatická, však na konci ukázala charakter a byla z té trojky nejsympatičtější..... PG je otřesný člověk, který je nesmyslně populární, jenom její hlas ve mě vyvolává tlak. Erik typický patolízal, který bude lézt všem do prdele aby se zachránil, opravdu příšerná vlastnost. Ještě mne překvapuje že někdo neměl rád pana Kuře, doslova ten týpek tam byl jeden díl a sotva něco řekl, tak jak do prdele může si na základě toho vytvoři názor a upřímně si myslím že člověk z takovýmto názorem je trochu jednouší. Jamie se hrabe v cizích věcech, i tak je populární, komukoliv byla sympatická, tak je u mě podprůměrná existence.  TOP 150: Amanda, James, Courtney, Todd, PG ()

Tyna31

SPOILER Takže to, že vyhraje Todd by mě ani ve snu nenapadlo. Ke konci hry jsem si byla jistá, že to vyhraje Amanda, ale už jen kvůli jejím smutným xichtíkům ve finále bych jí ten hlas snad také nedala. ()