Kto prežije - Afrika

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2001

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Kim Johnson, Ethan Zohn, Jessie Camacho

Americká soutěž Survivor (Kdo přežije) pokračuje již třetím dílem. Tentokrát si na soutěžící připravila zatím nejtěžší prostředí - africkou poušť. 16 trosečníku je rozděleno do dvou kmenů, které spolu po měsíc budou zápasit o jídlo, vodu a hlavně o tzv. "imunitu". V tomto díle série se také poprvé změní zaběhlé pravidlo o výměně soutěžících do druhého kmene. Po vyřazení 6 nejslabších, se oba kmeny spojí do jednoho, v kterém bude už každý sám za sebe a bude se snažit vyhrát milion dolarů. (Zeck)

Sammy.Boy

Ze začátku jsem se po skvělé Austrálii nemohl nějak zakoukat, otravovali mě tam snad všichni. Navíc dělení v kmeni Sambuřanů na mladé a staré mi přišlo totálně mimo mísu. Ale pak se to kolem pátého dílu zlomilo, soutěž začala mít ty správné grády a já byl dějem doslova pohlcen. Vcelku živočišný výlet na africké safari, kde reálné nebezpečí číhá na každém kroku. Finálová dvojka opět skvělá, stejně jako samotný vítěz. ()

Djkoma

Tak jako první série, byla jednoznačně nejlepší. Druhá a třetí a postupně další jsou jen stále to samé zabalené v něčem novějšim. Možná je to škoda, ale přesto se na to stále dá dobře koukat. ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery Afrika byla první slabší řada, první (menší) černý puntík historie Survivora. Příliš kruté životní podmínky (věčná dehydratace) poměrně výrazně komplikovaly strategickou hru a vytváření zajímavých vztahů, navíc tu prvně nastal divácky nepopulární twist prohození kmenů. Přesto zpětně ve výsledku Afrika není nijak tragická a stojí za zhlédnutí. Vítěz: 3* - sympaťák s fajn sociální hrou, ale nudnější a s velkou mírou štěstí Oblíbenci: Teresa Cooper (první pořádný underdog), Lex van den Berghe (psychopatický mastermind) ()

Oskar

Tvůrci nejsledovanější tv show na světě nelení a vymýšlejí stále nové zápletky - tentokrát pro soutěžící připravili nečekanou bombu, která rozbije všechna spojenectví..... ()

Zeck

Ano trojka je slabší, ale proč? Moc rychle upečené po skvělé Austrálii? Nebo zde zkrátka nejsou tak zajímavé osobnosti, jako v Ogakoru ve dvojce? Krajina je drsná, podmínky strašné, ale přesto máte dojem, že to zase tak hrozné nebude. Velice mě bavil kmen (už si nevzpomenu na název), v kterém se řešily generační problémy a Silas všem těm vypočítavým dědulům vytřel zrak. :) /// Pokud někdo chce sledovat další sérii a nemít zkažený zážitek, nečíst komentář Zdeňky!! /// ()

Djoker

Spoilery. Třetí série je ve stínu skvělé Austrálie a tím pádem se na ni i jednodušeji plive, ale rozhodně bych ji nezatracoval. Zajímavé prostředí africké buše je oku lahodící, musím však zdůraznit, že právě ono může za to, že soutěže byly opravdu nudné. Strategie hráčů mohli být rozehrány do zajímavějších rovin, ale nestalo se, protože twist, který měl původně být největším tahákem, jasně rozdal karty a jedna strana šla do kytek. Dost mě tedy zaráží, že se tento styl zvratu praktikuje i v dalších sériích. Pánské trio kmene Boran tak mělo celou hru pevně v rukou, i když paranoia zapracovala a oni si mysleli pravý opak. Pro mě je série výjimečná hlavně proto, že vyhrál můj favorit a dokázal, že to jde i bez lhaní. Dále mě hodně bavil farmář Tom a jeho sexy kámoška Kim Powers. Favorit: Ethan, Oblíbenci: Kim P., Tom, Lex. ()

Rogue

první výrazný vodní problém, trable s Generation X, dostatek obskurního castu - spirituální píča matka afrika, Frank I would never Garrison, Clarence warpaint Black, místy bezva buranské brutální soutěže, luxury paroží, Lex je sexy, Brandon, Ethan ()

MMR

Tahle řada je pro mě jednou z nejoblíbenějších. Drsné podmínky, skvělé soutěže a hlavně jsem byl spokojen s vítězem, jemuž jsme fandil od prvního dílu, jakmile se představil. ()

Hrabka

Z prvních sedmi sérií stojí tato někde mezi výtečnou Austrálií, Amazonií a Perlovými ostrovy a nejslabšímí sériemi vůbec - Thajskem a Markézami. Hra jako taková příliš záživná není, nicméně různorodá individua tomu dodávají na zajímavosti. Navíc prostředí africké savany s africkými zvířaty, mezi kterými soutěžící přežívají, tomu také zvedají laťku. Final Four a celkový vítěz je oproti následující markézské sérii jako nebe a dudy, za což palec nahoru. Výborně pobavil především chovatel koz - skvělé představení Velký Tome. ()

juta

Další výborná řada. Afrika je nádherná země a chtěl bych zažít stejný zážitek jako samotní soutěžící. Nejoblíbenější hráči: Lex, Ethan. Lexe jsem si oblíbil hned na začátku. Vyzařovalo z něj charisma a prostě mi byl sympatický. I když se mi v půli hry moc nelíbilo jak řešil tu jednu věc, tak přesto ho obdivuju. Uměl tu hru hrát hodně dobře. Ethan byl takový tichý a bral všechno v klidu a podle mě hrál čestně. Byl jeden z nejsilnějších hráčů společně s Lexem. Nejbláznivější hráč: Lindsey. Kelly se nakonec taky ukázala jako dobře šáhlá. S vítězem jsem spokojen. ()

ajuska

Naprosto skvělá reality show. Soutěžících v této řadě mi bylo obvzlášť líto, protože podmínky v africké poušti byly bezesporu ještě mnohem horší než předchozí Jihočínské moře a Austrálie (tam se alespoň nemuselo chodit pro vodu kilometry vyprahlou pouští přičemž se ještě navíc jedná o vodu ne zrovna valné kvality). ()

Paldini

Jedna z nejúčinnějších aliancí v dějinách, hodný chlapec Ethan, zabiják Lex a vidlácký poloblb a ještě ne úplný idiot Tom. A nebýt jednoho debilního twistu kdoví, jak by hra dopadla, kdyby tam zůstal superhajzl Silas. ()

Rosaviva

Trošku slabší řada, než Austrálie, ale přesto se na Survivora vždycky těsím. Opravdu drsné podmínky, musím říct, že bych tam snad ani nezamhouřila oči, kdybych věděla, že na druhé straně ohrady je lev, který se kdykoliv může dostat dovnitř. 4* navíc vyhrál můj oblíbenec, takže si nemám proč stěžovat. ()

Deimos

POZOR možné SPOILERY***Celkem 70%***TV/// Soutěžící 6/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: jednoznačně vynikne krásné africké prostředí a místní fauna, pro mě trochu nostalgie, protože tato epizoda byla před deseti lety mojí první, vítěz Ethan Zohn a pár záběrů, které jsem si pamatoval již z dřívejška (Clarence a jeho fazole, prohození členů, Ethan mezi dětmi) MÍNUS: po druhém shlédnutí a s odstupem deseti let musím uznat, že se skutečně jedná o jednu z nejslabších a nejméně zajímavých řad, vlastně mě to občas i nudilo a to je co říct, oblíbených postav jsem tu taky moc nenašel./// Shrnutí: Bez vody, tak by se dala charakterizovat tahle řada. Soutěžící s ní mají největší problém a nejhůře si ji obstarávají, bohužel (a pochopitelně) se tu musíme obejít i bez vodních soutěží a je to poznat. Alespoň že můj favorit vyhrál./// PS: Nostalgie je potvora, původně jsem této řadě dal 5 hvězdiček. ()

Allien.9

Oblíbenci: Ethan. Vítězství: Přeji. Upřímně, znám daleko lepší řady "Kdo přežije", ale také daleko lepší. Ohvězdičkovat je v tomto případě trošku těžší, ale řekněme průměr.;-) ()

Frajer42

No jo, v roce 2001 byli lidé podstatně blbější, takže Afrika za moc nestojí. Jeden debilnější soutěžící než druhý a druhý blbější než třetí, a tak to pokračovalo. Nebylo tedy komu fandit. Sice jsem stihnul zhlédnout pouze přibližně druhou polovinu, ale nelituji toho ani v nejmenším. Novější survivory mám mnohem raději. Tohle byla nepěkná nuda. Prosím, nezlobte se na mě. 1* ()

SOLOM.

Jedna z těch slabších serií, především díky ne zrovna líbeznému prostředí. Jinak ovšem nemám žádné další negativa, protože pokaždé tu jsou jiní soutěžící, jiné souteže a především Brandon byl.......( zdrojem zábavy) ()