Neymar: Dokonalý chaos

• USA Neymar: The Perfect Chaos (viac)
Dokumentárny / Športový
USA / Brazília, 2022, 2 h 45 min (Minutáž: 51–61 min)

Fanoušci po celém světě ho zbožňují, kritici ho zase nemůžou vystát. Neymar promluví o strastech i slastech svého osobního života i úžasné fotbalové kariéry. (Netflix)

becki_tu

Názor na Neymara nezměním, ale v mnohém ho asi chápu. Ať už jde o vliv otce a "jeho" agentury, motivaci k jednotlivým přestupům a případným návratům, vztah k fanouškům nebo umění si užívat života plnými doušky. Minisérie se naštěstí z hlediska objektivity nevyhýbá ani stinným stránkám a momentům Neymarovy kariéry, jakými jsou například již legendární simulování nebo aféry spojené s jeho bujarým stylem života. Pokud však díky němu našly (nejen) brazilské děti motivaci v životě nebo sportu něco dokázat, potom pokorně smekám klobouk i já. ()

*CARNIFEX*

O mimoriadne nadanom “džonglérovi” z Brazílie, ktorý po hrôzostrašnom rozhodnutí prejsť do PSG (ale áno (!), skrz “lóve”), nikdy neprekročí svoj tieň, aby dosiahol to, prečo z Barcelony odišiel (ale áno (!), kvôli Lajošovi). Každopádne, klobúk dolu, ako sa vie henten chlapec vysporiadať s tlakom. Ja osobne ho mám rád, i keď dokument ako taký, už nemal odvahu ukázať jeho inú, ešte viac odvrátenú stránku, pre ktorú PSG opustil Tuchel. Myslím, že sú teraz z toho podpriemerného Pochetina (oproti Tuchelovi), všetci “nadšení”. I keď uznať musím, že viesť už dnes čisto po ihrisku kráčajúceho Messiho, egoistického Mbappeho, či túto brazílsku modelku v kopačkách, nie je žiadna sranda. ()

Enšpígl

Neymara vždy budu chtít do týmu na playku ve FiFA, ale nikdy bych ho nechtěl do reálnýho klubu. Proč ? On určitě umí, technicky i zakončovat, ale problém je jeho povaha. Dokument o třech dílech, začátky, Barccelona a PSG a samozřejmě se všema dílama protíná Brazílie. V dokumentu jsou Neyovi spoluhráči - krátce a málo a Neyův táta - často a dlouho a prostor dostávají i fans PSG. Není to naštěstí úplně oslavný dokument, Ney komentuje i ty průserovější části, tedy třeba když nebyl zrovna miláček ochozů v PSG nebo Brazílii. Osobně hodnotím jeho přestup do PSG jako krok zpět a přijde mě, že z něj zmizel hlad, ostatně ten mizí v PSG leckomu, že Leo ? Nejhezčí moment dokumentu je jednoznačně, když si jde Neymar zahrát se svým synem na plac před barák fotbálek, jako kdysi sám začínal. ()

Motinski

Dôležité momenty spracované pútavo, prehľadne, dĺžka je oprimálna (ajkeď tu máme tri časti) a dokument sa snaží vyhýbať nudným pasážam. Neymar ako človek s búrlivou povahou nie je vykreslený ako bezchybný, toho som sa bál najviac, no našťastie je nám ukázanych aj veľa kritických vlastnosti. Ak ste futbalový fanúšik, smelo do toho. ()

celticek

Takže. Nemám rád fotbalovou Brazílii a nemám rád Neymara. Fotbalový um stranou - bezpředmětné. Přestup do totálně nesympatického PSG (založen 1970 - to hovoří samo za sebe, myslím:) byla z mého pohledu chyba. I když - o Messim byste taky řekli, že z Barcy v životě neodejde. To je ale jiný příběh. Každopádně se mi nejvíce líbily Neymarovy prohry:) Jak ve finále Ligy mistrů (jejíž ročník byl také dost podivný bez odvet), tak semifinále na MS s Německem - 1:7 NÁDHERA. Co dál dodat k fans žabožroutů - jeden den ty hajzle a druhý den jsi nejlepší. Mrdky. Tatínek s maminkou se také povedli. Založili firmu o 200 lidech a vesele synáčka dojí. A pak že mu "firmu" předají. No, být zaměstnancem, tak už se dívám po paleťáku u jiného zaměstnavatele. Zkrátka - vůbec mě to nepřesvědčilo, že je Neymar nějaký filantrop. Ale vztah s tím malým nemehlem, které si uklohnil ještě v Brazílii má hezký, to je fakt. ()