Nový pôvodný 10-dielny dramatický seriál Priznanie je voľným pokračovaním mimoriadne úspešného seriálu Hniezdo, vysielaného RTVS začiatkom roku 2020. Jeho hlavné postavy končili v nádeji, že po všetkých dramatických udalostiach sa ich život a vzťahy usporiadajú. No či sa tieto nádeje aj skutočne naplnia, ostalo otvorené. Problematická minulosť striehne na príležitosť znova preveriť väzby spoločenské, rodinné aj priateľské. A dezilúzie, aj subjektívne emócie môžu byť až tragicky deštrukčné. Popri už divákom známej rodine Važanovcov, ktorá si v pokračovaní ich osudov bude musieť prejsť novou osobnou drámou, vstupujú do seriálu Priznanie nové postavy, ktoré prinášajú, ako to v pôvodných seriáloch RTVS býva dobrým zvykom, aj zaujímavú spoločenskú tému. V Priznaní  je to problém masovej imigrácie, snaha utečencov z ohrozených zemí etablovať sa v novom prostredí s nádejou na nový život. Je to ťažká skúška ľudskej solidarity v zápase s prejavmi intolerancie. Príbeh Kristíny a Michala Važanovcov, prepojený s osudom Sýrčanky Lejly, má spoločný leitmotív – rodičovstvo. Lebo láska k dieťaťu a obete v jej mene je tým najprirodzenejším ľudským citom, bez ohľadu na rozdiely zemepisné, náboženské, sociálne. (RTVS)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (2)

Priznanie (2022)

Druhá řada celkem úspěšného slovenského seriálu Hnízdo (2020), který s ním nemá moc co společného. Pel mel několika dějových tematicky pestrých linek různé kvality, které se v posledním díle spojí: 1) Rodina Važanových a jejich polomanželské děcko - nijaká záležitost, 2) Muslimská imigrantka s děckem - nápad to dejme tomu mělo, ale sklouzávalo to ke sluníčkářskému klišé 3) Parta mladých nacionalistů - vyloženě hloupě nevěrohodně provedené 4) zkorumpovaný policajt - nadějné, ale nevyužité 5) lesbické duo - zbytečnost roku, která s ničím nesouvisela  6) drama a romantika z autobazaru - the best of co mne bavilo, jednak scénáristicky a obsazením nových neokoukaných tváří, přičemž vystřelená kometa kráska Martina Zábranská, která se po debutu princezny ve Šťastném smolařovi  (2012)  na deset let ztratila a tento rok si dělá kolečko snad po všech slovenských seriálech. Konečný dojem je, že technicky to je nadprůměrný seriál mezi slovenskou tvorbou, ale na první řadu to nemá. Dvě hvězdy i za ten titulní song, u kterého jsem si myslel, že se jede čtvrtá řada Narcosu (2015). ()

Episode 1 (2022) (E01)

RTVS vsadila na pokračování nadprůměrného Hnízda (2020) , a první díl je tedy hodně ze široka jen seznamovací pomalý rozjezd. Ale potenciál to má. Hlavně jsem si ale všiml, že za posledních deset dní je to čtvrtá premiéra českého nebo slovenského tv útvaru, kde se objevuje Jana Kvantiková, tentokrát podruhé v posledních deseti dnech jako lesbička, která po princezně má tentokrát vztah se sociální pracovnicí v podání mé oblíbení Rebeky Polákové. ()