Nový pôvodný 10-dielny dramatický seriál Priznanie je voľným pokračovaním mimoriadne úspešného seriálu Hniezdo, vysielaného RTVS začiatkom roku 2020. Jeho hlavné postavy končili v nádeji, že po všetkých dramatických udalostiach sa ich život a vzťahy usporiadajú. No či sa tieto nádeje aj skutočne naplnia, ostalo otvorené. Problematická minulosť striehne na príležitosť znova preveriť väzby spoločenské, rodinné aj priateľské. A dezilúzie, aj subjektívne emócie môžu byť až tragicky deštrukčné. Popri už divákom známej rodine Važanovcov, ktorá si v pokračovaní ich osudov bude musieť prejsť novou osobnou drámou, vstupujú do seriálu Priznanie nové postavy, ktoré prinášajú, ako to v pôvodných seriáloch RTVS býva dobrým zvykom, aj zaujímavú spoločenskú tému. V Priznaní  je to problém masovej imigrácie, snaha utečencov z ohrozených zemí etablovať sa v novom prostredí s nádejou na nový život. Je to ťažká skúška ľudskej solidarity v zápase s prejavmi intolerancie. Príbeh Kristíny a Michala Važanovcov, prepojený s osudom Sýrčanky Lejly, má spoločný leitmotív – rodičovstvo. Lebo láska k dieťaťu a obete v jej mene je tým najprirodzenejším ľudským citom, bez ohľadu na rozdiely zemepisné, náboženské, sociálne. (RTVS)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (11)

Priznanie (2022)

Tam kde Hnízdo nabídlo zajímavý příběh a propracovaný scénář, tak tady se topíme v klišé Brazilské telenovely, kdy se tvůrci snaží co největším možným způsobem vše dramatizovat, a hnát do extrémů a propojovat tak velmi nepravděpodobné příběhy do jednoho celku. Asi tak od čtvrtého dílu jsou karty jasně rozdané, a v podstatě se čeká jen na finále, jak to dopadne, a podle očekávání, to dopadne všechno dobře, šťastný konec, všichni si padnou do náručí, vše je odpuštěno...Naroubování na Hnízdo působí dost uměle a zbytečně, a je to viditelně jen marketingový tah. Nastavovaná kaše, nic víc...Pár slušných hereckých výkonů to bohužel nezachrání. ()

Episode 1 (2022) (E01)

Hnízdo u nás doma vcelku zabodovalo, takže jsme se rozhodli i ke sledování pokračování tohoto seriálu. A právě naroubování na Hnízdo mi zatím příjde jako největší problém. Ta návaznost na některé původní postavy je z části opravdu dost umělá, a je vidět, že to tvůrci používají hlavně jako pojítko s původním seriálem, ale příběhy už chtějí vyprávět jiné. Radši měli udělat komplet nové postavy, a ne tam nuceně rvát postavy z dřívějška. Ty nové linky určitě mají potenciál, uvidíme, kam se to rozvine. ()

Episode 2 (2022) (E02)

Tak ta určitá tendečnost v tom vidět je, to je jasné, ale Angelica Sbouli opravdu válí, a její postava je velmi sympatická, a nevidim to v zas nějaké přehrnané moralizování nebo tak něco, jak kritizují někteří jiní. Dá se čekat, že se bude celá série odehrávat v podobném duchu, tak snad to nepřekočí nějakou únosnou mez, a nespadne to do přehnané agitky. ()

Episode 3 (2022) (E03)

Některé postavy a jejich dobrácké chování by člověk fakt pohledal, ale co už no, ale zas to vypadá, že utečenkyně nebude tak svatá, jak se zdala, a že vlastně ta původní matka je už dost možná po smrti... Vypadá to, že po třech dílech máme jasně nastavené vztahy, že kdo s kým potenciálně bude spát, chodit, zahýbat... ()

Episode 4 (2022) (E04)

Spíš jen takový ujišťovací díl. Všechny teorie z minula se potvrdili, zatím žádné větší překvápko. Chtělo by to nějaký větší zvrat. ()

Episode 5 (2022) (E05)

Vesměs už jen asi zbývá, aby se všechny linky propojily, a mohli se tím pádem i vyřešit. Všechno je to rozjeté dost přímočaře, tak jsem zvědavý, jestli nás ještě něčím tvůrci překvapí, jelikož zatím se nevytasily zrovna s velkými tvůrčími zvraty. Ta vězeňská linka je tam zatim taková navíc, tak tam by to chtělo nějak nakopnout. A naci banda spratků působí spíš dost komicky, asi jako videa od Dělnické mládeže na FB... ()

Episode 6 (2022) (E06)

Dětskej gang je čím dál tím větší parodie. Hlavně pokérovaná lysá palice je teda něco...Ještě mě taky začíná bavit to, že Omar je zázračně při každém telefonu furt v té samé místnosti, držící ruku s telefonem v úplně stejném úhlu a směru...Závěr mě teda překvapil, a může konečně rozhýbat děj, ačkoliv zatim mi nepříjde na rozum žádné logické vysvětlení, jak se tam Marta dostala. ()

Episode 7 (2022) (E07)

Marta to zas o něco nakopla, to ne že ne...Jen ta její historka bude asi ve skutečnosti dost pofidérní, nu uvidíme. I kinder gang se konečně odhodlal k nějakému činu, ačkoliv zapálení šátku je věcí vskutku drsňáckou a revolucionářskou. ()

Episode 8 (2022) (E08)

Za mě možná zatím nejlepší díl. Ne že by tu nebyli různé logické kiksy (Lesba dostala ránu pěstí do nosu = musí pro ní přijet rychlá...), ale tenhle díl měl hodně dobrou atmosféru, kterou podtrhovala solídní soundtrack (Pár vykrádaček od Zimmera) a děj se docela rozhýbal. Sice očekávaným směrem, ale i tak, mělo to ten drajv, co to má mít. Člověku možná něco i ušlo, jelikož celou dobu běžela na RTVS lišta s aktuálním děním na Ukrajině. Chápu, že taková věc je mnohem důležitější, a že asi RTVS neni schopna informace předávat lépe, takže to musí narvat do hlavního programu, ale člověk si chce něco takového pustit právě proto, aby se na chvíli od takových věcí dostal pryč, a ne, aby mu sebrali pozornost i během toho. ()

Episode 9 (2022) (E09)

Festival lacinných náhod pokračuje vesele dál, a jednotlivé linky se propojují "překvapivým" způsobem,který by nevyčaroval ani David Lynch s Georgem Martinem dohromady...Jeden díl do konce, a troufám si říct, že je stejně všem jasné, kam všechno míří. Tenhle díl byl jinak komplet uplakaný, pořádný doják tu spustila snad každá postava, a stejně jsme se nikam neposunuli. Omar, rozeznávající skrze skype své možná nikdy neviděné dítě bohužel nedokázal nainstruovat svého dementního nohsleda, aby rozpoznal naprosto odlišně vypadajícího Filípka od Samiho. Céčkové dialogy ("Potřebujeme zkušeného vyšetřovatele...") jsou taková třešnička na dortu. ()

Episode 10 (2022) (E10)

Uf, tak tohle bylo přeslazené, jak mísa bonbónů, do které nasypete plné balení cukru a zalijete medem z celého úlu...Kriminálnici Lejle, která se vydává za cizí osobu a unese cizí dítě, se všichni chovají, jakoby vlastně nic moc neudělala, a odpouštějí jí jedna radost. Kriminálník Omar, který si objednal únos svého dítěte u lidí, kteří mu zabili manželku, dostane zpět svého syna. Kriminálnice Marta, která zabila svého manžela, získala tím jeho majetek, a ještě jí i přes kriminál zůstal, ho tak následně může jako vykoupení odevzdat svému nevlastnímu synovi. U Važanovců pochopitelně totální červená knihovna, nevěry, náckové, všechno to spláchne shledání s dítětem a vše je v pořádku. Zlatokopka z bazaru příjde o všechny kohoutky, z kterých tekly prachy, o kterých celou dobu věděla, jak se získávají, ale vlastně jí to nikdy nevadilo, tak se vrhne do nárůčí toho, kdo jí o to připravil. No a ta závěrerčná scéna, tak to už bylo snad vážně moc, ne? ()