Stud stranou

• USA Brazen

Autorka záhadných příběhů Grace Millerová má na motivy vražd nos. Smrt svojí sestry ale dokáže objasnit, jenom když předvede úplně všechno, co v ní je. (Netflix)

MT_Y

AAA Phoebe (Alysa Milano) po delší době na scéně, většina filmu ve kterých hraje jsou průměr. Já se zde budu rozcházet s jinými názory, mě tenhle typ filmu na večer, jen tak nepřijde marný. Jasně vrah je jasný, mě Teda i důvod byl poměrně jasný, ale budiž, ale jako taková oddychovka Why Not? Jediný co mi vadil byl Alysy dabing, prostě jsem zvyklej její oba dabingy z čaroděje a tohle k ní nepasovalo :D celkové mě to přijde jako prostě dobrý odpočinkový film. 7/10 ()

Lilith03

Za 1 musím říct jednu věc... Alyssa, žena které je 50 a vypadá takhle? Pořád je nádherná, ona snad ani nestárne, ale zraje do krásy! Každopádně k filmu... No nebudu kecat, kvalitou je to jednohvězdičkové, příběh je naivní jak z té nejlacinější knihy. Každopádně fakt, že je to podle knižní předlohy situaci mění, protože jako vášnivá milovnice knih sice ráda čtu něco kvalitního, ale nedám dopustit i na naivní příběh u kterého nemusíte moc přemýšlet a zvedne vám náladu. No i padesát odstínů nebo stmívání si ráda přečtu, když chci po náročném dni vypnout mozek. Proto mi to zde nevadí, film jsem si užila, ikdyž od první vteřiny víte kdo je vrah a s nadšením si jdu vyhledat autorku a něco si od ní přečíst. ()

Lesazrk odpad!

Takže si to zhrňme - spisovateľke na autogramiáde zavolá sestra, s ktorou sa niekoľko rokov nerozprávala, aby ju prišla navštíviť. Hlavná hrdinka sa ani neopýta na dôvod, nasadá do auta kde už má dopredu pripravený kufor a letí za sesterou, stále bez vysvetlenia. Po príchode za ňou začne baliť suseda, ktorý je ako inak single, a po návrate je sestra mŕtva. Polícia zistí, že si privyrábala ako domina, to isté začne robiť aj jej sestra a vrah, ktorý už raz prišiel do toho istého domu zabíjať sa vracia na miesto činu bez toho, aby mu došlo, že to je lacná pasca. Lacná ako aj tento film. ()

Katka189 odpad!

A tohle mělo být jako co? Netflix mě teda pěkně zklamal. Už od začátku bylo jasné kdo to udělal. Kvalitní na tomhle filmu je maximálně Dabing. ()

KathlenLight odpad!

V tomto pripade som naozaj nenašla jediný dovod prečo by mal človek tento film pozerať. Je to ale že strašná blbosť. Neuveriteľné postavy, nelogický dej, čistá tragédia …. Snáď jediná zaujímavosť je pár záberov na pekne zapojenů pouličnů zeleň ()

Jindra_S

Slabé, předvídatelné, nezáživné, takový film běžící na pozadí při žehlení v úterý vpodvečer. Nějak se na to dodíváte bez potřeby soustředění a jakmile film skončí, zapomenete. ()

Merotren

Nejdebilnější, nejnudnější,, totálně bez emocí, plný nelogičností, sterilně zahrané. Vyhněte se tomu obloukem, nejzbytečnější 90 minut tohoto roku (prozatím), víc netřeba. 2/10 ()

Jirkacek

Americký kriminální thriller Stud stranou z roku 2022 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme měli chuť na nějaké vyšetřování záhady. Rovnou předesílám, že to byla chyba a oněch 94 minut se dalo strávit jinak a lépe či alespoň u opravdu zajímavějšího filmu. Vše začal seznámením se slavnou spisovatelkou záhadných vražd Grace Millerovou (Alyssa Milano, kterou k sobě do Washingtonu pozvala sestra Kathleen (Emilie Ullerup), přičemž se spolu neviděli 5 let. Sestra před časem opustila svého bohatého a mocného manžela Jonathana Breezewooda (David Lewis), který jí vzal malého syna Kevina a ona byla závislá na antidepresivech. Prášků se zbavila a začala učit na střední škole angličtinu a drama. Jelikož sestry spolu vlastnili dům, Kathleen ji požádala o ručení za hypotéku, aby si mohla koupit její polovinu a získat do péče syna. Nesvěřila se jí však, že peníze vydělává po večerech jako Desiree, což byla domina pro webovou stránku Fantasy Inc. Grace u sestry zůstala několik dní a přitom se seznámila se sousedem, jímž byl detektiv z oddělení vražd Ed Jennings (Sam Page), který během dovolené rekonstruoval svůj dům. Oba si padli do oka a zašli spolu do města na rande, ale když se vrátili domů, našli mrtvé tělo Kathleen ležet v ložnici. Ed začal případ řešit, ale také Grace se po prvotním šoku pustila do pátrání a to poměrně jiným způsobem, než policie. Samozřejmě se ihned přišlo na to, čím si Kathleen přivydělávala a jak se později ukázalo, pátrání Grace bylo zaměřeno správným směrem k agentuře Fantasy Inc. Slavná spisovatelka se rovněž poptávala ve škole, kde sestra učila a kde ji studenti měli rádi, takže se seznámila s mladíky, mezi nimiž byl i vrah. Základní pravidlo detektivky bylo tedy naplněno, ale bohužel mi bylo ihned jasné, odkud vítr vane a tak pro mne nebylo překvapením, když byl vrah ke konci filmu odhalen. Kdo to bylo, to už neprozradím, ale vězte, že těch vražd bylo více a v ohrožení života byla také slavní spisovatelka, který v podstatě celou záhadu sama rozpletla. Jak jsem už naznačil, film mne nebavil, byl průhledný jako dobře vyčištěné sklo po návštěvě poctivé uklízečky a akčních scének bylo velmi málo. Tomu odpovídá i mé hodnocení, při němž jsem musel cípatými šetřit. Suma sumárum, americká detektivka Stud stranou ode mne dostala jednu hvězdičku *. ()