Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

bearmeedek

Já to vidím jako záslužné dílko, i když případ byl v aktuálních letech dostatečně známý. Pro mě byla novinkou metoda - hyperventilace, kterou byly ženy uvedeny do stavu, kdy nemohly odporovat odháčkování. A je dobré průběžně upozorňovat na fanatismus okolo nás. Anna Fialová hraje dobře. ()

rublik05

Námět zněl více než slibně, bohužel tvůrci zbytečně promarnili jeho potenciál. Guru ve finále nabízí těžce průměrné, ničím výjimečné drama, jehož největší předností je především herecké obsazení, i to však bylo využito jen zčásti, neboť doteď mi není absolutně jasné, proč postava guru Marka v podání výborného Vojty Kotka dostala tak málo prostoru. Příběh má až zbytečně moc dějových zkratek, finále vyzní zcela do prázdna, prospělo by mu i mnohem více explicitnosti, neboť dané téma si o to přímo říká. Celkově mě Guru malinko zklamal, nečekal jsem kdoví co, pochvala směřuje především k hercům a jejich výkonům, jinak je to fakt slabota. 4/10. ()

Hemlock

No pěkně, Vojtěchu, pěkně… Guru je dost povedená minisérie a i přes to, že je případ tohoto mužského kaktusu solidně medializován, byl jsem mile překvapen. Cesta do pochvy je různorodá, ale takto zvolený způsob penetrace je opravdu kulinářský majsterpich - rád bych se slečinek zastal, ale kdo chce kam…?? Za mě to tedy čtyři háčky jistí - 70%. ()

Heyyy

Nebylo to špatný, ale Kotek na mě v týhle role moc přesvědčivě nepůsobil, ostatně na to, že se to mělo točit kolem guru, se tam Kotek objevil doopravdy možná dvakrát v každým díle a jinak stále stejné flashbacky. ()

MartinTerran

Seriál dobře zpracovaný, je zde nastíněno jak to v takových kultech chodí. Přístup policie otřesný a doufám, že už je to lepší a o soudu snad ani nemluvím, ale to samozřejmě není vína seriálu. Herecky dobře obsazené i zahrané. Hodnocení: 74/100. ()

Arkagas1989

další minisérie na platformě Voyo, kterou jsem dala vlastně na jeden zátah. Sice do pozadí k žehlení, ale i tak nemůžu říct, že by to bylo špatné. Kauzu guru Járy sledovalo snad celé česko a teď po letech je dobré si to připomenout. Klasická sexta, ve které byly všechny ženy tak strašně spokojené a nadšené do doby, než se s oním Guruem vážně setkaly. Co na to říct.. Žádná sekta není ok, byť se tváří sebelíp. Obsazení fajn, Kotek mi jako guru absolutně nevadil, protože můj sexidol to vážně není.  Celkově hodnotím 7/10 ()

ochmi99

Nova zde promarnila velký potenciál, kdy se jednalo o seriál inspirovaný skutečnými událostmi. Guru pojednává o kriminalistce (Stivínová) a oběti (Fialová), kdy spíše ve vedlejší roli je Guru (Kotek). Plus o dramatičnost, kdy Fialová řeší psychické problémy, znásilnění, policii, rozvod, tahanici o dceru jsou nedotažené. Celkový děj působí nemastně, bez chuti. Některé části působí slepovaným dojmem, jako například pokus o dramatický soud, který ve finále trval asi dvě minuty, a pak Kotka odsoudil na věky do pekel, stejně jako celý seriál. ()

Cibulka_C

Jakoby tenhle seriál jsem tu objevila náhodou a vzhledem k tomu, že tam hraje Vojta Kotek, jsem si ho ihned pustila. 😚❤️‍🔥 Jedna věc je, že mu to tam mega slušelo… jakože ten drdol? 🫠 A samotný příběh byl hrozně hezky zpracovaný, já se v tom orientovala, což je až extrémní a ty samotné záběry z onoho incidentu dost dobře působily na atmosféru, protože to ve mně vždycky děsivě zarezonovalo. Celou dobu jsem chtěla strašně moc postavám lisknout po hubě, ale zvládla jsem se udržet, protože skvěle zvládám vztek a stres, ostatně jako hlavní postava. Slay. 💅🏻 Takže za mě Biser Arichtev odvedl opět super práci a snad tohle téma něco zanechá i v ostatních lidech. 🙌🏻 ()

rigby

Známá kauza pohledem jedné z obětí. Případ tady asi není nutné rozebírat, scénář se navíc drží všech veřejně známých informací. Televizní zpracování bohužel značně pokulhává. Jednotlivé postavy nejsou vůbec přesvědčující, stejně jako samotný scénář, který jede podle osvědčené osnovy, kde nic nepřekvapí, ale ani není prostor k žádnému rozmýšlení. Chybí vygradování, konec už je silně odfláknutý a zřejmě kvůli celkové stopáži hodně zkrácený. Vlastně celý třetí díl. Na druhou stranu asi není nutné se rýpat dokola ve známých faktech. Postava guru zůstává v pozadí a nedostává žádný prostor, stejně jako tomu bylo v podobně zpracovaném Případu Roubal. ()

Dawe2

Omylem jsem si jako první pustil poslední třetí díl no a myslím, že se vůbec nic nestalo a o nic jsem nepříšel :-D. Soudě i podle nahodiléjo prozkoumání prvních dvou dílech. Myslím, že těch 45 minut by bylo akorát, možná 90 by se sneslo. ()

alliade

V rámci Voyo a Nova - velmi slušný seriál. Tvůrci jdou na zpracování vidět. První dva díly mi přišly trochu lépe propracované, byly plynulejší a pracovaly s emocemi adekvátně k tématu. Třetí díl mi přišel trochu jako "musíme to stihnout ukončit a vše ukazat". Ale seriál jako takový vůbec špatný není! ()

Grázl83

Casting i režie na vyšší úrovni než Roubal. Bohužel scénář neni nijak napinavy a da se říct, ze film nepřináší nic nového oproti informacim známým ze zpráv. Celkove 3* ()

FandaF

Silné téma a přitom velmi nevyužitý potenciál. Škoda. Vše velmi levně udělané. Nic moc. Doufám, že tohle téma někdo jednou zpracuje pořádně. ()

v.indruchova

GUru Jára nebyl vůbec zajímavý a  pěkný chlap, ale hold někteří lidé hold umí manipulovat. Kotek tady vypadá jako přitažlivej chlap a role mu sedla. Zaujalo mě že má tmavě hhnědé čočky,  uplně ho to mění a vypadá opravdu jak nějaký manipulátor. Abyste se momerntálně na toto podívali musíte si zaplatit cca 160 kč za měsíc na Voyo, ani předplatné na zkoušku vám tento obsah neotevře. Celkové průměrný seriál ale ten lepší. Stojí se za to podívat pokud člověka zajímá tématika znásilnění. ()

ir.hools

Zajímavý náhled do kauzy guru Járy....asi měl ukázat jeho oběti v jiném světle, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že musely mít v hlavě vzduchoprázdno :D ale rozhodně to byl schopný manipulátor a magor, o tom žádná. Asi si dokážu představit jiné obsazení hlavního hrdiny, viděla bych na jeho místě trošku jiný typ a méně známou tvář. Líbila se mi Kristýna Podzimková, jak jsem ji kdysi nemusela, začíná se mi herecky moc líbit. Za mě lehce nadprůměrný počin ()

Scaevola

Po řemeslné stránce nepřekvapí levnější televizní produkce, která si vystačí s několika málo lokacemi a téměř neexistující výpravou, ale vzhledem k civilní stylizaci to vlastně není zápor. Líbilo se mi nejednoznačné vyznění příběhu, které se opatrně pohybuje na hraně mezi odlišností a většinovými názory, i když mám pocit, že to vlastně nebylo záměrem tvůrců. Hlavní problém jsem totiž měl s postavami: Kotkův guru nemá téměř žádný prostor vyjma několika facek a potlačované zlosti. Podzimková hraje zásadní postavu pro fungování sekty, ale její charakter je pouze letmo načrtnut ve své závislosti a s nízkým sebevědomím, a přitom jde o postavu nejdůležitější. Nakonec hlavní hrdince A. Fialové jsem jednoduše nevěřil ani lásku k dceři, ani zdrcenost, ač byl její archetyp aktivní oběti v rámci běžné produkce osvěžující. A vše to je v příběhu založeném na psychologickém rozkreslení a vztazích příliš málo. ()