Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

dannyyy

Bohužel jsem to viděl s anglickým dabingem, což bylo peklo a hnus. Američani prostě dabing neumí, jen čtou text a nevžijí se do role a to kazí celkový dojem z filmu. V originálním znění bych šel asi s hvězdou výše, ale zase taková pecka to nebyla, abych to musel vidět znova. ()

Mackoun

Drsná óda na fetšejmink, aneb i prasata jsou jenom lidi. Príma prostředí maloměsta a tomu odpovídající mezilidské vztahy, kde krom klidu a lidské pokory kvete i prohnilá zášť a škodolibost. Hlavní hérečka to ustála (vlastně dost hbitě uběhala, ať to zní sebevíc podivně) bravurně a obdivuju její odvahu takovou roli akceptovat a jít se vším všudy na odiv pokřivenému obecenstvu, jež podobné tituly vyhledává. Tři hvězdy + jedna navíc do foroty za odvahu řeznické dcérky. ()

Rockerman

Jeden můj známý říkával: "Baba bez břucha je jak hrnek bez ucha". Některým chlapům se prostě líbí u žen pár kilo navíc. Bohužel většinou jsou tito "čuníci" jsou jen terčem posměchu či šikany. Zde se tyto dva světy střetávají a spěje to k nepěknému, krvavému konci. Příběh dobrý, ale natočeno poloamatérsky a dabing tomu nepřidal. ()

AloeB

Viděno na festivalu life v Lublani. Nějak se mi zalíbila premisa. Děvče s nadváhou je pro svoji postavu šikanováno, následně se stane svědkyní, kterak nějaký hispánský rambo její agresorky unese. Nenabízí to ani tolik morální dilema jako spíš dilema osobní, nicméně potenciál je to velkolepý. Jenže to by nebyli být Španělé, aby nenatočili impotentní slasherový thriller, který ale kromě krve (ke konci jsem si v duchu přál, ať to skončí, ať už se na to nemusím dívat) nenabízí naprosto nic. Postava vraha je divná, hlavní postava Sara je celou dobu vystresovaná a k žádnému přemýšlení nad důsledkem jejího mlčení nedojde a zbytek postav je prokreslen naprosto minimálně. Občasné komediální prvky (často schovávající se Sara) se povedly. I přes velmi slabý scénář a zbytečný krvák na konci si vážím, že se herečka hlavní postavy nebála fatshamingu, myslím, že pro jiné by to byl nadlidský úkol. ()

Daiker

Psycho drama o holce, kterou šikanovali a na pomoc ji přispěchal náhodný psychopat..... Zajímavý děj, hlavní herečka je sympatická a bylo to napínavé, jak to celé skončí a konec na jatkách byl luxusní .... ()

NorseSword24

Pravda, ako krátky film to bolo lepšie. Prvá polovica filmu bola aj kvalitná na 4*. Ale tento príbeh nepotreboval také rozšírenie a druhá polovica filmu stratila pre mňa všetko napätie. Ten koniec je úplne zameniteľný s koncami 1000ciek ďalších slasher hororov. Ani som nevedel že v jakom dabingu to mam pozerať lebo španielsky sa mi nechcelo a americký bol celkom slabý, takže som ostal u českého. Keby to vidím pred rokom tak tomu dám 4* ale teraz už na mňa "artová" kamera s 4:3 formátom nepôsobí takým dojmom. Ale tá scéna s topením v bazéne bola fakt skvele natočená, tu scénu si určite zapamätám. 6/10 ()

DAPDO

By mě zajímalo, kolik měl tenhle kousek rozpočet, protože náhodně posbírat pár lidí někde v supermarketu, tak to snad nemůžu natočit hůř. Strašná amatérština. K obsahu filmu - je smutný, že se dokáží lidi vyžrat tak, že jsou jako koule, je smutný, že se najdou imbecilové, kteří se jim za to smějí, nebo je i šikanují, ale ještě smutnější je natočit o tom něco, co na konci nemá hlavu ani patu. Vůbec nevím, o co vlastně hlavní hrdince šlo a ten tajemný hrdina - vrah, to byla taky mňamka. Žádný vysvětlení, kdo to byl, kde se vzal, proč to dělal. Zbytečnej film a ztráta času. ()

ANTYCHRYST odpad!

Nesnáším tyhle filmy plných nesympatickych nehercu..k tomu ještě film o hovne..Žádná pomsta ale sračka o tlusté holce 0% není nic co by na tom bylo zajímavé amatérský srajda film ()

tavvva

Ta krátká verze z roku 2018 byla naprosto dostačující a většina z toho, co toto rozšíření přidává, byla zbytečná a spíš kazí dojem. ()

adamix

Jednoduchý  a naťahovaný príbeh s nesympatickou hlavnou hrdinkou, ktorá má u diváka vzbudzovať umelo sympatie len z toho dôvodu, že je tučná a šikanovaná prostredím. Samozrejme, niečo také nepodporujem a zas úplne som voči jej postave nebol chladný, ale interakcia s jej prostredím je hrozná a pôsobí, ako keby pri konverzácii s inými vyslovene trpela. Námet je zaujímavý ale film nedokáže až tak strhnúť, keďže zlyháva na tom najzaujímavejšom a ten vrah pôsobí v niektorých momentoch veľmi komicky a aj keď má niekedy šatstvo alebo časti tela zakrvavené, strach ani rešpekt z neho nejdú. Slabota ale ináč veľká škoda. ()

Mamlas

Hlavní hrdinka je hloupá a morbidně obézní dívčina. Je samozřejmě terčem šikany a vrstevníci na ni pokřikují, že je prase. Do toho se časem přidá jakýsi zmagořelý vrah a ztracení výrostci a tenhle guláš se bez ladu a skladu míchá až do konce. Je to velmi nezáživné, amatérské a je tam toho dost na přetočení, bo na celou takovouhle ptákovinu by bohatě stačilo 20 minut. (12%) ()

Binne

Pubertální dívka Sara to nemá příliš jednoduché, rodiče, kteří nerozumí kolektivu, v němž se dívka pohybuje, nezájem ze strany opačného pohlaví, těžká nadváha a šikana se vším tím spojená. Sara je na světě sama, tento efekt ještě zdůrazňuje fakt, že žije na malém odlehlém městečku, kde se zná každý s každým a za hranicemi její domoviny končí celý svět. Jednoho parného letního dne se dívka vydá k vodě, kde ji začne šikanovat skupina jejích trýznitelek. Na cestě domů se jí dostane řádné satisfakce v podobě únosu této skupiny s Sara tomu všemu nečině přihlíží. Situace se ovšem ve městě začíná komplikovat a čím více graduje panika obyvatel, tím více se psychicky hroutí i Sara. Film je místy rozčilující, nelogický a do hlavní hrdinky se v podstatě nelze vžít. Většinu trvání snímku se točíme kolem dívčiny nadváhy, která je zdrojem nenávisti vnějšího světa k ní a zároveň zdrojem její nenávisti vůči sobě samotné. Pakliže je film založen přímo na tom a snaží se předat myšlenku jakéhosi řetězce zla, který my jako lidé působíme druhým, tak se to nepovedlo. Myšlenka totiž není nijak nová ani originálně pojatá, postavy jsou nesympatické a dialogy jsou bezobsažné. Hlavní antagonista samozřejmě není vrah ale pomluva jako taková. Vyvrcholení děje bych ocenila jiné, ačkoli závěr odehrávající se na jatkách má určitou symboliku. ()

xxmurphyxx

Ja to furt tvrdím, tlstí ľudia sú zlo. Táto veselohra ja o jednej takej mangalici zo Španielska ( podoba s mojou bývalou kolegyňou Ľubou Krajčiovou čisto náhodná. Predsa len táto bola aspoň zlatá do tváre a dobrých 50 kíl ľahšia ), ktorá zabíja nudu žraním, sraním, žraním, spaním, onanovaním a sem tam zbehne omočiť faldy do neďalekého bazéna, kde jej dá do tela banda hnusných chuligánov ženského pohlavia. Karma je ale sviňa ( teraz nemyslím našu hlavnú hrdinku ) a v podobe sádlatého uletenca s xichtom fotomodela z Kaufland letáku si začne s trúbkami vybavovať ich šikanu. Odtiaľ to už ide s logikou svetelnou rýchlosťou do prdele a človek sa ocitne v kolotoči kokotských rozhodnutí a vývoja hrdinky. Na konci to mierne pritvrdí, ale aj tak to už pôsobí skôr ako nevydarená humoreska ako horor. Čakal som viac. Kurva viac. ()

wowylgu313

A já tady dávám čistých 60% , od začátku do konce vidíte a víte že je to tak nějak správně morbidní a ujetý. Nečekejte nějaké promyšlené extra story, ale svou easy zápletku to prostě mělo. Nechutný to taktéž bylo a dokonce u druhů těchto filmů bych čekal to nechutenství ještě ve větším rozsahu. Hlavní protagonistku jsem si vlastně i dokonce oblíbil. Bylo mi jí líto a dopadlo to tedy vlastně nejlépe jak mohlo. Taková jednohubka jednou za rok, když na něco takového jako je Čuník narazíte. ;) :D ()

Ltblue

Filmu ako takovemu chybalo viac spinavosti. Rychly rozjazd no po 20 minutach sa film zasekne a pozerame uplakne zeny a hlavnu postavu ktora sa nevie zo seba vymacknut. Finale neuplne. ()