Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

666teen

V Midsomeru je úmrtnost vyšší, než v Treblince během holokaustu. Ideální místo pro dovolenou, pokud jste sebevrah a nedokážete se "rozhoupat". V téhle pekelné díře už se o vás někdo určitě postará. ()

-OverLord-

Detektiv šéfinspektor Barnaby je prostě formát. Výborná anglická kriminálka v tom správném slova smyslu, žádná americká patlanina. Skvělí herci - obsazování opravdových hereckých es. Výborné náměty, humor a mysterióznost, občas až hororová atmosféra. V neposlední řadě dokonalá a mrazivá úvodní znělka a celkově celá hudba. Vrchol v žánru. ()

Snorlax

Klasické detektivky, které nemusí dohánět slabiny ve scénáři počtem výstřelů, brutálních znásilnění, litrů krve, vyražených zubů a vyhřezlých vnitřností. Hlavní vyšetřovatel není neprůstřelný superhrdina, který odhaluje zločince pouhým pohledem svého ostřížího zraku. Barnaby je klasický detektiv anglického střihu. Seriálu nechybí šmrnc a humor. ()

kingik odpad!

Vrchní inspektor Barnaby je pupkáč ošklivej s účesem jak Horníček. Frejovi už taky někdo vzkažte, aby přestal dabovat. Hrůza poslouchat ten jeho unylý a nevzrušivý hlas. Ano, jasně, přechytralý, přemoudřelý inspektor všechno vyšetří, vypátrá, vyhoní se a je konec epizody. Díl od dílu stále to stejné, obehrané a monotóně nudné. To v tom zapadákově Midsomer mají takovou vysokou kriminalitu, že je tam víc vražd než v Bronxu?! Když už na to natrefím v televizi, nejradši bych ji rozstřílel na sračky, a ušetřil si tak pohled na vyžraného inspektora a jeho pičoidní případy roztahané do dvou úděsně se vlekoucích hodin. Mé hodnocení: 0% ()

Zodd

Acapulco a St. Louis musí být pro kriminální vyšetřovatele procházka růžovou zahradou, jelikož jedno kultivované zapadlé městečko s klidnou, příjemnou až venkovskou atmosférou někde v Británii je tím pravým Bermudským trojúhelníkem, kde už v méně uspokojivé části Guinessovy knihy rekordů má zarezervovaný stůl. Nebo má Spojené království svou vlastní Oblast 51, kde všichni už jsou emzáci, zombie nebo duchové? Asi se to nedozvíme (projekt à la Četníci s mimozemšťanama by nám i účastněným víc vzal než dal a to nechceme), ale tvůrci se vším počítají. Tereminová znělka se přece nerozsvítila po pátým pivu. Ovšem Johna Nettlese těžko někdo nahradí. ()

korbitch22 odpad!

v hrabství midsomer klesl počet obyvatel na polovinu,však nezoufejte začnou mizet novorozeňata!odporná tupost,která mě vždycky hrozně nasere! ()

heyda

3 hvězdičky jen za perfektní ponurou atmosféru typickou právě pro Anglii a vůbec celé Spojené království. Jinak je docela humorné, že v takové díře umírá každý díl minimálně 1 obyvatel. Tam bych asi nechtěl bydlet :-D:-D... ()

Stanislaus

Už od mala mám rád u televize spíše napětí než smích a toho se mi při sledování tohoto anglického skvostu dostává mnohdy po masách. Anglická filmová a seriálová produkce je pro mě jedna z nejlepších a touto sérií jsem se ve svém přesvědčení utvrdil. Opravdu se mi líbí to ponuré a často deštivé prostředí anglického venkova, kde je vraždění kohokoli, čímkoli a všelijakým způsobem na denním pořádku. Někdy si říkám, že za tu dobu museli už vyvraždit aspoň jednu celou vesnici. Ale to je jen pouhý detail! Zápletky jednotlivých dílů jsou vždy pro mě zbrusu nové a unikátní a nikdy se mi zatím nepodařilo přesně určit pachatele, což mě opět posílilo v mém přesvědčení o vysoké kvalitě tohoto seriálu. A ikdyž je stopáž oproti velké spoustě seriálů více jak dvojnásobná, tak tvůrci nemarní ani jednou minutou a celkové rozvržení děje je skvělé. Zkrátka krimi seriál se vším všudy, kde se mi mimo jiné strašně líbí úvodní a závěrečná depresivní melodie hraná na theremin (btw ten nejšílenější nástroj, co jsem kdy viděl a slyšel), která je posledním dílkem už tak dost perfektního celku. ()

ReneeS

Barnabymu neuniknete! Ne pokud máte matku, kterou v momentě kdy je Barnaby na obrazovce nedostane z křesla pláč vlastních dětí, spílání manžela ani zdvořilost k nečekané návštěvě (nemají přeci jezdit v tak nemožný čas).... když ona nepřišla za náma, my přišli za ní a časem taky podlehli. A není se co divit. Počet mrtvol v tomto seriálu je naprosto fascinující. Dnes už musí být tři čtvrtiny obyvatel anglického venkova dávno pod drnem a ta poslední čtvrtina sedí za ony vraždy v base. Na každý díl máte tak 4-5 mrtvol (celá moje rodina se baví tím, že tipuje, kdo půjde pod zem jako další). Když vás mrtvoly přestanou zajímat, stačí přesunout pozornost na baráky. Venkovská sídla mají něco do sebe, navíc při tak obrovské kriminalitě v regionu musí být cena poměrně nízká. A když vás i baráky omrzí, pořád je tady Barnaby (chytrý, vtipný a noblesu s jakou buzeruje svého asistenta by mu mohli mnozí závidět) ()

ARI50

Ještě že každá série má pár dílu jinak bych to dávno vzdal je těžké hodnotit něco a sledovat něco co je málo zajímavé a i když se na některé případy blýskalo na lepší časy nestalo se tak. Bohužel zůstane tahle menší detektivní série nevyřešená, nechválím ale v pohodě. ()

MáŠa

Díky Primě taková klasika pro víkendový podvečer. Jde to, ale najdou se i lepší dílka. Dělám si z toho trošku srandu, že být to skutečné, tak už v Midsomeru nikdo nežije, protože se tam všichni vyvraždili. Často jsou vrahy různí blázni, že to působí až nevěrohodně. Občas se v dílech objeví nějaký ten vtípek, možná by jich tam mohlo být i o něco víc. Mít to jen jednu sérii, tak bych tu nechal vyšší hodnocení, ale s tímhle počtem epizod se seriál po čase chtě nechtě omrzel a zprůměrnil ()

argenson

Mám rád Agathu Christie a atmosféru anglického venkova a tyhle atributy seriál splňuje do puntíku. Plus k tomu solidní zápletky, takže pro mě za 80% ()